Halit Paša - co je pravda?

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 10:02 pm

Rozárka není veterinář. Dominiku pitval její ošetřující veterinář.
Rozárka provádí histologie odebraných vzorků právě veterinářem.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Ludek » sob lis 07, 2009 10:07 pm

Aha.A proč tedy Aramise nepitval veterinář? Proč to dělala Rozárka? Odpověď je nasnadě. Páč to bylo zadara. Opravdu se mi nechce věřit,že když se zdráháte investovat do prohlídky živých a z vašeho pohledu perspektivních zvířat pár tisíc (Mnichov),tak budete nechávat prohlížet mrtvolky vašich mučednic,což stojí majlant...
A teď zaručeně přijde oprava,že se mám naučit číst,že vet.odebral jen vzorek a ten Rozárka určila. Jasně. Najděte si někde,kolik stojí pitva.
Prostě vám nevěřím.A nejen já. nechci tu rozebírat vaši finanční situaci,to sem nepatří,ale vzhledem k tomu,jak lajdácky se stavíte ku poslání chovatele,je pitva vašich umrlých fenek patrně další vaší fantasmagorií.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 10:37 pm

Teď jste ale trefil hřebíček na hlavičku. Aramise pitval jeho ošetřující veterinář, odebral salámový řez srdce a ten pak histologicky odpitvala Rozárka.
Nechápu, co tím chcete říct. Veterinář neumí odečítat histologii. Rozárka se nabídla. A hned to je špatně.
Já mám dojem, že ať udělám cokoliv, tak to vždycky bude špatně.
:smrt: :smrt: :smrt: :smrt: :smrt: :smrt:
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Jana » sob lis 07, 2009 10:38 pm

Aha. Teď mi to došlo. Takže vlastně ani Rozárka nedělala žádnou histologii srdce a všechno jsme si vymysleli. Sakra, to jsme ale blbci, taky jsme mohli říct, že to bylo na DCM negativní.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Lucie » ned lis 08, 2009 2:59 am

Tak jsem se vrátila ze šantánu (slečno magistro Čechová vřele doporučuji, jen se obávám abyste poznala po tolika letech izolace rozdíl mezi skotem a homo sapiens...protože pak by mohlo dojít ke strašným zvěrstvům) a nějak tomu zde nerozumím.

Jana píše:Moya neporodila štěňata s rozštěpovou vadou páteře. Lžeš. Rozárka to několikrát všude zveřejnila!!!!


Sali BNT píše:Moya porodila doteď 4 vrhy, u 3 porodů jsem byla osobně., první až třetí porod. V prvním nebylo nic závadného, otec Tamerlan,
v druhém také nic závadného, otec Athor, ve třetím se narodil jeden pes s anencefalií a k ní charakteristicky vázanou rhachyschizou, je to nejhorší vada z kategorie neuzávěrů neurální trubice, čili rozštěpových vad pateře, a jeden psík má diagnostikovaný motýlovitý obratel hrudní pateře, což jest ta nejmírnější forma rozštěpové vady, nesplynutí vývojových základů obratlového těla, naštěstí mu to nečiní žádné zásadní problémy.
Ve vrhu čtvrtém, který jsem neviděla a nerodila, se u jednoho štěněte dle údaje chovatelky objevilo zas nespojení základů obratlového těla tuším v dolní hrudní pateři, ale zde s neurologickým defektem, takže jsme spolu s kolegou neurologem vyslechli veterinární nález po RTG a doporučili euthanasii.


Pro nezasvěcené - Sali BNT = Rozárka (primářka patologie, člověk dobrmany opravdu milující...).


Velice si vážím znalostí zde oslovované Rozárky a proto se budu vždy přikládat k její verzi. Jen si to holky vyříkejte mezi sebou :mrk
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Ludek » ned lis 08, 2009 7:16 am

Slečno magistro, nezpochybňuji histologii provedenou MUDr Benettovou na vzorku srdce Aramise. Tam se šlo najisto po srdci,protože to bylo procentuelně nejvděčnější a díky anamnéze a patrně i průběhu ochoření skoro jisté. Zpochybňuji pitvy ostatních fenek,které zašly ve vašem kenelu. Vy nám ale určitě vyrazíte dech pitevními zprávami,že? Anebo se také šlo najisto po srdci?
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 08, 2009 7:53 am

Ludek píše:Aha.A proč tedy Aramise nepitval veterinář? Proč to dělala Rozárka? Odpověď je nasnadě. Páč to bylo zadara. Opravdu se mi nechce věřit,že když se zdráháte investovat do prohlídky živých a z vašeho pohledu perspektivních zvířat pár tisíc (Mnichov),tak budete nechávat prohlížet mrtvolky vašich mučednic,což stojí majlant...
A teď zaručeně přijde oprava,že se mám naučit číst,že vet.odebral jen vzorek a ten Rozárka určila. Jasně. Najděte si někde,kolik stojí pitva.
Prostě vám nevěřím.A nejen já. nechci tu rozebírat vaši finanční situaci,to sem nepatří,ale vzhledem k tomu,jak lajdácky se stavíte ku poslání chovatele,je pitva vašich umrlých fenek patrně další vaší fantasmagorií.


Luďku, já psy pitvat nechci, už vůbec ne ty, co znám, věř mi že pěkný to není, všechny zvířata, která vyšetřuju, otvíral a revidoval veterinář , a nabral mě vzorky, které chtěl histologicky zhodnotit. Skutečně všechny ty bločky v práci mám, v archivu, od všech, co mi něco pošlou, jen nechci a ani nesmím zveřejnit jména zvířat, jen věk, pohlaví a nález, a to jen pro potřeby odborné činnosti, docela mě séře, že od těch dřív uhynulých fen mě poslali jen vzorky změněných orgánů, když chtěli přesný popis změn, srdcata obvyklého vzhledu mě neposílali, feny uhynuly na úplně jinou kliniku, kterou veterinář při otevření dobře viděl...
až te´d na tom u každého trvám, že součástí náběru musí být lamela ze srdce, pěkně přes obě komory a septum.
BTW, ceny u veterinářů jsou smluvní, a když se to neposílá do Lysolají na veterinární patolku, tak to taky nemusí stát nic, náklady jsou nula nula nic, lékař si sám dělá svou zpětnou vazbu, tady není USA, tady se lidi ještě i zajímají o data bez finanční náhrady.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 08, 2009 8:05 am

Lucko, to je jen zmatení odborné terminologie laikem, to prosímtě neřeš, chtěj kopii nálezu signovanou odborníkem, který to pitval/hodnotil/vyšetřoval, ono u převyprávění nálezů strašně snadno dojde k datovému posunu, laik si jako rozštěp představí spíš prase se dvěma zadky a čtyřma šunkama...
pokud chceš text zprávy, napíšu, podepíšu, orazítkuju, pošlu janě a ta ať ti dá kopii, když ale bude chtít, jsou to opravdu jen její data, je to opravdu tak, ať se to líbí či ne, a když by toto bylo součástí hlášenky vrhu, mohla by to publikovat v ročence poradkyně chovu, jako výskyt vad po plemenících, z ztěch a těch spojení, ale takhle opravdu nesmím, pokud mě chovatel coby majitel dat nepožádá. Je to tak, lege artis.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 08, 2009 8:14 am

Jano, my jsme si to už dávno vyříkaly, moc dobře víš, že kategoricky nespouhlasím s Tvým způsobem chovu tohoto plemene, což dávám najevo každou chvíli, ale to je tak jediné, co můžu udělat, nemám ani právo toto komentovat, jen si to u sebe udělám a dělám zcela jinak.
Pro mě je chov dobrmana především snaha vytvořit bazilišky v pinčí versi, a na toto se budu dál orientovat, to jen na okraj,
pomůžu ti odborně se vším, co budeš potřebovat, ale dávám ruce pryč od diskuse o chovatelském zařízení a jeho provozu, i od způsobu presentace dat.
Stejně si uděláš co chceš a obhájíš si co budeš chtít, i když budeš mít k rozhodování všechna potřebná data....rozhodneš se pro svou vizi, jako vždy, a máš na to právo. Já to řešit nebudu, ani nemůžu.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Ludek » ned lis 08, 2009 8:24 am

Ale toto je mi Rozárko jasné,i když tvá odpověď je jen v obecné rovině a to spíše v obecné rovině utopické,bo takových vetů zabývajících se důkladně příčinami úmrtí svých pacientů je pramálo. Sama jistě víš jaký vopruz je komplexní zdravotní pitva.No a tato byla zmíněna (předpokládám,že patologem nebyl MVDr David Copperfield,jež by šel najisto)v souvislosti s letošním skonem několika chovných fen v kenelu HP,jako důkaz absence DCM.
Bylo to v reakci na můj dotaz,zda Alessandra Halit Paša jež jen tak jdoucí v klidu po ulici padla a okamžitě zemřela,měla taktéž selhání ledvin,potažmo jater.
Jsem přesvědčen,že mgr.Jana Čechová záměrně zatajuje problémy nejen svých odchovů,ale i problémy zvířat jí v chovu využívaných. A jsou to tak fatální onemocnění či odklony povah od standardu,že je to při ohromné produkci jejího kenelu pro plemeno likvidační. A jsem také přesvědčen o tom,že mnohé její prezentace proběhlých vyšetření a to i postmortálních,jsou pouze jejím výmyslem.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 08, 2009 9:53 am

Luďku,
co ti na to mám říct,
anamnestická data jsou jasná, náhlá srdeční smrt postihla Frézii, i její dva potomky, Alessandru a Aramise, z toho jen u Aramise jsem provedla histologické vyšteření srdce a našla obraz rozvinuté tukově-degenerativní formy DCM, a když se to poskládá zpětně, je to jasný důkaz společného onemocnění touto formou DCM.
Je z lékařského hlediska nutné ke všem potomkům uvedených zvířat, a obecně zvířat po jakémkoli rodiči s náhlou srdeční smrtí, přistupovat jako k potenciálně postiženým, a nechovat na nich do doby, než věk a holterovské vyšetření srdce plus kardioenzymy vyloučí jejich postižení skutečné, u fen to je problém, může ti utéct chovný věk, čili tam pokud chovatel trvá na chovném využití, tak jedině s rizikem a pro plusy, které jiné ta zvířata mají. Samce bych do těch tak devíti let krýt nenechala. Týká se to všech potomků, čili i těch dnes výstavně slavných dogomanů , jména si doplníte sami, já pracuju a nestíhám moc myslet.
Dále: já závisím na tom, co mě veterinář pošle, když tento nenajde na srdci nic, a usnese se, že je čisté, tak ho prostě nepošle a já s tím nic nenadělám, takže jsem nikdy neviděla srdce ani Dominiky, bylo bez makronálezu, ani Brituny, bylo taky bez makronálezu, ani tý pádivý Alexy Rodniky, bylo taky bez nálezu, ani Nussičky, sbírej potmě kusy psa na silnici....všechny čuby zemřely na jiné jasné choroby, a orientační pitva na veterině byla s jasným závěrem bez zn. kardiálních problémů, čili pod tím je podepsaný někdo jiný.
Dneska se to s výsledkem mnichovského výzkumu přehodnotilo a všechny úhyny se musej vyšetřit i na makro normální srdce, by´t by se mělo posbírat rozmetaný na silnici, protže histolka je jediný důkaz přitomnosti či absence DCM, makro nález je ve fázi bez selhávání zavádějící. Taky se to tak teď dělá, a děkuju všem, co mi pošlou materiál.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Martina CB » ned lis 08, 2009 12:02 pm

tak jen pro uplnost, bohuzel vcera jsem jiz mela jinou praci, nez se zde boxovat se slecnou mnozitelkou, tak reaguji az dnes.
1. v teto diskusi nevystupuji jako odbornik a profesional, jako Ludek ci Lucie, jsem tu pouze jako laik, ktery si poridil pred rokem sveho prvniho dobrmana. Bohuzel laik, ktery se malem stal obeti vasich lzivych stranek o uspesnych dobrmanech a ktery dostal vcas rozum, kdyz vas navstivil.
2. doma mam dobrmana jenom jednoho, je to predevsim muj kamarad, partak, nekdo, kdo se mnou chodi do lesa, behat, kdo si se mnou hraje
3. ten pes potrebuje denne velice zamestnat, aby byl stastny a spokojeny, proto s nim cvicim, urcite ne z duvodu, abych se jako vy tady vytahovala nejakyma zkouskama, ktere jste nikdy sama neskladala, vzdycky jste si za ne radeji zaplatila, nez byste hejbla tim svym zadkem. A kdyz s nim neudelam nikdy zadnou zkousku, tak je mi to uplne jedno, protoze je to predevsim muj kamarad a ne tovarna na stenata
4. a pokud se u nej objevi nejaka zavazna dedicna choroba nebo neprojevi chut stopovat, branit ci poslouchat, tak mi verte, nikdy jim zadnou fenu nenakryju, protoze by se mnou po zbytek zivota hanba mlatila
5. jediny duvod, proc se ucastnim teto diskuse je ten, ze to tu svyma odchovama v republice uz zasirate natolik, ze mam vaznou obavu, jestli za tech x let, az mi tento muj kamarad odejde, sezenu vubec jeste nejaky stene bez toho, aby mel v predcich nejakyho zdegenerovanyho halit pasa!!!
6. takze vlastne vas timto prosim, at si poridite misto tech stenat nejaky deti a prestanete uz konecne s tim velkochovem!!!
Uživatelský avatar
Martina CB
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 13, 2009 2:39 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod MarkétaV » ned lis 08, 2009 2:05 pm

Martina CB píše:tak jen pro uplnost, bohuzel vcera jsem jiz mela jinou praci, nez se zde boxovat se slecnou mnozitelkou, tak reaguji az dnes.
1. v teto diskusi nevystupuji jako odbornik a profesional, jako Ludek ci Lucie, jsem tu pouze jako laik, ktery si poridil pred rokem sveho prvniho dobrmana. Bohuzel laik, ktery se malem stal obeti vasich lzivych stranek o uspesnych dobrmanech a ktery dostal vcas rozum, kdyz vas navstivil.
2. doma mam dobrmana jenom jednoho, je to predevsim muj kamarad, partak, nekdo, kdo se mnou chodi do lesa, behat, kdo si se mnou hraje
3. ten pes potrebuje denne velice zamestnat, aby byl stastny a spokojeny, proto s nim cvicim, urcite ne z duvodu, abych se jako vy tady vytahovala nejakyma zkouskama, ktere jste nikdy sama neskladala, vzdycky jste si za ne radeji zaplatila, nez byste hejbla tim svym zadkem. A kdyz s nim neudelam nikdy zadnou zkousku, tak je mi to uplne jedno, protoze je to predevsim muj kamarad a ne tovarna na stenata
4. a pokud se u nej objevi nejaka zavazna dedicna choroba nebo neprojevi chut stopovat, branit ci poslouchat, tak mi verte, nikdy jim zadnou fenu nenakryju, protoze by se mnou po zbytek zivota hanba mlatila
5. jediny duvod, proc se ucastnim teto diskuse je ten, ze to tu svyma odchovama v republice uz zasirate natolik, ze mam vaznou obavu, jestli za tech x let, az mi tento muj kamarad odejde, sezenu vubec jeste nejaky stene bez toho, aby mel v predcich nejakyho zdegenerovanyho halit pasa!!!
6. takze vlastne vas timto prosim, at si poridite misto tech stenat nejaky deti a prestanete uz konecne s tim velkochovem!!!


Tahle diskuze, to je teda něco....pod výše uvedené bych se ale podepsala. Když jsem sháněla dobrmana, Halit Paša se mi líbilo - pěkné stránky, samá pozitiva. Když si tady pak ale člověk od chovatelky dozví(dle stránek jsem teda myslela, že se jedná o více lidí), že nemusí zveřejňovat nic, že do toho nikomu nic není (zdravotní vyšetření, zkoušky..), ale z kdejaký nepodstatný výstavy má na stránkách každej prd, je mi z toho dost na zvracení.

No nic, raději takováto temáta už omylem nikdy nečíst, protože jak je tohle v dnešní době možné, nechápu...raději snat žít v nevědomosti.

A btw, jestli skutečně hodláte krýt psem, kterému je rok a půl, tak pak už nerozumím vůbec ničemu :? .

Výcviku zdar!
MarkétaV
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 04, 2009 6:54 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Tchor » ned lis 08, 2009 4:46 pm

Zase je na netu stvanice proti konkretnimu cloveku kdy si prisazujou vsichni, aniz by mely jakykoli solidni informace. Ach jo s Janou v mnoha vecech nesouhlasim, ale jedno ji uprit nemuzu snazise ze vsech svejch sil a moznosti. Ze ma vizi dobrmana jinou nez jini lide (vcetne mne a Rozarky) - no, ma na to plne pravo.
Tchor
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř lis 21, 2007 1:18 pm

Re: Halit Paša - co je pravda?

Příspěvekod Ludek » ned lis 08, 2009 5:36 pm

Tchor píše:Zase je na netu stvanice proti konkretnimu cloveku kdy si prisazujou vsichni, aniz by mely jakykoli solidni informace. Ach jo s Janou v mnoha vecech nesouhlasim, ale jedno ji uprit nemuzu snazise ze vsech svejch sil a moznosti. Ze ma vizi dobrmana jinou nez jini lide (vcetne mne a Rozarky) - no, ma na to plne pravo.


Ale Láďo,tady to podfórum vzniklo právě proto,že lidé nemají informace.A pokud z kenelu HP nějaké přijdou,jsou to jak je vidno často lži a polopravdy.Ano,každý máme právo na názor a můžeme se lišit v představách. Ale i svoboda a demokracie má své mantinely. No a ty slečna Čechová nejen nerespektuje,ona je ve svém duševním rozpoložení ani nevnímá. To co se děje na tom pokáleném dvorku ve Světicích,je systematické degradování dobrmana na nevyrovnaného nemocného pokojového pinče.A díky tomu množství vyprodukovaných štěňat,je to počínání pro plemeno likvidační, Ti lidé co sem píší to prostě už nechtějí dále svým mlčením akceptovat. Nehledě na utrpení těch zavřených psů. Chápu,že cítíš povinnost se zastat kamarádky,ale existuje vyšší princip mravní,který by ti měl,pokud ti záleží na budoucnosti tohoto plemene ,pomoci přehodnotit priority a nějakým způsobem jí prostě v jejím konání zastavit. Vím že to není jednoduché - viz Rozárčina soukromá korespondence. Píšeš o tom ,že v rámci svých možností dělá JČ maximum,ale to je právě ten průser,že ona prostě nemá podmínky k držení takového množství zvířat. A o chovatelské odpovědnosti ,která je alfou každého chovatelského programu,tu v souvislosti s mgr.Janou Čechovou nemůže býti ani zmínky.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

PředchozíDalší

Zpět na Drbárna aneb na co není téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron