Halit Paša - co je pravda?

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » pát lis 06, 2009 11:01 am

Mnoho, pane Šilhavý mnoho. A představte si, že někteří mají k tomu svému žijícímu HP štěněti ještě další HP štěně.
Je vidět, že vaše básnické střevo stále ještě žije. I když na druhou stranu zase jen lžete, jak je pro vás zcela obvyklé.
Jen tak mimochodem, protože vaše bláboly komentovat nehodlám, z té práce, kdy jsem vám ještě vozila granule, mě nikdy nepropustili, ale odešla jsem sama do práce lepší. Z té pak do ještě lepší. To jen že zase zcela záměrně zkreslujete a manipulujete s informacemi.
Ano, kdysi jsem vám dávala pytle s granulema za váš výcvik mých pejsků. Co na tom, vždyť byste je stejně musel kupovat pro ty nebožáky, které jste držel ve vozíku, nemajíc pro ně žádné jiné ubytování. Co takhle zmínit tu celkovou částku, kterou jsem do vás za výcvik mých pejsků nacpala??? Ono je to něco přes 300 tisíc, že? A bez jediného daňového dokladu. takto prosím podniká pan Šilhavý. A že to v té době byl váš jediný příjem, to už taky raději nezdůrazňujete....
Prosím poslužte si, jsem na vaše další pohádky moc zvědavá.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Lucie » pát lis 06, 2009 11:09 am

Ano, většinou pak dostanou další štěňátko zadarmo, neboť to předešlé jim umřelo moc brzo :| Takže já bych Luďka poopravila - potřetí.
A co se týká firmy Aport, tak tam slečna magistra Čechová po sobě zanechala statisícový dluh...nicméně pracovní poměry nejsou předmětem diskuze. Ale jsem ráda, že je přiznána smrt feny Galanthus Nobilis Bretagne, tak dlouho tajená. Jen nevím jak mohla nežijící fena opakovaně nezabřeznout a proč ty zbytečné tajnosti?
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Ludek » pát lis 06, 2009 8:56 pm

Slečno magistro tady jde o to,že tajíte úmrtí svých chovných zvířat. Je to jeden z fatálních kroků z mnoha,kterým škodíte plemeni. No a také že svá zvířata vystavujete trýznivému nicnedělání v klecích. Chápu,že nejlepší obrana je útok,ale co kdyby jste se raději věnovala něčemu užitečnému. Třeba naložte své nebožačky do auta a vyvezte je proběhnout na luka. Ráno,v poledne a večer. Nechte je běhat až padnou. Ať nemusí o svých přirozených potřebách jen snít :roll:
Nusy je mi líto,byla to hodná a silná fena. A asi jediná co dala opravdové dobrmany v tom vašem takykenelu. Ať už Isménu anebo jejího bratra. Toho bez varlete.Byl můj oblíbený. Bohužel je smutná pravda,že v smrtí nacházejí vaše zvířata opravdové vysvobození.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 6:17 am

Lucie, co si takhle napřed ověřit fakta? Kolik si myslíš, že jsem rozdala štěňátek zadarmo?
Kol odchovů zatím předčasně zemřelo, ať už z jakéhokoliv důvodu?
A co se týká Aportu, tak ti do toho nic není ani nevíš, jak ten dluh vzniknul. Protože jsme naprosto skvělý národ a zákazníci si zboží odebrali a nikdy nezaplatili. Jenže zboží bylo do komise a já za ně odpovídala. A jen tak mimochodem, ten dluh už je zaplacený.
Takže doporučuju starat se sama o sebe, třeba o to, kolikrát jsi už přišla o zálohu na nějaký ten baráček, abyste pořád nemuseli bydlet v podnájmech. Nedali hypotéčku, nedali? Nebo ucukl ručitel?? S tebou do komplotu bych taky nešla, Křivá jsi jako šavle a ještě b y chudák ručitel přišel o svůj majeteček....

Smrt Nusy jsem nikdy netajila. Jen pořád jaksi nemám potřebu to zveřejňovat. Ale vlastně jsem udělala hroznou chybu, neinforomovala jse tě jak první. To je fakt. Dovolila jsem si informovat jako první majitele jejích odchovů a zájemce o štěňata. Hrůza, jak jsem si to mohla dovolit. Jako další na řadě byla poradkyně chovu. Zase jsem tě vynechala. Jak já si to teď jen zodpovím????
A to, že Nusa nezabřezla, je čistá pravda. Krycí listy náležitě odeslány.....

A proč jsem to nezveřejnila na svém webu? Právě kvůli takovýmhle krávám, jak jsi ty a spol. Protože to byla strašná tragédie a já nehodlám někde číst něčí bláboly, že umřela na srdce či co. Jak je vaším dobrým zvykem.....
Na to mám svoje dobrmany příliš ráda, abych se dívala, jak je někdo zcela úmyslně špiní!!!!!!!!!!!!!!!
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 6:23 am

Kdo jste pane Šilhavý, že musíte být informován o mých chovných zvířatech? Naprosto nikdo: Nic. Nula.
Nikomu do toho nic není, jestliže jsou informovaní majitelé odchovů a poradce chovu.
Ale to už se zase opakuju.
A copak vaši pejsci v kennelkách? Jak jsem se dneska dozvěděla....
Houby víte, kolikrát denně jezdíme se psama do lesa na procházky. Taky vám chybí jen ta svatozář....
A jen tak mimochodem, než zase vypustíte z pusy nějakou obr lež, tak si uvědomte, že si vždycky všechno zásadně ověřuju....
Pna Jahoda vám neřekl nic z toho, co jste mu vložil do úst. Naopak. Z kočiček byl nadšený a já doufám, že to jeho psiska zvládnou a bude moci mít brzo krásnou kočičku Halit Paša.Stejně jako mnoho jiných. I dobrmankářů....
Takže až zase budete zcela úmyslně lhát, bacha. Existují telefony a lidi, co se nebojí říci svůj názor. I na vás a Lucii.....
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 6:27 am

Jéje, ať žije cenzura. Zrušila jsi mi možnost upravovat moje vlastní příspěvky. Jak je ti to podobné.
Nespala jsem celou noc, vrátila jsem se z Maďarska a nasekala jsem tam nějaké chyby. No nic. Čtenáři mi to snad prominou. Chyby nevznikly v alkoholovém opojení jak je zvykem u jiné přispívající, ale opravdu únavou. Nedalo mi to, abych se nepodívala, co hezkého tady zase Lucie a pan Šilhavý vyplodili. Nezklamali. Super pohádky na dobrou noc. ....
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Sali BNT » sob lis 07, 2009 7:20 am

....a já marně čekám na výslewdky neurologického vyšetření Safírky,
ono napsat asi 30cm emocí, kde jediná validní data pro mne jsou asi 5 vět,
a definovat, že v brzké době bude zkompletováno a svazu zasláno, proč se majitelka ( co vím profesí z oboru nemedicínského nepřírodovědeckého) domnívá, že jde o vadu dědičnou a záležitost tedy týkající se genetiky plemene,
dovede profíka, jehož každodenní náplní je rozklíčovávat, co je skutečnost a co klinická fikce, řádně nabudit....mlžení nemiluju, je-li suspekce na VVV s genetickým pozadím, už tady mělo viset její jméno,i s tím jak se toto vylučuje či potvrzuje.
Ona to dnes není sranda, jen dokonalá znalost všeho, co se v plemeni vyskytuje, včetně VVV, umožní se zorientovat a chovat na max. snížení výskytu těchto problémů.
Osobně se domnívám, že jsou li postiženy min. 3 systémy-motorika(přechodné paresy), souhyb očí a audiogram, jedná se spíš o získané mnoholožiskové postižení např. DMO či postvakcinační encefalitida, nelze taky vyloučit posthypoxickou encefalopatii po kupíraci, apnoické pauzy při kombinaci Xylazin-Ketamin s nutností kříšení jsem už zažila i u svého psa...
VVV vnitřního ucha, která svého času dobrmany trápila, je málo pravděpodobná, už proto, že zvíře, jak jsem ho viděla, se nemotá a netáhne na stranu, tam bývá obrovská porucha rovnováhy, a štěňata se proto utrácejí.
Být tento problém u člověka, vylučovala bych též psychosomatickou poruchu u histrionského typu osobnosti, hysterické prchavé parézy po vzrušení nebo v návalu emocí jsou typické, ale nesedí tam ten objektivní nález na sluchu.
Už jen pro další chovné využití rodičů a jejich potomstva je nutné znát přesný LÉKAŘSKÝ NÁLEZ.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Ludek » sob lis 07, 2009 7:32 am

Ale notak slečno magistro

- opravovat příspěvky nemůže nikdo,bo to tak nastavil systém

- v kenelkách trápíte psy vy,ti naši mají k dispozici celý dům

- MVDr Jahoda není ten člověk,co mi potvrdil neutěšený stav vašeho příbytku.Ale o tom,že tam máte bordel se zmiňoval.Víte Lucie je na všechno také sama.Měli jsme paní na úklid,Michaelu Lukeničovou,ale jednou si půjčila peníze (třeba je vrátí,až si to tady přečte :wink: )a od té doby už nepřišla.No a tak tedy Lucie krom několikrát denně vyběhávání psů a výcviku některých a focení a dělání stránek prostě zvládá udržet pořádek.Problém není v tom že nemáte čas,prostě jste již ztratila pojem o tom,co je normální a co ne.Pamatuji si jak jste sdílela pelíšek s jinými zvířátky.Má psice také smí do postele,ale je nenormální nechat do ní kálet štěňata přeci.Také vzpomínám jak jste seděla na zemi,židlí nemaje, obklopena psy a snažila do sebe nasoukat nudle co nejrychleji a u toho něco jako vrčela,aby vám dali pokoj.Kdo vás zná tak ví,že trpíte obscesí a vaše výbuchy vzteku na veřejnosti jsou vděčnou součástí koloritu výstav.

-nemovitost jsme nekoupili hlavně proto,že k ní nepatřil anoncovaný pozemek a stále je pro nás lepší platit nájem novostavby kde mám v dojezdu tří minut k dispozici kotce a cvičák v Dobřejovicích a v dojezdu deseti minut cvičák v Říčanech o půl hodiny vzdáleném letišti nemluvě ,než se někde plahočit s budování něčeho,pro co třeba nebude v budoucnu využití,nejsem si totiž jist zda chci profesionálně trénovat psy do smrti smrťoucí, anebo obtěžovat v polorozpadlém provizoriu svou přítomností,hlukem,smradem a častými invektivami sousedy tak jako vy.To jen abyste pochopila,že pro nás je důležitá práce se psy.Nepatří to sem ovšem.Tady se řeší váš přístup k plemeni.

- ano jsem nikdo,stejně jako Lucie,stejně jako každý jeden z nás lidí, kterým dobrman přirostl k srdci. Plemeno umírá. Nyní i vaší zásluhou. Nekontrolované množení jakým se zabýváte vy,přináší do populace takové množství povahově a zdravotně vadného odpadu,že si troufám říci,že držíte smutný světový primát.To jakým způsobem přistupujete k chovu je amorální a to jak z pohledu odborníka na plemeno,tak z prostého laického pohledu člověka,který má ta zvířata prostě rád.A ne láskou opičí. Nemyslete si,také mi to trvalo,než jsem změnil svůj pohled na psy. Důležité je pochopit,že my všemocní páni těchto tvorů,musíme naše společné soužití vytvářet co nejpřirozeněji k jejich naturelu.Pěstěte tedy raději toliko kočičky.Také to nese a nebudete je činit smutnými tak jako své pinče,kteří znají svět jen zpoza okna při transportech na tak pro každého pejska jistě zajímavé výstavy.

- Nusa je tedy po smrti a zjištění tohoto byl důvod založení podfóra Lucií patrně. Konečně víme pravdu - míním nás,veškerý plebs- a vy nemusíte nadále lhát a vymlouvat se.Neulevilo se vám trošku?
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jitka Šestáková » sob lis 07, 2009 9:40 am

....a já marně čekám na výslewdky neurologického vyšetření Safírky,
ono napsat asi 30cm emocí, kde jediná validní data pro mne jsou asi 5 vět,



Paní Rosalie Bennetová nebojte výsledky určitě budou, jen si budete muset chvilku počkat, ale když už to vydrželo tak dlouho, tak tu chvilku, než paní Knížková dá všechnu dokumentaci dokupy, to ještě vydržíte. Mám na vás jednu prosbu - šlo by ve vašich příspěvcích vynechat ty odborné výrazy, které tam používáte a psát to pro nás neznalé ve trochu čitelnější formě. Zřejmě jste odborník ve svém oboru, ale vaše příspěvky ztrácí v hromadě odborných názvů pro mě srozumitelnost a tak už vlastně moc vaše příspěvky nečtu, ale možná je to škoda.......co?

jedná se spíš o získané mnoholožiskové postižení např. DMO či postvakcinační encefalitida, nelze taky vyloučit posthypoxickou encefalopatii po kupíraci, apnoické pauzy při kombinaci Xylazin-Ketamin s nutností kříšení


pro paní Čechovou...
Pani Čechová někde jsem četla, že svoje chovné feny necháváte vyšetřit před každým krytím. Poraďte, kde najdu na vašich stránkách výsledky z těchto vyšetření.
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 1:13 pm

Ale no tak, paní Šestáková. Co kdybyste se starala raději o sebe a vaše záležitosti. Do toho, kdy a jak nechávám svoje feny vyšetřovat, nikomu opět nic není. A výsledky vyšetření. Hodlám zveřejnit jen ty dva, které jsou opravdu relevantní. To, čím se všichni ohánějí, nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu BOhužel. A proto nehodlám být v řadě s těmi všemi a plácat se po ramínku, že mám taky udělaná EKG a štítnice. Jediné vyšetření, které má nějakou vypovídací hodnotu, je 24 hodinové RKG Holter a srdeční markery. Ta všechna ostatní vyšetření vypovídají jen a jen o momentálním stavu srdce v době jeho vyšetření. No a protože o DCM něco málo vím, tak vězte, že tukově degenerativní forma na srdce nezanechává na těchto běžných vyšetřeních žádné stopy. Bohužel. A nejsem o tom přesvědčená jen já sama.
Apropos, už jste někde četla nebo slyšela, že zpřetrhané kolenní vazy, pokud se tedy zrovna nejedná o akutní úraz, kdy psík vrazil kolenem do pařezu nebo stromu, je také dědičná záležitost? takže hodláte zřejmě na Jixe chovat a tím pádem do chovu zavést fenu dědičně postiženou????? To je má otázka na vás. Když už jste tak chytrá a strkáte nos do věcí, do kterých vám nic není.
Ad Safira, na ta vyšetření se moc moc těším, protože jak jsem mezitím měla možnost zjistit, těch příčin jejího zdravotního stavu je mnoho a všechny až na jednu výjimku, která se mi ale nepotvrdila, protože fenu jsem měla možnost osobně vidět i v pohybu, jsou získané. A třeba zrovna při té narkóze, kterou fena musela podstoupit, protože ji paní Knížková nechala okupírovat.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Lucie » sob lis 07, 2009 1:41 pm

Oni totiž Jitko žádná vyšetření u chovných fen HP nejsou. A když nějaká byla (několik let starý Holter u 3 zvířat HP), tak to bylo VŠUDE s patřičnou slávou vykřikováno do světa. Ještě tento rok...u Aramise...Takže pokud by měla slečna magistra Čechová lejstro od veterináře na tato vyšetření: vWD, štítná žláza (v zahraničí uváděno jako Thyroid), Holter, dopller atd., krevní rozbory... jistě by to celý svět věděl. Takže štěně HP nebrat a pokud vám náhodou slečna magistra Čechová předloží nějaké vyšetření od rodičů štěňat důkladně se podívejte o která zvířata se jedná a zda byla ověřena jejich totožnost. Má jich totiž doma takové množství, že ani neví, když jí jeden zemře...
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 1:50 pm

Ale no tak, pane Šilhavý. vy s těmi výmysly a lhaním nepřestanete Pan Jahoda vám nic o žádném bordelu neříkal. Ale jestli chcete, můžeme se konfrontovat všichni dohromady. Protože a jelikož tu žádný bordel není a nikdy nebyl. Sám to moc dobře víte. Ano , mám tu černé zdi, jakmile se ale obloží, už černé nebudou, protože se budou dát umýt. takhle bych je musela malovat každých 5 minut, protože štěňata mám pořád u sebe. Kálení do postele? To jste se zrovna zbláznil, či co. To možná dělají jiná plemena, ale moje štěňata, která se od jejích dvou měsíců venčí venku a to i u nových majitelů, do postele nechodí kakat. Tak maximálně spinkat.
Kakat chodí venku a ha hovínka máme speciální popelnici.
Ano, ráda sdílím pelíšek se svými pejsky. Super to vytváří jejich budoucí vztah k lidem.
Židličky tu samozřejmě mám, občas je potřeba si na ní stoupnout, abych dosáhla nahoru do skříně....
Ale, raději sedím se svými pejsky, dělá mi to dobře. A čínské nudle? tak ty přímo miluju. DOkonce si je kupuju i samotné a jen tak si je chroupám. Fakt mi moc chutnají. MOžno ověřit u spousty lidí...
A jen tak mimochodem, co se týká mého údajně polorozpadlého příbytku. Zase bláboly. Hluk tu není. Není potřeba, protože jsem stále se svými psy. Smrad? Jaký? Tady žádný není. A není to naštěstí jen můj názor...
Mám otázku: čemu říkáte nekontrolované množení? Mému chovu na chovných jedincích, kteří mají všichni nějakou zkoušku? Někteří dokonce i zkoušek více a ne jen prvního stupně?????
Prosím konkrétní fakta, ne jen bláboly: konkrétní množství povahově a zdravotně vadného odpadu jsem kdy vyprodukovala???? Čísla, jména.... A neohánějte se tady paní Knížkovou, protože po konzultaci s praktikujícím neurologem vím, že její potíže mají vznik a souvislosti s kdesčím, ale ne se mnou a mým chovem!!!!! Proto žádám další konkrétní údaje. A zase netřeba zmiňovat Beatrix, která problémy nemá žádné. Tedy vlastně má jeden veliký. Svoji paničku. Která když si ji kupovala, tak se chvástala, jaké že má zkušenosti s výcvikem pracovních plemen, argentskýma dogama a jinýma plemenama. A nezvládne jednu dobrmanku, aby nenapadala pejsky. Což je její jediná vada na kráse.
Takže prosím, jaký že zdravotní a povahový odpad produkuju?????
Ale prosím konkrétně, konkrétní zdravotní anamnézy, které mají vliv ode mne, z mého chovu a ne zdravotní problémy získané. Děkuji.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Lucie » sob lis 07, 2009 1:52 pm

Vzkaz od Administrátora: držte se tématu - tj. Halit Paša. Pro ostatní příspěvky týkajících se ostatních chovatelských stanic zakládejte samostatná podfóra kvůli přehlednosti! Děkuji. To co nebude patřit k tématu bude vymazáno!
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 2:00 pm

Ale no tak LUcie, já reagovala na příspěvek paní Šestákové, která k tomuto tématu nemá absolutně co říci.

K tvému příspěvku, já zase zapomněla, že jsi vševědoucí.

A co třeba dodat, že před lety jsem byla vůbec první, kdo tady vyšetření Holterem u svých dobrmanů absolvoval? I dneska se jejich počet spočítá na prstech jedné ruky. Těch, co mají holtera. Protože žádné jiné vyšetření nemá vypovídací hodnotu.

To víš že jo. Nebrat žádné štěně HP. Oni totiž všichni chovatelé u nás mají úplně na všech dobrmanech kompletní vyšetření srdce.

A co se týká Nusy, už jsem ti to napsala několikrát. Nikdy jsem netvrdila, že žije. Jen jsem jaksi opomněla informovat tebe a celý dobrmaní plebs. Na co? Kde mám povinnost všechno na svých stránkách zveřejňovat? Jiní si tam píšou zcela zjevné lži. To je v pořádku. Ty stránky jsou můj majetek a jako takový se týká jen mě. A je jen na mě, co na nich zveřejním a co ne. Znovu: majitelé odchovů byli informováni. I poradce chovu atd. Zkus si to třeba pro změnu ověřit.

A laskavě si uvědom, že tebe nemá nikdo povinnost o ničem informovat. A jen kvůli tomuto principu to dělat nadále nehodlám. Stejně jako ty na stránkách pana Šilhavého neuveřejňuješ známky z výstav, jako jsou VD, tak je i na mě, co a jak a kdy zveřejním. Nikdo nemůže nikoho jiného nutit do něčeho, na co nemá žádné právo.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 2:03 pm

Jéje, jsme slavní. Mám svoje vlastní téma. Co takhle ale zveřejnit konkrétní pravdivá a nezkreslená a nezmanipulovaná fakta???
To se nenosí že? Lepší jsou fakta upravená, zamlčená, zmanipulovaná, překroucená.
Jojo, stejně jako charakterové vlastnosti některých konkrétních lidí.
:zadnice :zadnice :zadnice :zadnice :zadnice :zadnice :zadnice :zadnice :zadnice :zadnice :zadnice
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

PředchozíDalší

Zpět na Drbárna aneb na co není téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron