Stránka 1 z 1

Světová výstava 2008

PříspěvekNapsal: pát říj 12, 2007 11:04 pm
od Lucie
Světová výstava všech plemen 2008 - Švédsko
Dobrmani jsou posuzováni ve dne 3. 7. 2007
Rozhodčí: PSI - Zanieri Barbara (Itálie) , FENY - Assenmacher-Feyel Hassi (Německo) , MLADI - Hindse Jörgen (Dánsko)

PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2007 8:45 pm
od hes_pl
no jo, a jake podminky musime splnit aby se tam dostat ? je tam prece karantena ze ?

PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2007 9:18 pm
od Jana
Zase tak složité to není, všechny veterinární podmínky jsou popsány zde:
http://kennet.skk.se/wds/

Důležitý je i odstavec o kupírování !

PříspěvekNapsal: ned říj 14, 2007 9:46 pm
od Lucie
Ano tento odstavec důležitý je :lol:

Co se týče IDC výstavy tam by žádné omezení platit nemělo (ostatně vedení IDC si velice hlídá, aby na jejich vrcholové akci byli jak kupírovaní tak i nekupírovaní dobrmani).

A omezení u Světové výstavě se dá obejít třeba tím, že pejska napíšeme na někoho, kdo žije v zemi, kde kupírování povolené je. I když si myslím, že zrovna toto nikdo kontrolovat nebude, tak je velice dobře možné, že nějaký dobrák z ČR by na to důrazně organizátory upozornil, že právě u nás, je kupírování uší, už pěknou řádku let, zakázáno. :?

Takže, Magdo ty bys třeba problém mít neměla.

Ve Švédsku jsou zcela běžně vystavováni plně kupírovaní dobrmani (samozřejmě z jiných států) a nikdo se nad tím nepozastavuje...

PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2007 1:17 am
od Jana
Milá Lucie,
nikdo organizátory nemusí na zákaz kupírování u nás upozorňovat, myslím, že jejich IQ na to stačí samo.
Veškeré informace jsou dostupné i u Jespera, majitel Cynthie HP, který je Švéd a zcela běžně se psy od nás do Švédska tam a zpátky jezdí. Informace určitě laskavě poskytne i ostatním.

Jinak od nich mám informace, že od příštího roku se ve Švédsku budou moci vystavovat kupírovaní dobrmani je ze zemí, kde je toto legální a kteří jsou navíc narozeni před 1.1.2008. Po tomto datu narozená štěňata už nebude možné kupírované koupit a navíc ani vystavovat. Je to jen zatím předběžná informace o tom, že se tam tento zákon chystá. Takže nikdo teď neví, jak to bude konkrétně se Světovou výstavou a kupírovanými jedinci.
:(

Jinak podobné opatření platilo už před lety na Světové výstavě v Amsterdamu a tam to naštěstí nikdo nehlídal, přestože jsme kupírované dobrmany měli všichni přepsané na zahraniční majitele, kde to v té době bylo legální. :lol:

PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2007 12:51 pm
od hes_pl
me asi neslo o psy kupirovane, ale jen o to, ze minule prodala sem tam dva stenatka, a cekala sem asi 6 mes. aby nejaky debil dovolil aby mohly jed do Svedska, jinak byla karantana, tak ted je otazka - musim uz ted udelat test na krev nebo jen na vystavu to neni dulezite ?hmmm
a muze me to nekdo prelozit ?
3-6 juli 2008 kommer en av världens största hundutställningar gå av stapeln i Stockholm. Detta är första gången detta evenemang arrangeras i Sverige. Vi ser fram emot att även du kommer att delta!

jezisi kriste toho jazyku myslim neznam :) :roll:


Lucie :)) ale ja bych jela myslim s Janou (neni kupirovana) takze ja mam klidek :)

PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2007 4:34 pm
od Lucie
Stránky o světové výstavě jsou i v angličtině.
Sérologické vyšetření na vzteklinu je nutné, přesný popis podá příslušná veterinární správa, nicméně nějaké čekací lhůty tam jsou, takže malé štěňátko se do Švédska nedostane :( Pes musí být taky ošetřen proti parazitům.

Zákon o tom, že si Švéd nebude moci koupit kupírovaného psa? Není to trochu na hlavu postavené? Nedemokratické? To, že by ho nesměl předvádět na výstavách je věc jiná, ale on by ho nesměl ani vlastnit? :twisted:

PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2007 4:37 pm
od Lucie
Jana je tvůj pejsek, že jo? Soudím dle toho, že je nekupírovaná :chacha:

Máš nějakou její aktuální fotečku?

PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2007 8:10 am
od Ludek
hes_pl píše:me asi neslo o psy kupirovane, ale jen o to, ze minule prodala sem tam dva stenatka, a cekala sem asi 6 mes. aby nejaky debil dovolil aby mohly jed do Svedska, jinak byla karantana, tak ted je otazka - musim uz ted udelat test na krev nebo jen na vystavu to neni dulezite ?hmmm
a muze me to nekdo prelozit ?
3-6 juli 2008 kommer en av världens största hundutställningar gå av stapeln i Stockholm. Detta är första gången detta evenemang arrangeras i Sverige. Vi ser fram emot att även du kommer att delta!

jezisi kriste toho jazyku myslim neznam :) :roll:


Lucie :)) ale ja bych jela myslim s Janou (neni kupirovana) takze ja mam klidek :)


Preklad ze svedstiny:3-6 červce 2008 se uskutecni ve Svedsku a to primo ve Stokholmu,tradicni maskarni ples,s nasledujici tombolou.Pritomni pejsci musi byt ockovani proti moskytum.Cistotu spodniho pradla bude kontrolovat namatkove poradatel. :shock:

PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2007 6:37 pm
od hes_pl
ja sem uz na toto odpovedela..ale prosila sem jeste nekoho at me to prelozi..buahahahahahahhahahahahahahahahahaha
a smazala sem moji odpoved ! pekna sranda hahaha

PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2007 12:02 pm
od hes_pl
no ja sem citila ze delas srandu hahahahah
takze mam to prelozene do PL a ted prelozim do CZ
W dniach 3-6 lipca 2008 jedna z najwiekszych swiatowych wystaw psow bedzie odbywac sie w Sztokholmie. Impreza ta organizowana jest po raz pierwszy w Szwecji. Zapraszamy do udzialu.

V dnech 3-6.07.08 jedna s nejvetsich svetovych vystav psu bude se konat ve Stokholmu. Zabava ta organizovana je poprve v Svedsku.
Jste pozvani do ucastnictvi.

(no nebo nejak buahhaha)

PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2007 12:42 pm
od Lucie
Ten překlad je kouzelný :ahoj: