ZADNÍ DOPROVOD

ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Bongo » sob led 01, 2011 12:19 pm

Ahoj Luďku :D ! Dělám s Bongem zadní doprovod tak jaksme to v létě začali spolu.Jen jedno je jinak.Mám teď jinýho figuranta a ten chodí pozpátku čelem ke psovi a u toho práská bičem. Nevím jestli je to správně :?:
Dík za odpověď a přejem ti s Markétou co mnoho úspěchů v novém roce :!: :!: :!: Dáša :mrgreen:
Bongo
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 23, 2010 2:16 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Ludek » ned led 02, 2011 12:18 am

Je to blbě. Ať je zády ke psu. Právě pozice face to face je iniciační pro útok psa.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Bongo » ned led 02, 2011 1:51 pm

Dnes jsem se na cvičáku dozvěděla,že je to proto,aby figurant věděl,kdy má psovi dát kousnout a taky proto,aby se pes naučil chodit vlevo,na stranu rukávu. Podotýkám,že Bongo dostává kousnout jen tehdy,když se na mě dívá.
Bongo
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 23, 2010 2:16 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Ludek » pon led 03, 2011 12:34 am

Ach jo Dášo,to asi nezvrátíš,bo to je jedna z moderních metód. Věř mi. Po celou dobu obrany,krom přesunu na kontrolák a průzkumu,nemá pes spustit z figuranta oči. Pro správný okamžik zákusu na zadním doprovodu ( a to je ten moment kdy se pes dívá na figuranta ,nikoli do očí psovoda),nechť dá figurantu signál pomocník suplující rozhodčího. Anebo použijte zrcadlo,to pokud pomocníka nemáte,bo jste kupříkladu sami na pustém ostrově. Zrcadlo lze zakoupit v Bauhausu,je to obyčejné vypouklé traffic mirror za pár stovek. jak jsem již napsal,právě pozice face to face má iniciovat útok. Pokud má ten tvůj figurant pocit,že musí psa a priori orientovat za loktem,tedy vlevo,nechť obrat do přepadu nečiní po rukávu,ale na opačnou stranu. Tím že se zjeví možnost zákusu na levé straně,je pes vytažen vlevo. Sám tento styl neužívám,ba co dokonce,je mi to skoro proti srsti.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Oooak » pon led 03, 2011 12:45 pm

Pane Šilhavý je vidět že ste z dosluhijící generace a vůbec nechápete vo co go.Právě to že du pozpátku a psa dráždím ho naučí líp poslouchat a nikdy pak od nohy neuteče.To jenom Dagmara je od vás zblblá a pořád tahá psa od léta za vodítko pod břichem,místo aby mu dala elektriku.To za prvé.Za druhé co máte proti očnímu kontaktu nechápu.Je to nejjistější jak psa mít pod kontrolou.A nakonec za třetí co uděláte,když bude pes tak rychlej a při otočení po rukávu se bude špatně orientovat a když je učený zaloktem pude za prstama a tak se může stát že do figuranta vrazí a nepude prohodit?
Oooak
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 03, 2011 11:54 am

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Ludek » pon led 03, 2011 3:31 pm

Milý příteli máš pravdu. Jsem dosluhující generace. Doufám však,že budu dosluhovat dlouho :wink: . Pořád ještě uběhnu maraton,sice jenom tak klusem,ale nadruhé straně se ani nějak moc nezadýchám :dobrouš: . To že chodíš pozpátku a u toho práskáš bičem,zatímco je pes cloumán vodítkem anebo šokován elektrickým obojkem ( bo v tomto případě o nějakém upozorňovacím levelu,jak znám Bonga,nemůže být ani řeč),je naprostá schizofrenie,protože zde chybí ona iniciace útoku při přepadu. Jak ten nebohej čokl pozná,kdy jde o útok? No pravda,časem pozná. Je to ale drbání se pravou rukou za levým uchem.
1, vodítko pod břichem je naprosto unikátní a nebolestivá věc. Pes se naučí přísnémui healingu,aniž by byl nějak buzerován. Hlavně se naučí sebekontrole. Pokud půjde u nohy a klidně můžeš práskat a ječet a kdovíco,tak se od ní na doprovodu nehne,protože odměnou je mu zákus a to právě ve chvíli kdy opravdu střeží - doprovází a ne když čučí psovodu na hubu. Nácvik trvá dny. To co ty provádíš po měsíce,jak sám můžeš vidět,nikam nevede.
2,oční kontakt má být na zadním doprovodu penalizován až do nedostatečné
3,to tvé za třetí je pro mne oříšek,neb mi takováto myšlenka nikdy na mysl nevytanula.Je to v důsledku onoho moderního pouštění psa podél těla.Ano,zrychluje to akci a usnadňuje práci chlapcům jako ty,kteří to vidí jen za loktem a za pěstí. Pes jde prohodit i když jde do chlapa a pokud je moc rychlý,jde pustit pod nohou. Právě stereotypně naučený seprrychlý pes spíše selže,jak jeho o něco pomalejší soupeř,naučený kalkulovat s eventualitami v naší vlasti nebývalými. Uvědom si příteli,že žiješ v zemi,kde ještě před jednou generací byl obstojný figurant v každé vsi,ve které byl cvičák. A že jich bylo. Při soutěžích a to i při nejvyšších zahraničních,se však setkáš s takovými kopyty,kteří právě svým stylem ,které takto jednostranně připravený pes nezná,rozhodí v tréninku jistého šampiona tak,že odejde v dostatečné.
No a onen směr otočení do přepadu,který já dělám právě za rukávem,je vzpomínkou na dobu, kdy psi kousali doopravdy a pokud by se figurant otočil nejprve tou nechráněnou stranou,mohlo se klíďo píďo stát,že se mu takovýto frajer zakousl právě do holé ruky,břicha etc.,pokud to figurant nestihl. No a protože dříve jak na rychlost hledělo se na sílu,stát se to klidně mohlo,respektive stávalo. Pochopitelně v přípravě na soutěž figuruji obé,neb nevím s kým se potkám,respektive jak to spáchá.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Palo » pon led 03, 2011 3:45 pm

Oooak píše:Pane Šilhavý je vidět že ste z dosluhijící generace a vůbec nechápete vo co go.Právě to že du pozpátku a psa dráždím ho naučí líp poslouchat a nikdy pak od nohy neuteče.To jenom Dagmara je od vás zblblá a pořád tahá psa od léta za vodítko pod břichem,místo aby mu dala elektriku.To za prvé.Za druhé co máte proti očnímu kontaktu nechápu.Je to nejjistější jak psa mít pod kontrolou.A nakonec za třetí co uděláte,když bude pes tak rychlej a při otočení po rukávu se bude špatně orientovat a když je učený zaloktem pude za prstama a tak se může stát že do figuranta vrazí a nepude prohodit?


No Ludek máš to ťažké :D . Tento príspevok naozaj nepotrebuje komentár. Alebo naopak potrebuje aby sa nešírila blbosť medzi ludí. Zadný doprovod na ktorom sa pes pozerá na psovoda je jednoznačne na nedostatočnú. Elektrika tu nepomôže a ak tak len na 1-2 preteky. Metódu na tréning zadného doprovodu , tak ako som si to prečítal, považujem za nevhodnú. Neviem či moj názor niekoho zaujíma ale musel som to sem napísať. :D
Kedže nemám rád anonymitu "Nickov" tak sa pod to aj podpíšem.
Palo Tamáši
Uživatelský avatar
Palo
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř čer 20, 2007 9:18 am

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Ludek » pon led 03, 2011 3:59 pm

No jasně Palo,jenže pokud na nevhodnost těchto metod poukážeš,či se jen zmíníš,že by to šlo i jinak,tak každý jen vohne nos.Je to už bohužel zažrané hluboko do kůže. Kontrola,kontrola,kontrola,elektrika,kontrola.Dozblbnutí,donekonečna,dokola. V tréninku super i když trošku vytřeštěné oči,na soutěži pak panika,to když scénář přesně neopíše přípravu. Anebo,pokud je to pes frajer,tak jen zdvižený prostředník a dokonalá nekázeň,protože si chce také alespoň někdy užít.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod PavlaN » pon led 03, 2011 7:45 pm

Moc se omlouvám,neměla jsem na cvičáku říkat kdo je vlastně za mou nespokojeností a rozumy :oops: Mám ale jasno na koho kousat už nikdy nechci. Krom tady toho projevu ještě večerní telefon :? Nevíš o někom opravdu schopném poblíž?
PavlaN
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 23, 2010 2:30 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Ludek » pon led 03, 2011 9:41 pm

Patrně nejlepší pro tebe je Radovan Liška. Je na Zetoru v Brně a figuruje famózně. Ináč pendolínem bys byla v Práglu za chvilku :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Lucie » úte led 04, 2011 12:11 pm

Metoda učení zadního doprovodu pomocí dráždění a vodítkem pod břichem je myslím u Luďka naprosto unikátní. Je fakt, že mí psi, nebo psi, co jsem cvičila, to pochopili během 2 tréninků a tento cvik měli vždy "za plné", bez předbíhání, otáčení se apod. Bohužel jsem za celou dobu, co dělám kynologii neviděla žádného jiného figuranta, co by toto vyučoval (samozřejmě, je mnoho těch, co udělají, to co jim řeknete, ale žádný jiný, co by to přímo vyučoval). Všude se jen škubá za obojek, ostnáček, plácá se pes pod zadkem, uklidňuje...a toto se provozuje třeba i 2 měsíce, než chudák pes pochopí, co se po něm chce. Pak u silnějších jedinců se stane, že na zkoušce či závodu utečou, nebo sou disk.protože výrazně předběhnou, tak se pejskovi posléze nasadí elektrika a jede se dál. Takže je na každém z nás, čemu dá přednost :wink:
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Oooak » čtv led 06, 2011 2:05 pm

Ludek píše:Patrně nejlepší pro tebe je Radovan Liška. Je na Zetoru v Brně a figuruje famózně. Ináč pendolínem bys byla v Práglu za chvilku :wink:

Jinýho důchodce nemáte? No koneckonců je mlatší jako vy :D
Oooak
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 03, 2011 11:54 am

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod Lucie » čtv led 06, 2011 2:13 pm

Pro někoho důchodce pro jiné vynikající figurant. Ostatně pro mě taky. Na Radovana Lišku nedám dopustit, tak pozor :dobrouš: Není umění odfigurovat závod, umění je připravit psa, který pak udělá na onom závodě nejlepší obranu a připravovat toho pejska od štěňátka, vyhrát si s ním, nic neuspěchat, nezkazit, nezlomit nad ním hůl, když jej ostatní odepsali....Tak doufám, že se mi ten důchodce brzy nerozpadne :lol: páč bych musela jezdit už jen na Slovensko nebo do Prahy za Luďkem.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: ZADNÍ DOPROVOD

Příspěvekod mercedes » čtv led 06, 2011 4:14 pm

Oooak píše:
Ludek píše:Patrně nejlepší pro tebe je Radovan Liška. Je na Zetoru v Brně a figuruje famózně. Ináč pendolínem bys byla v Práglu za chvilku :wink:

Jinýho důchodce nemáte? No koneckonců je mlatší jako vy :D


To je inteligence :roll: asi vám ušlo,že taky stárnete...
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm


Zpět na Abeceda výcviku Luďka Šilhavého

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron