Agresivita zase trochu jinak

Moderátor: Klub adopce chrtů

Agresivita zase trochu jinak

Příspěvekod NIKUSA » čtv úno 05, 2009 11:08 am

Dobrý den Potřebovala bych radu jak se zachovat v určitých situacích. Mám podobný problém jako Lucie s Willym i když možná to máme trochu horší. Našeho adoptáka máme doma rok ted mu byly 4roky a když přijel tak byl po psychycké stánce myslím uplně v pořádku tím jsem chtěla říct že to není žádný pes na kterého zařvu a on se rozklepe. Má celkem velký problém se psy je jedno jestli je to štěnátko nebo doga vždycky stejná reakce hází sebou na vodítku se šíleným rachotem musí nosit kšíry protože z obojku se při každé příležitosti snažil vyvlíknout. Už jsem začala s výcvikem který jste poradil Lucii začne to malinko působit až když vystartuje třeba 10x první den jsme šli domů od bahna oba ale i to je pro mě uspěch když se za takovou dobu trochu sklidní a štěká ale na místě na neškube s vodítkem. Velký problém ale je když třeba víc trhnu vodítkem jeho to zabolí a ožene se vstekle i po mě chodí s náhubkem a nevím jak by zareagoval bez něj. Budu ráda když mi poradíte co mám v takové situaci udělat vím že tohle by si určitě dovolit neměl. Dělá to i třeba u veterináře když ho chce naočkovat tak po něm vyjede ted už víme že ho musíme vždycky pevně džet. Doma žádné problémy nejsou poslouchá - když ho třeba pošlu na místo tak jde - ale venku je to horší. Doma máme ještě fenu NO(11) s tou nikdy žádné problémy neměl myslím že jí prostě bere tak že ona už tu byla když přišel tak jí snese. Předem děkuji za každou radu. Míša R.
NIKUSA
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:58 am

Re: Agresivita zase trochu jinak

Příspěvekod Ludek » pát úno 06, 2009 4:43 pm

Hola,
okamžitě uchopte postroj na kterém venčíte psa a hoďte jej do popelnice. To je první a také nejdůležitější krok . Postroj nechť je používán při venčení toliko psíků na záda churavých,či enormně dobrotivých.A to ten váš není.Je to prevít,který pokud cítí výraznější omezení neváhá a klidně se do vás pustí.Adoptovaný neadoptovaný.Pokud mu chcete dělat sluhu prosím,ale pokud má žít ve vzájemné harmonii,musí slevit ze svých egoistických potřeb dělat vedoucího. Použití síly skrz postroj vede ku agresi velmi často. Bolest působící v axilách je velmi výrazná,avšak není natolik výrazná,aby paralyzovala výlev adrenalinu ,potažmo agrese. Vede toliko ku psa nasrání .
Pořiďte mu stahovák. A´t to s ním pěkně smýkne. Chápu,že veškeré mé rady zde zavání sadismem a vůbec celkovou hnusotou,ale toto je ta cesta. Neradím vám býti hnusná,nýbrž akorátní. Vodsud podsud a basta . pokud se po vás ožene,hvízněte mu ji v odpověď silou ještě větší. A znova. To pokud se bude ještě vzpouzet.Jak jsem napsal.Vodsaďsaď podsaďsaď a basta. Navoněné dámy požijte Valium.Radši. :wink: .
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Agresivita zase trochu jinak

Příspěvekod NIKUSA » pát úno 06, 2009 9:04 pm

Moc děkuji za odpověd a mám ještě dotaz ohledně toho stahováku. On se opravdu vždy snažil ze všeho vyvlíknout právě to byl důvod proč jsme se rozhodli pro postroj protože jednou se mu to povedo se z obojku vyvléct a to i když byl celkem dost utažený naštěstí nebyl v blízkosti žádný pes a on vběhnul do nedalekého oploceného pozemku takže se naštěstí nic nestalo. Myslím že v tomhle jsou chrti mistři a právě s toho mám trošku strach aby se z toho stahováku nějak nevyvlík. A který je asi ten nejlepší vím že jsou řetízkové,kožené, tenké nebo širší nikdy jsem stahovák nepoužívala tak se v tom moc nevyznám. Předem dík za odpověd.
NIKUSA
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 05, 2009 8:58 am

Re: Agresivita zase trochu jinak

Příspěvekod Ludek » pát úno 06, 2009 11:04 pm

Hola,použijte nejlépe kovový. Bohužel ten,jež půjde co nejtěsněji navléct chrtu přes jeho uzoučkou hlavu bude patrně velmi tenký. Zkuste zakoupit co nejsilnější - není to pro nekomfortnost vašeho zákroku,ale může se přetrhnout. Po pár týdnech až pes zjistí ,že se ze stahováku prostě vyvléct nedá,přestane to zkoušet a vy pro běžné venčení pouze vyměníte očko upnutí vodítka. Věřte mi však,že váš pes potřebuje běhat a běhat navolno. Je nutné jej naučit bezpečné přivolání a ovladatelnost.Není to tak složité.Musíte být jen a jen důsledná. :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Pro adoptované chrty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron