Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jitka Šestáková » ned lis 08, 2009 7:02 pm

takže hodláte zřejmě na Jixe chovat a tím pádem do chovu zavést fenu dědičně postiženou?????

Vzkaz pro paní Čechovou :
Jixa od Dvou lvů není vžádném případě dědičně postižená. Úraz, který se jí stal (prasklý přední křížový vaz v koleni) se jí stal na cvičáku. Kdo mě zná, tak ví, že cvičák je náš druhý domov a Jixa ve svých dvou letech udělala zkoušku ZM, IPO V a FPr1, což můžu říct, že v tomto případě se to s vašimi zkouškami BH nedá srovnávat. Jixa byla připravena i na IPO1,ale bohužel tuto zkoušku jsme museli odsunout z důvodu úrazu na jaro.

Najděte si na mě paní Jano něco jiného, tady jste vedle jak ta jedle.
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » ned lis 08, 2009 7:17 pm

Jitko a jak se jí to stalo? Nevím, ale z mého pohledu běžný pohyb toto způsobit nemůže. Viděla jsem takto "postižených" mnoho dobrmanů a většinou tu prvotní příčinu ani sám majitel nedohledal. Nicméně velkým problémem je pak artróza, která ve většině případů psa postihuje a zabraňuje mu v dalším sportu.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » ned lis 08, 2009 7:22 pm

Vážená paní Šestáková. Nezlobte se, ale mne jste na Rychetách informovala úplně o něčem jiném. A najednou se jí úraz stal na cvičáku. Nic o tom jste neměla ani uvedeno na vašem webu. Honem ho prosím upravte, abyste svoji chybu napravili.
Nicméně: na Kassandře, která má stejný úraz jako vaše JIxa, se NIKDY chovat nebude. Obrázek ať sï už udělá každý soudný čtenář sám.
Prasklé kolenní vazy jsou dědičná záležitost. Pokud se ovšem nejedná o úraz a ten se ovšem projevuje jinak, než máte popsané na vašem webu.
Přeji hezký večer
P.S: Já nemám potřebu si na nikoho nic vymýšlet. Na to tu jsou jiní experti, kterým to jde naprosto dokonale.
A nebojte se, boží mlýny melou pomalu, ale jistě, takže na každého jednou dojde.
Nepřeji vám ve vašem chovu nic zlého. Pořád chováme živé bytosti a ne dokonalé roboty.
ALe nutno si uvědomit, že se může stát cokoliv komukoliv.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » ned lis 08, 2009 7:24 pm

Lucie, zcela výjmečně máš pravdu. Běžný pohyb a skoky a práce na cvičáku toto způsobit ve většině případů nemůže.
Nejsmutnější ovšem je, že takto postižení jedinci, zvláště když ve dvou vrzích jich je postiženo opravdu hned několik, jsou dotlačeni do chovu a ještě doporučováni k dalšímu rozmnožování.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jitka Šestáková » ned lis 08, 2009 7:50 pm

Myslím, že se jí to stalo na cvičáku ,kdy v souboji o míček napálila do dřevěné makety. Od té doby začala nohu odlehčovat. Trvalo 10 měsíců než jsem se rozhodla jet na Jaggy, protože za celou tu dobu nezjistil žádný vet. u nás v ČB, že by měla problém s kolenem.

Bylo mi slíbeno p.MVDr.Beránkem, že se Jixa vrátí nejen do běžného života, ale i na cvičák. Speciálně jsem se ptala na metrovku, tak jsem sama zvědavá, jak to všechno bude. Ale musím konstatovat, že již dneska na nohu pěkně došlapuje.

Vás paní Čechová jsem informovala o tom, že celou dobu veterináři řešili u Jixy pod patou nateklé šlachy a diagnóza zněla, že má ostruhy. Vás jsem se ptala, jestli máte nějakou zkušenost s ostruhami, tot vše

Nejsmutnější ovšem je, že takto postižení jedinci, zvláště když ve dvou vrzích jich je postiženo opravdu hned několik, jsou dotlačeni do chovu a ještě doporučováni k dalšímu rozmnožování....mohla byste rozvinout vaší teorii kdo koho dotlačil do chovu??
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » ned lis 08, 2009 8:24 pm

Paní Šestáková, teď jste si sama odpověděla na otázku, zda je prasklá šlacha vaší JIxy zranění, nebo dědičná záležitost. Takže, pokud by se jedna o náhlý úraz, vězte, že fenka by se po takovém úraze na nohu už nepostavila, takže byste okamžitě skončili u doktora a diagnóza by byla okamžitá. S tímto úrazem by se totiž v noze vytvořil hematom a na nohu by se už nepostavila. Pokud problémy JIxy trvaly 10 měsíců, jednalo se dle mého názoru o proces, který posléze vyústil v prasklý kolenní vaz.
Nejsem veterinář,ale tohle jsi si nastudovala z dostupných pramenů.
Doporučuju vám totéž.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jitka Šestáková » ned lis 08, 2009 8:35 pm

Jen si to pěkně nastudujte, já věřím MVDr.Beránkovi a videu, které mi z operace ukázal,kde jsem viděla jak na tom šlacha byla......

a propo..neodpověděla jste mi na otázku kdo koho tlačí do chovu?
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » ned lis 08, 2009 8:45 pm

Ale jistě. Ale ta přetržená šlacha vypadá stejně jako když je to po úraze a nebo když je to dědičná vada. Jen s tím rozdílem že po úraze ta šlacha praskne okamžitě a celá, ale při dědičné vadě praská pomalu, ale jistě.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jitka Šestáková » pon lis 09, 2009 9:10 am

Nejsmutnější ovšem je, že takto postižení jedinci, zvláště když ve dvou vrzích jich je postiženo opravdu hned několik, jsou dotlačeni do chovu a ještě doporučováni k dalšímu rozmnožování....mohla byste rozvinout vaší teorii kdo koho dotlačil do chovu??

Paní Čechová věřte tomu, že pokud bych měla doma fenu s nějakou dědičnou chorobou, určitě bych na ní nechovala.
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » pon lis 09, 2009 10:02 am

Jana píše:Paní Šestáková, teď jste si sama odpověděla na otázku, zda je prasklá šlacha vaší JIxy zranění, nebo dědičná záležitost. Takže, pokud by se jedna o náhlý úraz, vězte, že fenka by se po takovém úraze na nohu už nepostavila, takže byste okamžitě skončili u doktora a diagnóza by byla okamžitá. S tímto úrazem by se totiž v noze vytvořil hematom a na nohu by se už nepostavila. Pokud problémy JIxy trvaly 10 měsíců, jednalo se dle mého názoru o proces, který posléze vyústil v prasklý kolenní vaz.
Nejsem veterinář,ale tohle jsi si nastudovala z dostupných pramenů.
Doporučuju vám totéž.



když se urve zkřížeňák, urve se u toho většinou i kus menisku a dojde k zakrvácení do kloubu, ale taky se může ten zkřížeňák jen natrhnout a zvíře to rozchoodí, i když s obtížema...na ruplým zkřížeňáku se chodit dá, blbě,ale dá, jde o tvrdost toho psa, jak řeší bolest. Kiruna teda chodila, blbě,ale chodila.

Teď nevím co jste vybádali o vazech v literatuře, protože bádám momentálně v jiných tkáních, ale na rupturu bvazů není typický mechanismus nárazu kolemen, ale podklouznutí v koleni při fixované noze(pacce), typicky u fotbalistů je to při kopnutí, kdy protihráč zablokuje botu, mě se to u čuby stalo při prudkém brždění z kopce v bahně u té vytočené nohy po zlomenině, a o dva roky později na noze druhé při zběsilém skoku přes metrovku a dopadu do bahna za ní....v obou případech odešla po svých, či spíš pajdavě odpádila, hemartros nebyl, jen otok.... znamená to snad, že je taky z linie, kde je fixovaná zvýšená fragilita vazů kolen?????

halo kde kdo, jak to je, kdo to víte????
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jitka Šestáková » pon lis 09, 2009 10:31 am

V našem případě meniskus je v pořádku a šlacha byla jen natržená........

BNT taky si myslíte, že to je dědičná záležitost jako paní Čechová?
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » pon lis 09, 2009 11:10 am

Jitka Šestáková píše:V našem případě meniskus je v pořádku a šlacha byla jen natržená........

BNT taky si myslíte, že to je dědičná záležitost jako paní Čechová?


jen upřesnění, tam není šlacha, ale vaz, má to trošku jinou pevnost a upnutí, ale to je vedlejší, histologicky to je to samé elastické vazivo.
Já to fakt nevím, tady Luděk psal cosi o rodinných nakupeních méněcenosti kolenních vazů, u lidí to není, spíš je pozorovaný zmnožení úrazů při současných výbavových možnostech sportovních extrémů u netrénovaných jedinců,
a říkali jsme si tady, že možná krmení granulema bez možnosti žrát přirozenou stravu bohatou na nepoškozené enzymy a tak by mohlo mít vliv na zhoršení pevnosti elastického vaziva,
pojišťovny chtějí akorát, u ruptur Achillovek, zda ruptura je v terénu předem změněném, či zdravém, jestli je to úraz úrazový, či patologicklá ruptura při běžné zátěži.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » pát lis 13, 2009 1:06 pm

O té dědičnosti si to myslím i já. Předpoklad tam prostě je, stejně tak jako u torze.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » pát lis 13, 2009 1:24 pm

Lucie píše:O té dědičnosti si to myslím i já. Předpoklad tam prostě je, stejně tak jako u torze.

hele a nemůže to být fakt spíš civilisační choroba, něco s výživou, nebo narůstání mohutných těl s brzkým vývinem do adultní podoby, kdy se neúnosně přetěžuje šlachový a vazový aparát? protože pak by to znamenalo, že na jakékoli čubě, která si při běžném smečkovém pádění sem a tam doškubala kolenní vazy, by se raději nemělo chovat, že by se předpokládala familiátní dispozuice, jako to je u torsí...mimochodem, tam mě to dost děsí, .......
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » pát lis 13, 2009 5:29 pm

No, to si nemyslím. Spíše se jedná o celkovou degeneraci plemene...a samozřejmě nynější způsob žití, kdy jsou léky téměř na vše tomu přispívá velkou měrou. Ale ono konkrétně u těch vazů je opravdu potřeba rozlišit ten původ. Když zvíře někde nechá nohu a dojde k nějakému výraznému škubnutí a rotačnímu pohybu, tak se to prostě stane. Ale ve většině případů majitel ani neví, kdy se to stalo, pouze se domnívá. Můj názor je, že při běžných pohybech, nárazech, cvičení musí vazy něco vydržet. Můj pohled je velmi laický, takže ho ber s patřičnou rezervou.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Drbárna aneb na co není téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron