studium kynologie

studium kynologie

Příspěvekod barbora » pon pro 27, 2010 6:13 pm

Dobrý večer,
našla jsem si studium kynologie na České zemědělské univerzitě v Praze a jak jsem tak hledala vynořilo se i spousta negativních příspěvků.Hlavně co se týče vyučujících osob..neschopni..??Zajímalo by mne zda na tuto věc máte nějaký názor,popř.či o tom víte něco víc.Ráda bych se přihlásila,ale někteří studenti píší,že se tam člověk moc nenaučí..je to bakalářské tříleté studium.Navíc nejsou vůbec v kontaktu se psy,nanejvýš vyčistit někde kravín nebo vyplet záhonky v rámci praxe.Co si o tom myslet??
Byla bych vděčná za váš názor.
barbora
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 04, 2010 9:48 am

Re: studium kynologie

Příspěvekod Ludek » stř pro 29, 2010 2:22 pm

To jaká škola je se pozná z toho,jaké studenty odchovala a také a možná hlavně z toho,kdo ty studenty učí. Nevím kdo vede kynologii na zmíněné VŠ. Největším problémem patrně bude zobecnění různých problematik,respektive jejich řešení,subjektivním pohledem vyučujícího. Sám budu těžko někoho učit,jak kupříkladu ostříhat maltézkého pinče. Nebožtík pan Podhajský by mi asi zase těžko poradil,jak zrychlit psa při protiútoku. Nemyslím si,že studium na VŠZ je k něčemu jinému,jak ku získání zmíněného tiulu a získání jen okrajových znalostí z kynologie. Ty opravdové budete muset sama ohmatat praxí. Bohužel v ČR není tak jako kupříkladu ve Francii kynologická praxe. Tam si studenti najdou sami kennel,školu,etc. svým zaměřením odpovídající jejich profesní cestě. Praktická zkušenost sestávající ze získávání dovedností,ale také z konfrontací s průsery,je k nezaplacení. Doporučuji vám tedy dávat pozor při hodinách práva a ekonomie,ať jsou vám ty tři roky alespoň k něčemu.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Drbárna aneb na co není téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron