nasili na klubove vystave v Sadske

Inzerce, rady, oznámení

nasili na klubove vystave v Sadske

Příspěvekod Ludek » pon zář 15, 2008 10:19 am

O pouziti nasili,tedy provedeni nacviku nekterych cviku za pomoci sily je možno polemizovat tydny bez nejakeho smysluplneho zaveru.Na jedne strane budou ti pro,na druhé ti proti a treti skupina budou ti ustraseni bojici se presentace vlastniho nazoru.
Co se trestu tyce je to jiz jednodussi neb je jasne ,ze trestat se ma co nejmene,nejlepe vubec a duvodum pro trest predchazet.
Pak je zde ještě jedna situace.Je to vyliti zlosti na psovi pro jeho anebo spise vlastní neuspech.Tam dochazi skoro k naproste shode.Je to pro nas nejen nepripustne z hlediska obecne platne moralky.Pro srdcervoucnost vetsiny takovych situaci je to akt zranujici nase city .
Toto jsou obecne tlachy rozdelujici svet na cerny a bily.
Na klubove vystave v Sadske pry Jirka Palko kopnul do psa,snad protoze mel na one vystave neuspech.Nevidel jsem to,ale mohlo se to stat. Protože tyto praktiky uzival i na mem treninku v Dobrejovicich,rekl jsem mu,at si najde nekoho jineho ,kdo to bude acceptovat,ale na mem treninku je to nepripustne.Trenuje jinde.Loni na mem tabore se situace zopakovala jen jednou a ja mu nekompromisne řekl,ze toto trpet nebudu.Letos jsem za tri dny jeho pritomnosti nic takoveho nezahledl,neb jsem jej dopredu varoval i když jsem presvedcen,ze zvyk je zelezna kosile a je zbytecne si něco idealisovat.
Pokazde kdyz jsem se takto angazoval,snazil jsem se pronesti filipiku o tom,jak je to bolestive pro jeho pejsky – zejména pro jejich psi duse a jak stoji mnoho a mnoho usili je dostat do normalniho chovani, bez znamky nervozity,ktera jakymkoli nasilim vznika.Bez uspechu.
Jirka je chlap jako hora,je byvaly olympionik a na svůj vek prilis nevypada.Tahne mu ale na sedmdesat a nejvetsi problem je to,ze spatne slysi.Prave pro tento komunikacni problem,onu vyrazne omezenou moznost vysvetlit vse co mate na srdci, je velmi tezke nekoho menit v nazoru,ktery ma sedmdesat let co je na svete.
Pravda tedy je,ze Jirka tresta psy,tresta je nesmyslne a také si na nich vyleva svoji zlost,protoze je presvedcen ze to ti psi chapou.Nyni diky elektrickemu obojku ktery pouziva,je jeho moznost zpusobit psovi bolest,kterou ma zaplatit za bolest neuspechem zpusobenou jemu,daleko snazsi.Muze to psovi „prdnout“ vysokym levelem,kdyz je treba vzadu v aute a mu prejede přes nos ona bolestiva vzpominka,jak pes něco udelal blbe,aby ho snad nastval.
Na druhe strane ti psi Jirku miluji.Jsou na nem citove zavisli a jsem presvedcen,ze i Jirka na nich.Ma jenom je.Syn zijici s matkou dospiva a ti psi jsou jedini jeho partneri v celodenni drine.Prave pro to ,ze ma nedospeleho syna,je bud v zamestnani anebo v zamestnani.Optejte se ho kolik ma volna.Neuverite tomu.No a v te praci kde je vice nez doma a i v tech kratkych chvilich doma ,ma jen jedny pratele,kteri mu v jeho sluchovem handicapu rozumi.Ty psy.
No a co ted tedy?Chcete to hnat třeba az k odebrani psu,jak je prezentovano na one drbne,kde se jako jedine objevilo me jmeno,jako priklad člověka,ktery nic neudelal pro zvraceni jsouci situace?
Chcete zcela zlomit Jirku,ktery musí v podzim svého zivota nemaje zajisteni, drit jako bulhar a vzit mu jeho vyrobni prostredek a mozna jeho jedinou radost a zejména patrne poslední moznost byti milovan?
Každý by mel zacit sam u sebe.Jedna z davu kriklounu volajici po naprave ma fenu utlucenou jeji neustalou buzeraci,tak jak to videla u svých chovatelek.Je totiz uplne jedno jak velka bolest pusobi na psa nesmyslne – at je to kopanec nebo jen pretahnuti voditkem – vysledek je vždy stejny.
Cvicim sve psy tak aby chteli pracovat a cinilo jim to radost a ne aby museli.Jak na to se snazim vysvetlit spolu se snahou objasnit rozdil mezi nesmyslnym nasilim a dobre a vespravny okamzik provedenym parfosem. Zatím s uspechem jak vidno pramalym,protoze změna k lepsimu muze byt pro majitele kontraproduktivni.Na svém poslednim tabore jsem presvedcil jednu divenku,ktera svého psa zcela jiste milovala,ale taktez strasne buzerovala – stále jeste pro verejnost v prijatelne mire,aby sve chovani zmenila,protoze jeji pes byl ocividne nestasten a stalym buzerovanim unaven.Ucinila tak a jak jsem predpokladal,za tri dny to byl uplne někdo jiny,vesely pes s jiskrou v oku.Melo to však jeden problem.Tento snad nejvycepovanejsi a nejposlusnejsi pritomny pes se zcela vymknul kontrole a prestal poslouchat.Protoze uz nemusel a nikdy před tim jej nenapadlo chtit.
Ne,ja nepodepsal tu petici,ktera zadnou petici není.Byl to jen seznam svedku Jirkova nasili,pro projednani na vyboru.Renata mne ani neoslovila,tusic patrne,ze jsem odpurcem reseni ruznymi vybory, podvybory,vedenimi mozna proto,ze jsem byl taktez popotahovan po podobnych schuzich kdy zneliben vedouci soudruzce,obdrzel jsem poradnou facku bezpravi,za podpory jejich lokaju,kteri jak uz to v totalitach byva padli také o něco pozdeji.To sem ale nepatri.Nemohl jsem to ani podepsat,protoze jsem to nevidel.Proto me zcela uzemnil tento prispevek na one drbne:

RE: RE: RE: RE: petice KV Sadská
veselá mamča z Ebony Queen (18133) (xxxx.206.241)
odpovědět 12. 09. 08, 14:14:38
to prohlášení,které se podepisovalo ,kde skončilo?
Já bych se tam podepsala také i když jsem to neviděla.

Toto je typicka ukazka naseho narodniho naturelu,ze které je mi k bliti.
Pochopitelne se to musí nejak resit.Pritomny vybor klubu ma nejen pravo,ale patrne i povinnost ucinit necemu takovemu zadost a zcela jiste ucini.Primlouvam se za co nejnizsi trest,protoze jeho ucinnost nebude zadna at bude jakykoli.Cesta je jen jedna.Snazte se s Jirim komunikovat.Vy každý jeden.Tak jak jsem to zkusil ja.Vim ze ucinek byl minimalni,ale alespon to pak nedelal prede mnou.Pochopitelne i ja ho mohl zastrasit.Tam kde konci opravnene argumenty je prostor pro fyzickou silu.Ale zbit muze který by byl jen par dekad zpet titulovan starcem?Mam uctu ke stari a protože jsem schopny empatizovat opravdu s kde kym,vim ze je Jiri ve svém srdci clovek dobrotivy,i když se ke psum chova tak hnusne,ze jsem neceho takoveho snad ještě nikdy nebyl svedkem.A ze jsem toho videl hodne.Zkopat psa,povesit ho na strom do bezvedomi etc. byly bezne praktiky a i ja je pouzival.Delali jsme to vsichni.Pokud rikam vsichni mam na mysli vsechny.Pred triceti lety.Pokud to někdo neucinil,byl bilou vranou a tezko,velmi tezko mohl trenovat s nekym,kdo byl postavenim,zkusenosti,vysledky dal a k tomuto jej vedl.
Dnes vim,ze je to blbost a to nejen pro to,ze něco takoveho stresuje psa a zpusobuje mu bolest.Je to metodicky nesmysl a naprava takoveho neuvazeneho aktu trva mesice.
Ozvete se tedy uvidite-li nekoho takto konat.Je to ta nejlepsi cesta i když vim ze jsme narod prizdisracu,co mají jednoznacny nazor jen tehdy,je-li skupina s nimi souhlasici dostatecne silna,aby je ochranila.
Vrcholem one podpisove akce byl rozhovor chovatelek trestaneho psa.Ta starsi rikala dceri,necht onen Renatou prineseny papir taktez podepise.Dcera se zdrahala.Zda to podepsala nevim. Po navratu Jirihiho se mne ona chovatelka,jenz před okamzikem plamennym proslovem nutila ostatní k cinu, citic ze se to tak ma neb byl pritomen člen vyboru opacila, zda vim ze tu snad někdo podepisoval nejakou petici.Rekla to nevericnym hlasem,tak aby to Jiri slysel, tvaric se nechapave,neb něco takoveho by mu preci nikdy neudelala,netusic ze jsem byl svedkem jejiho predchoziho zcela opacneho postoje.Pochopitelne jsem ji odvetil jakze to vlastne mysli,kdyz to sve dceri sama nutila k podpisu.Pochopitelne vzkrikla ,ze nic nepodepisovala,tak aby to Jiri slysel.
Jak jsem jiz napsal je to pro mne jiz standartni ukazka ceskeho naturelu.Pokud chcete oponovat je to zbytecne,one dame budiz omluvou vek a také doba ,kdy se formovala jeji osobnost.
Podobnych prikladu mohu sypat z rukavu prehrsle.Jsou to pribehy tragikomicke a je dulezite pokud jste obeti nekoho takoveho ,prijmout to jako legraci a uzit si jeho malost .Kuprikladu nedavno byla v Praze jedna moje mimoprazska klientka.Byla tu tyden a bydlela u chovatelek jedne ze svých fen.Ocekaval jsem ze prijede na obranu a svete div se dozvedel jsem se,ze na obranu neprijede,neb nemuze nazlobit ony chovatelky,ktere si to nepraly.Neveril jsem zpocatku,neb ony na moji praci pely ody,byt jsem se k nim choval,respektive k te mladsi diky jejimu povysenemu chovani velmi nevybirave. I presto na zaver meho treninku byly plny diku,citic satisfakci a hlavne touzici to za rok zopakovat.Dokonce se tvarily ze uz konecne chapou,ze produkuji jen pouhy prumer,tak jako skoro vsichni chovatele.
Takze ona ma klientka,jenz nechtela kousat uz na nikoho jineho nez na me a snazila se organisovat me obrany v jejim regionu,neb zejména priposrany produkt onech chovatelek kousal jakz takz prave jen na me jak mi sdelila, se ve sve ustrasene české loajalite na trenink nedostavila. Ta druha ,co s ni do Prahy prijela a také u chovatelek bydlela - byla to nahrada za nejake soustredeni,kde se jim nelibilo – a mela taktez fenku z jejich kennelu,byla postavena před vyber – bud budes s nami drzet basu a my ti pomuzeme s vystavami,anebo jezdi kousat na p.Silhaveho.
Tyden tedy devcata stravila pitim kavy a jak mi rekla, poslouchanim pomluv z kynologickeho světa.Dotycne chovatelky umyly prdel pry doslova kazdemu.Nu coz. Nebyly by prve ani poslední a jsem na to zvykly a vubec jak jsem jiz napsal,beru to jako normalni v ceskem dolicku.Nez prijde pointa,musim se ještě zminit,ze varovaly mou další klientku,jenz ma psa jehož uspesna kariera teprve zacina,at jej ke mne nedava neb psy tyram..Pripoustim ze zde hrala mozna vice roli jejich nekomu snad pochopitelna zavist,neb hvezda jejich vlastni staje vresti hruzou při sebemensim tlaku ( s mou praci však byly spokojeny,neb jsem byl jediny,jenz to pry umi udelat tak ,aby se jejich psik nezesral) a pokud se při nacviku ZTP nechal nahodou na uvazku pohladit bez ustraseneho uteku,tak to kvitovaly asi s takovou radosti,jako p.major Venclovsky,kdyz preplaval kanal La Manche.Tato druha ma klientka však nepatri k prizdisracum a hlavne ji neoslni ani sebevice blystici se pozlatko,odvetila ze je spokojena,zna mou praci a vi jak me ma jeji pes rad.Taktez dodala,ze mysli – li ony damy nacvik nuceneho aportu,byla mu pritomna a souhlasi,neb taktez jiné cesty nevidi.Nevim zda myslely ony damy nacvik nuceneho aportu – jedineho to nasili které u mne mohly videt.Faktem je,ze ony byly jedine ze všech posluchacu onoho seminare poslusnosti,jenz nuceny aport zacaly pod mym dohledem se svoji fenou cvicit.Uspesne.A jak jsem se doslechl tak jiz aportuje perfektne.Za zminku stoji taktez,ze trenovani jejich zmineneho ustraseneho sampiona probihalo pod jeho krytim Rimadylem,coz zrovna nejetictejsi není,neniliz pravda.Ale zase bych to prijmul bez hnuti brvy,i když one me klientce po intervenci těchto milych dam zacaly prichazet maily z Polska ( po komunikaci se zde zminenym zdrojem "zarucene pravdivych"informaci) at ihned psa z treninku vysvobodi.Jenze to neskoncilo u pomluvy mne sameho.Zacaly vypravet svým prave pritomnym hostum( a patrne nejen jim)smyslenou historku,jak je ona ma klientka nestastna a ze uz by nikdy psa k nam nedala.Hned jsem ji zavolal.Poprve v zivote jsem ji zazil rozlobenou.No a jeji prispevek si muzete precist v me knize hostu.
No a ted usmevna pointa tohoto posledniho minipribehu.Ten tyden za soustredeni nahradniho pobytu u chovatelek koncil onou zde zminovanou klubovou vystavou. Když jsem tam prisel, ta mladsi z nich se mi vrhla v ustrety s americkym usmevem od ucha uchu,podala mi ruku a pocelovala tvare,k pobaveni nejen memu,ale i u nich tyden ubytovanych divek.
Nu coz,zpatky k tematu.Snad nejtrefnejsi v one drbne,zabyvajici se Jirkou Palkem byl tento anonymni prispevek:



RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: petice KV Sadská
pinkass (xxxxxy.tmzproxyserver.com)
Bože jaký nemocný zrůdy tu zase řešíte vy nádherný voňavý princezny?
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: nasili na klubove vystave v Sadske

Příspěvekod Michala » pon zář 15, 2008 6:56 pm

Zdravim :-q
dovolím si také něco napsat k panu Palkovi.
Pana Palka znám z výcvikových táborů pana šilhavého. Loni bydlel v pokoji vedle nás. Ano také jsem si všimla některých kopanců, ale jak píše Luděk - je to jeho styl komunikace se svými psy.
Ale také jsem viděla, jakou jim každý den připravoval večeři - vařil jim maso. Kdo z nás si dává takovou práci? Radši jim hodíme granule. A nemyslím si, že by to bylo z finančních důvodů, vždyt i granule se dají za hodně levno pořídit. A na obou psech je to také vidět.
Také každý den čistil pečlivě Gexovi ránu (kousanec - ne kopanec).
A také z jeho povídání a vyprávění vím, že když neni v zaměstnání nebo v zaměstnání, tak se věnuje svým psům. Má prostě jenom je a má je rád.
Letos při nácviku na ZTP už měl tendence vylít si na psovi zlost, ale okřikla (doslovně, pan Palko je opravdu hluchý jak poleno - pardon) jsem ho, že takhle fakt ne a pan Palko se uklidnil.
Nechci ho omlouvat za jeho chování, ale myslím, že má opravdu své psy rád.
Uživatelský avatar
Michala
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 11, 2007 6:51 pm
Bydliště: Rynholec, okr. Rakovnik

Re: nasili na klubove vystave v Sadske

Příspěvekod Katka » úte zář 16, 2008 6:51 am

Nezbývá než dodat: "Ať žije krásná povaha česká"
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř bře 21, 2007 6:32 pm

Re: nasili na klubove vystave v Sadske

Příspěvekod Mary » úte zář 16, 2008 7:19 am

Tak teď vůbec nevím jak to Katko myslíš?
Uživatelský avatar
Mary
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř úno 28, 2007 10:19 pm

Re: nasili na klubove vystave v Sadske

Příspěvekod Akim » stř zář 17, 2008 6:44 am

Jak se můžete zastávat někoho kdo týrá psy? To že se psovi uvaří maso neznamená že se má dobře. Věřím že bude ten pán spravedlivě potrestán výborem vašeho klubu,to se nesmí přehlížet!
Akim
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 16, 2008 7:33 am

Re: nasili na klubove vystave v Sadske

Příspěvekod Ludek » stř zář 17, 2008 8:45 am

Akim píše:Jak se můžete zastávat někoho kdo týrá psy? To že se psovi uvaří maso neznamená že se má dobře. Věřím že bude ten pán spravedlivě potrestán výborem vašeho klubu,to se nesmí přehlížet!


Je to opravdu tak nepochopitelne? Nezastavam se previtu jenz tyraji psy.Jde o tento konkretni pripad.Nelibil se mi hon na carodejnice který nasledoval.Pokud si muj prispevek prectete ještě jednou a poradne,mozna to pochopite napodruhe.Kdyz ne tak tady to je napotreti.
Vylevat si na jakemkoli zvireti,rostline,potazmo cloveku zlost je v rozporu s pravidly chovani,je to věc pro obet bolestiva a prave pro nepochopitelnost takoveho cinu zanechava sramy nejen na tele,ale hlavne i na dusi.Jeli ke vsemu necemu takovemu pritomno dite ci pospubescent,potazmo clovek s neucelenym nazorem a ještě ke vsemu je tento divak pod vudcim vlivem osoby která do psa bezduvodne kope,buzeruje jej,zavira za trest etc.,je vysoce pravdepodobne ,ze to prijme jako standartni chovani a bude svůj vzor nasledovat.
Takoveto chovani je tedy nejen z naseho pohledu neacceptovatelne,ale i spolecensky nebezpecne.
Jenze jak to chcete resit v tomto konkretnim pripade? Trest jak jsem napsal,jiste nepomuze. Pokud ale vsichni kolem nej ( mam na mysli konkretne tento pripad,neb vim ,ze je to mozne) udelame raznym postojem pritrz jakemukoli spatnemu zachazeni s jeho psy,tak je jen krucek k tomu,aby si to Jirka třeba i uvedomil.Ted tu ctu,ze jsem nebyl sam a vzhledem k tomu,ze poslechl i Misu,je vysoce pravdepodobne,ze poslechne kazdeho z nas.
Pokud pozadujete spravedlivy trest,je třeba mit spravedlive soudce.Nevim jak jsou ti ve vyboru spravedlivi,ale třeba si vzpomenou na sebe a budou s hrisnikem „drzet basu“,kdyz je jeden z nich,tedy z lidi svym chovanim prekracujici mantinely dobrych mravu a nebudou zadat exemplarni potrestani ci nejakou podobnou hloupost.Predseda dobrmanklubu CR si jiste ze svého pomerne dlouheho pobytu ve vezeni vzpomina ,jake to je celit pravu.Doufam ze si i vycvikar vzpomene ,ze za pokus o uchvaceni moci nad klubem pomoci cernych dusi,byl potrestan pouze rokem pozastaveni clenstvi.A proti tomu je nakopnuti psa jen cajicek,tehdy preci nakopnul nas vsechny.No a na rozdil od cinu techto dvou nazdarku, neshledavam v prohresku JP umysl,on si totiz porad mysli,ze se to tak ma delat.
No a protože si myslim,ze Jirka ma jisty moralni zaklad,treba mu opravdu bude k zamysleni o zmene jeho pristupu ke psum stacit,ze je 99% všech ostatnich presvedceno,ze by tak ucinit mel.
Rozumite tedy?Pochopitelne je nutna změna a naprava,ale je nejaky trest tou nejlepsi cestou? Krom toho si myslim,ze je tem jeho psum na svete daleko lepe,nez napriklad zviratkum celozivotne veznenym v boxech na nepredstavitelne malem prostoru.Ted mam konkretne na mysli naší nejlepsi chovatelskou stanici,jenz reklamu nepotrebuje,protoze vysledky hovori za ni. Abych však slecne chovatelce hlasite se angazujici na KV v podpisove akci nekrivdil,obcas dostavaji ti nejlepsi za odmenu vychazku. Kuprikladu nedavno ji dostal nejlepsi plemenik tohoto chovu,za halasne propagandy tohoto vyjimecneho aktu. Prezil. A tomu jsem rad,neb na nej vzpominam s laskou. To když dostala predloni vychazku patrne nejlepsi fena,dopadlo to tragicky,uhynula.
No ale zpet k me odpovedi,nikoho se nezastavam ve smyslu omluvy jeho spatneho chovani.Jen se při zaujimani krajnich cernobilych nazoru kol sebe pozorneji rozhlednete.
A mejte hezky den :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Vše o dobrmanech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron