Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod petrar » čtv led 21, 2010 12:08 pm

Daruji dvouletého dobrmana s PP, je hodný a celkem poslušný, jen se občas snaží dokázat svoje postavení v rodině, venku je hodný, rád si hraje se psy, cozí lidi má rád a vítá je. Foto dodám.
petrar
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 20, 2010 5:49 pm

Re: daruji dobrmana

Příspěvekod Michala » čtv led 21, 2010 1:17 pm

mohla byste uvect podrobněji o jakého pejska jde? popřípadě fotky? děkuji
Uživatelský avatar
Michala
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 11, 2007 6:51 pm
Bydliště: Rynholec, okr. Rakovnik

Re: daruji dobrmana

Příspěvekod Sabik SA » čtv led 21, 2010 1:28 pm

Mohl by jste prosím napsat více info, aby se dal psik nabidnout pripadnym zajemcum.
Sabik SA
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned úno 17, 2008 9:02 am

Re: daruji dobrmana

Příspěvekod petrar » čtv led 21, 2010 2:27 pm

Jmenuje se Viktor Halit Paša, říkáme mu Viky, narodil se 25.12.2007, je milý, není agresivní, párkrát ovšem vystartoval po mé dceři které je 14let, nechce ji poslouchat a příkazy od ní nechce akceptovat, my jsme s manželem celý den v práci a nemůžeme to nijak ovlivnit, zatím se nestalo nic hrozného, ale já celý den trnu kdy se co přihodí, je velmi hravý a celkem i poslušný. Základní povely umí. V životě nic doma nerouzkousal, paní Čechová od které ho máme, ho prý nemá kam dát. Hrozně ráda bych byla kdyby se dostal do dobrých a zkušených rukou. I tak je to furt náš miláček, jen ten čas nám na něj moc nezbývá.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
petrar
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 20, 2010 5:49 pm

Re: Daruji 2 letého dobrmana s PP

Příspěvekod Lucie » čtv led 21, 2010 7:39 pm

http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Daruji 2 letého dobrmana s PP

Příspěvekod Ludek » pát led 22, 2010 9:13 am

Pro pripadne zajemce - psa jsem videl v pozdnim lete. Je plne ovladatelny, ma dobre provedeny zakladni vycvik.Je dobre vychovany. Tady ten typ chovani v dusledku nevyrovnane povahy je bohuzel cas od casu videt. Pes ma vsak vyhlednutou jen jedinou "obet",dceru majitelu,patrne nejnize postavenou v rodinne - smeckove hierarchii. V okamziku zmeny rodiny - smecky se jeho chovani zmeni a je vysoce pravdepodobne,ze pokud se nebude nikdo z te nove smecky prezentovat jakymkoli podrizenym chovanim,bude to uplne novy pes bez znamek jakekoli agrese.Asi bych nedoporucil do rodiny s detmi. Pokud by bylo spravne pokracovano ve vycviku,je urcite mozne jej uzit pro praxi - sluzbu.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Lucie » pát led 22, 2010 8:11 pm

Zaráží mě, proč chovatelka Viktora hází nyní na majitele psa špínu na okolních fórech, místo toho aby jim pomohla v umístění do nové rodiny. Například zveřejněním inzerátu na svém webu a rozesláním mejlům svým známým, tak jak se to stalo nedávno i u jiného psa z jejího chovu. Snad to není proto, že pes nemůže do chovu a je trošku problémový :? Pro případné zájemce se přimlouvám za Vikyho, je to opravdu velmi milý pes, který při správném vedení bude výborný společník a hlavně hlídač. Někomu může udělat hodně radosti.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Jana » sob led 23, 2010 1:36 am

Když napíšu, že jsi blbá nána, tak mi to zase smažeš. Posluž si.
Kdybych majitelce psa neřekla o tom, ať dá inzeráty a o vašich stránkách, tak už je pes utracený. Půl hodiny jsem jí to vysvětlovala, že když to zveřejní, tak že se pejsek snadněji udá.
Už jsem to sice napsala jinam, ale protože zase házíš špínu, neboť nic jiného neumíš, je to takhle: Viktor je moc milý pejsek. Byl to hrozný mazel. A jen ho nezvládli jeho majitelé. A to i přes moji rok a půl marnou snahu s nimi něco udělat. Prostě se na všechny rady a konzultace s odborníky vždycky vykašlali.
V minulých dnech jsem měla hodně práce. I teď už bych měla dávno spát a ještě chvíli nebudu.
Web mi dělá Jindra, která se k němu dnes vůbec nedostala. Takže to udělá až v pondělí.
VIktor je sice kupírovaný, ale to mi vůbec nevadí, každý zná můj názor na kupírované dobrmany. Na rozdíl od jiných, že LUcie, já svoje názory neměním.
A a minule jsem to dala ještě na HAFBO, ale teď jsi byla rychlejší a už jsi to tam dala sama. Takže je zbytečné, abych to tam dávala duplicitně. Takže co jsem ještě měla udělat a neudělala? Udělala jsem přesně to samé, co minule, když byl v průseru Carevič.
Tomu sami majitelé našli super nového majitele. A dneska mi na VIkiho už pár lidí volalo, tak snad z toho něco bude a on bude mít konečně toho správného parťáka po svém bohu. Tak moc bych mu to přála.
A ještě něco, špínu na jeho majitele házím už poslední rok a půl. A nového majitele jim doporučuju už také rok a půl, aby ho hledali.
Znovu: kdybych neměla ten nápad s inzeráty, už by byl utracený.
U vás také byli na konzultaci, tak proč jste jim rovnou neřekli, ať psa dají pryč? Už mohl půl roku bydlet jinde.
Ale kritizovat jiné, to ti jde, že jo? To je moc snadné kvákat a nic neudělat.
:hop :hop :hop :hop :hop :hop
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Lucie » sob led 23, 2010 9:47 am

Bohužel nemluvíš pravdu. Co naplat. Pes nám byl nabídnut zdarma před půl rokem snad i dříve. A co vím, nebyli jsme kontaktováni pouze my... Chápu, že tvá neprodaná štěňátka jsou přednější než pes s exteriérovou vadou. Vzhledem k tomu, že jsme byli přesvědčeni, že problém s majiteli se vyřeší, psa jsme odmítli. Navíc majitelka byla na psu citově závyslá. Pes se jevil, tak jak píše Luděk výše. Mě osobně se nezdál problémový, ve smyslu špatné výchovy. Byl naprosto ovladatelný, velmi přátelský, neprojevoval se nějak extra dominantně. Některý typ povahy je prostě vrozený a dá se zvládnout u člověka, který již měl onu zkušenost. Což se u těchto lidí nestalo (začátečníci), tedy spíše jde o to, že zde bohužel překonán onen strach z případného pokousání dítěte, ba naopak strach rostl a roste. Psu není důvěřováno a také majitelé nemají potřebný čas na vybití jeho energie. Normálně by tuto část vzala do svých rukou dcera, jenže pes ji bohužel vůbec nerespektuje a ona není natolik fyzicky zdatná, aby jej "přemohla".

Ono utracení - silná slova, psychický nátlak...k tomu není co dodat. Jen takový malý příběh - má velmi dobrá přítelkyně měla velmi ostrého psa, Luděk si jej pamatuje, neb mu dával kousat. Pes byl neuvěřitelně dominantní a hlídal všechno a všechny. Byl to pes, kterých je dnes málo. Snad proto, že k nim nejsou majitelé. Nikomu bych nepřála vlézt k němu na pozemek. Věřím tomu, že by dokázal člověka roztrhat (měl hlavu jako bulteriér a neuvěřitelnou sílu). Jednoho dne se ale rozhodl (cca po 5 letech), že bude vůdcem smečky a svou paní ošklivě pokousal. Ještě ten den ho nechala utratit. Právě protože měla doma malou holku, která chodila ze školu v nepřítomnosti rodičů. A právě protože věděla, že takový pes se prodat nedá. To jen k tomu utracení. Zřejmě mateřský pud...To ale není případ Viktora.

Viktor potřebuje rodinu, či člověka, který na něj bude mít více času, využije jeho pracovní potenciál a nastaví mu nové mantinely, co je správné a co ne. Zcela určitě se nehodí do rukou začátečníkovi nebo někomu, kdo měl malá společenská plemena.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Jana » sob led 23, 2010 10:43 am

Lucie, zase lžeš. Rok a půl řešíme společně s jeho majiteli, co s VIktorem. Čas od času hysterický telefonát, já jim řekla, co mají dělat, koho mají kontaktovat. Nikdy se neozvali s tím, že ho chtějí dát okamžitě ihned pryč. Já to pochopila tak, že když se někdo najde, tak ho dají, ale ne, že se mu intenzívně hledá nový pán. Takže prosím tě zase nelži, jak je tvým dobrým zvykem.
Dotaz, jakou že exteriérovou vadu ten pes má? Já že ho vidělo dost lidí a nikdo jsme si ničeho nevšiml. To já jen, aby jsi si zase nevymýšlela. Jako štěně žádnou vadu neměl a s žádnou vadou prodáván nebyl. Naštěstí mám na to svědky, protože u jeho prodeje jsem nebyla jen já a oni, ale taky i někdo jiný. Takže si zase nevymýšlej. Děkuji.
Víš Lucie, je príma, že jsi případ Viktora zase jen využila pro sebe, jak prudit, jak se vytahovat a jak být zase nejchytřejší. Tobě fakt není nic svaté. Využiješ každé možnosti, každé příležitosti. Už by jsi se konečně mohla vzpamatovat. O tomhle život fakt není a jen si z tebe čím dál tím víc lidí dělá srandu. Místo abys tu plácala nesmysly, mohla jsi se snažit najít Viktorovi nový domov. Tak jako se posledních pár dní starám já a moji kamarádi a známí a zkoušejí co se dá. Já jen doufám, že se to podaří brzo. Tvoje kecy, kecy a zase jen kecy nic nevyřeší a ani nikdy nevyřešili.
Užij se dnešní den. A bacha na tu zlobu co v sobě nosíš. To ti strašně ničí a otravuje život. A ten je přeci tak krátký a tak krásný. Jen chtít.....
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Lucie » sob led 23, 2010 11:02 am

Jana píše:Tak jako se posledních pár dní starám já a moji kamarádi a známí a zkoušejí co se dá. Já jen doufám, že se to podaří brzo.


Ty se zlobíš, že je pes u nás nabízen? Aspoň něco, když jsi za těch posledních pár dní nedokázala napsat na okolních webech ani tom svém, který byl naposledy aktualizován 15:16:55 22.01.2010, nic k tomuto tématu - tj.hledání nového pána Viktorovi. A to tam máš taky fórum a chat.
Ta paranoia co máš, se dá léčit. Koneckonců i Rozárka ti nabízela pomoc. Bych ji využila :wink: než začneš být nebezpečná svému okolí. To už přestává být sranda :shock:
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Jana » sob led 23, 2010 12:35 pm

Lůco, tobě snad už hrabe. Já jim řekla, kam ho u vás mají inzerovat. Že mají dát inzeráty, zavolat tobě a panu ŠIlhavému, že psy i prodáváte, že máte hodně kontaktů. Tak se zklidni. Ten web nebyl aktualizován, ale tohle se napíše pokaždé, když se někdo přihlásí do administrace. A nemusí se napsat ani písmenko.
Hele drahá a jen tak úplně mimochodem, není to můj pes. Já teď posledních pár fakt neměla čas ani na to, abych spala. Jak jsem psala, připravovala jsem podklady pro Finanční úřad, který je nyní spokojený a já taky. Sorry, moje DPH je momentálně fakt přednější, než vůbec jaký dobrman. Jo stát je prostě stát. Vždycky na prvním místě. No a pak už to bylo na MP a HAFBO a u vás. A ani předtím jsem to jinam nedávala. V pondělí to JIndra napíše k nám a web. Tedy jestli už nebude mít majitele, protože se pořád někdo ozývá. Tak snad to rychle dopadne dobře.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Lucie » sob led 23, 2010 12:45 pm

Budiž ty přiznáno prvenství o informaci k darování tohoto pejska. Co by si bez tebe majitelé tvých štěňátek počali a nejen oni. :wink: Jen mě nějak nejde na rozum, proč máš čas chatovat (viz.tvůj chat) a nezmínal ses ani slůvkem, když už to tolik dní řešíš? No, necháme to koňovi, ten má větší hlavu. :roll: A doufám, že příští příspěvek bude jak má Viktor nového pána. Což je jediný cíl této inzertní "akce", i když s teatrálním obalem.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod petrar » sob led 23, 2010 5:46 pm

Ráda bych řekla něco málo k diskusi, když paní Ćechová tvrdí že jsem několikrát hystericky volala, tak jestli prosba o radu je hysterie, tak se omlouvám, pana Šilhavého mi vymlouvala, ale byl to jediný člověk který nám opravdu poradil a vždyky si našel čas, přijel, poradil a ukázal co dělat když nastane jakákoliv situace , ano jsme začátečníci, ale já v tomto ten problém nespatřuji. Je mi moc líto že to došlo až takhle daleko a jestli si paní Ćechová myslí že Vikyho zachránila od utracení tak má opravdu velké sebevědomí, měla jsem za to že když jí to řeknu že si pejska vezme, ale podle toho co tady čtu, jsem celkem ráda že to tak nedopadlo a že se snad najde lepší "rodina". Několikrát mi bylo řečeno že to není výchovou, nejen od pana Šilhavého, ale bylo to více lidí kteří psům rozumí. Já toho psa miluji a celá moje rodina, paní Ćechové bych ještě ráda řekla že když doktor zjistil u pejska že má jenom 1varle, tak se k tomu obrátila zády a tvrdila že to není pravda. Asi holt pan doktor neumí počitat do 2 :roll: , ono mu posléze to druhé varle slezlo, ale zdá se, že paní Ćechová nerada řeší něco, co se jí nehodí. To že se Viky řeší rok a půl je proto že o něj nechceme přijít, měli jsme snahu vychovat z něj skvělého psa, ale jak řekla paní Ćechová, nejsme asi dost dobrý :w . Panu Šilhavému a Lucii bych moc ráda poděkovala, paní Ćechové bych vyřídila ať se nad sebou zamyslí a nepíše nesmysly, já nemám proč lhát..............
petrar
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 20, 2010 5:49 pm

Re: Daruji Vikiho - 2 letého kupírovaného dobrmana s PP

Příspěvekod Jana » sob led 23, 2010 8:50 pm

ALe ale, já se mám zamýšlet? tak proč mi pan doktor veterinář také říkal, že jste mu volali, že pejska chcete utratit? taky aby mi řekl, abych si ho vzala????
Jedno varle? Kde jste na to přišla? Když jsem ho viděla cca v jeho 5 - 6 měsících, tak měl obě. To je zajímavé. V zápisu z kontroly vrhu je též, že má obě sestouplé. Takže tady bude blbých asi více lidí.
Ono se totiž občas stává, že v době uzavírání kanálků varlátka, dokud nejsou usazená, tak se volně pohybují. Stačí zmáčknout bříško a je hned zase dole. A jen tak mimochodem, vzhledem k tomu, že vím o každé vaší návštěvě u veterináře, o problémech s varletem se nezmínil ani jedinkrát. To je tedy zajímavé. Hlavně to, že najednou má zase obě.

Než něco paní Rytířová napíšete, tak si to laskavě ověřte, že nepíšete bludy. Já vám doporučila výcvikáře, zkušeného, ale byl daleko, to se vám nehodilo, že? Najít si čas, abyste řešili problémy s pejskem. Mě jste vždycky jen zavolali, že ho chcete dát pryč nebo utratit. Takhle se problém y neřeší.
DOufám jen, že Viky najde brzo nový a lepší domov, než má u vás.
Co jste za člověka, když mě vydíráte tím, že pejska utratíte? myslíte si, že se takto chovají normální lidé? Já si ho vzít nemůžu, to víte moc dobře, řekla jsem vám to už několikrát.
Pokud se ho ale okamžitě chcete zbavit, tak usuzuji podle vašeho chování, mám pro něj zajištěné místo. Sice v kotci, ale bude aspoň žít.
A nemyslím si, že by váš veterinář lhal, když mi volal, že vám psa odmítl utratit.
Co tomu říkáte teď?????
Normální by bylo zavolat, že máte pořád problémy, jestli se dá někomu dát, nebo inzerovat nebo něco podobného. Ne vyhrožovat jeh utracením.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Další

Zpět na Hledají nový domov...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron