HLAVNÍ PORADKYNĚ MSDK

Inzerce, rady, oznámení

Re: HLAVNÍ PORADKYNĚ MSDK

Příspěvekod Jana » čtv črc 16, 2009 11:47 pm

Opakované porušování Zápisního řádu??? Tak to mě tedy fakt zajímá, tak mi napiš, cože jsi se to dozvěděla.
Tvoje důtka? Je to uvedené v Zápisu ze schůze 4.4.2009, který je zveřejněný v Ročence MSDK. Stačí si to přečíst. Tak vidíš, jak to v MSDK vlastně chodí. Máš důtku, nebo tedy napomenutí a ani o tom nevíš. Tak se tedy nediv, že já o tom také nevím.
Můžeš mi napsat, čeho že se týká to opakované porušení Zápisního řádu??? Když mě dodneška nikdo neinformoval o ničem a štěňatům jsou vydávány PP?????????????
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: HLAVNÍ PORADKYNĚ MSDK

Příspěvekod Lucie » pát črc 17, 2009 12:24 am

Tak to se budeš muset informovat u členů výboru, jelikož to je vše co mi bylo sděleno a jaksi já na té schůzi nebyla...Jinak myslím (řešilo se v jiných klubech soudní cestou a úspěšně) právo na PP u štěňať, jejichž rodiče splňují podmínky k chovu ti nemůže chov.klub upřít.

Ročenku MSDK nemám (je tam tedy napsáno něco konkrétního?) a myslím, že mi žádný doporučený dopis nebyl zaslán 21 dní předem před danou schůzí, protože v té době za mě poštu přebírala maminka. Vzhledem k tomu, že si nejsem vědoma ničeho, čehož bych se měla dopustit (porušení normativů), tak zcela jistě budu žádat vysvětlení a prošetření této věci. Pokud výbor porušil kárný řád vyvstává otázka, zda-li je vůbec napomenutí (o důtce se nikde nepíše) platné.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: HLAVNÍ PORADKYNĚ MSDK

Příspěvekod Jana » pát črc 17, 2009 12:50 am

Studovala jsem Zápisní řád, studovala. A musím říct, že jsem úplně blbá. Myslela jsem si, a to mě samozřejmě neomlouvá, že hlášení vrhu se má posílat do 7 dnů od narození štěňat. Je tam do 3 dnů. A vzhledem k tomu, že poslední vrh jsem hlásila kvůli pobytu v nemocnici o týden později, tak je mi to asi jasné. Nebo spíš mi není jasné, jestli šlo údajně o opakované porušení Zápisního řádu, že stačilo zvednout telefon a říct mi to. Protože nic jiného, žádný jiný bod Zápisního řádu jsem nikdy neporušila. Jenže: když jsem začínala chovat na MSDK, tak mne tehdejší hlavní poradce Ing. Stonawská informovala, že stačí zaslat SMS, že se štěňata narodila a poté pak v klidu poslat vyplněný formulář Hlášení vrhu. Tak jsem také do dneška postupovala. Jenže, kde jsou důkazy? Když se dá vše snadno zmanipulovat a SMS vymazat? Já navíc svůj telefon pravidelně mažu, takže mám asi smůlu. Jenže to je tvrzení, proti tvrzení. Já si myslím, a myslím že je to slušnost, pokud má Hlavní poradce dojem, že jsem něco posílala špatně, mohla mě upozornit. A ne hned žádat důtku. No ale to přesně se stalo asi i v tvém případě, protože v tom zápisu ze schůze stojí, že jsi porušila písmeno C, odst. 1 a to je o odesílání krycího listu do 7 dnů po krytí. Takže, pokud jsi ho odeslala nesprávně vyplněný, či jsi ho odeslala později než je těch 7 stanovených dnů, tak máš napomenutí za tohle. I v tvém případě si myslím, že byla slušnost zvednout telefon, a normálně tě upozornit a ne hned dávat napomenutí. BUdiž toto výstrahou pro všechny členy MSDK: jakmile se paní hlavní poradkyni jen trošku znelíbíte, tak musíte bezpodmínečně dodržovat všechny předepsané lhůty, jinak den zpoždění a máte napomenutí.
To mi už opravdu přijde jako diktatura moci. Jen mě zaráží, tohle musí projednat výbor a nikdo se nad tím nepozastavil. Že by lživé informace od hlavní poradkyně chovu? Ani bych se tomu nedivila. Vždycky to bude tvrzení proti tvrzení a vždycky to vyhraje ona coby funkcionář klubu.
Jo, ještě jsem si vzpomněla, Vrh I jsem vyplnila na špatný formulář. Tedy použila jsem ten loňský,neboť se jednalo o stejné rodiče. Pravda je, že mi volala a křičela na mě, že jsem blbá a neumím to ani vyplnit. Tak jsem si dala tu práci a zjistila, že opravdu jsem poslala trošku jiný formulář. :hop
Shrnutí: V DKČR nebudou na výstavu brát nepohodlné členy a v MSDK budou rozdávat napomenutí za zpoždění při hlášení vrhu nebo odesílání krycího listu.
Zdá se ti to jako že v pořádku???????
A jsme na tom stejně, ty máš napomenutí za pozdní odeslání krycího listu a já zřejmě za pozdní odeslání hlášení vrhu.Je to směšné, je to jako za totality, byrokracie a zlovůle jednoho jedince. Tak takhle soudružko ten kapitalismus nevybudujeme!!!!!!!!!
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: HLAVNÍ PORADKYNĚ MSDK

Příspěvekod Lucie » pát črc 17, 2009 1:23 am

V pořádku to určitě není. Protože jsem teď přesvědčena, že byl porušen Kárný řád MSDK (přiznávám, studovala jsem jej až teď) budu žádat o prošetření celé této kauzy předsedu smírčí komise MSDK. Doporučuji udělat totéž. Tedy pokud ti nebyl zaslán onen dopis 21 dní před konáním schůze, kde mělo být napomenutí projednáno s tvou účastí, popř. účastí svědků. Dále je podstatné, jestli napomenutí odsouhlasila i smírčí komise.

Ohledně krycího listu - fenu jsem kryla na cestě na dovolenou do Francie, což byla i veřejně známá informace. Krycí list jsem naskenovala a do určené doby také hlavní poradkyni chovu zaslala - přes e-mail. Jak mi později potvrdila, e-mail s krycím listem jí došel. Originál jsem poslala z Francie hned jak to šlo, bohužel nedošel a nikdo se jej už nedohledá. Krycí list byl vyplněn správně s podpisy majitele psa i feny. Vzhledem k tomu, že v Zápisním řádě není nikde psané, jakým způsobem má být krycí list zaslán, myslím, že v tomto případě k porušení tohoto řádu ani nedošlo a napomenutí je tak neopodstatněné.

Viz. C - Krytí, vrh, hlášení vrhu, bod. 1
Chovatel je povinen zaslat hlavnímu poradci správně vyplněný krycí list podepsaný majitelem feny i majitelem psa do 7 dnů po krytí.

Hl. poradce chovu mi samozřejmě volal a bylo mu sděleno to, co píši výše. Situace se objasnila a mě vůbec nenapadlo, že za toto mi bude uděleno napomenutí.

Co mě ale zaráží a svým způsobem i štve je, že jsem neměla možnost vysvětlení a nebyla jsem na danou výborou schůzi pozvána.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: HLAVNÍ PORADKYNĚ MSDK

Příspěvekod Jana » pát črc 17, 2009 1:34 am

Žádný dopis mi zaslán nebyl a do dnešního dne, tedy noci, jsem vůbec oficiálně informovaná nebyla, stejně jako ty. Takže v každém případě došlo k porušení Kárného řádu MSDK. Štve mě jen to, že jsem žádný Zápisní řád nikdy vědomě neporušila a opravdu jsem přesvědčená, že se jedná o zcela úmyslnou zlovůli jednotlivce. Navíc jsem neměla možnost se vyjádření k celé záležitosti, která je podle mě vymyšlená, neboť SMS s hlášením vrhu jsem zaslala vždy. O mém pobytu v nemocnici též všichni věděli. :)
Takže teď sama vidíš, že je možné, že je všechno jinak. Protože v tom zápisu ze schůze, co je zveřejněný v ROčence stojí, že je to na návrh paní Peškové, Hlavního poradce chovu. Že to zbytek výboru jako ovce odsouhlasí, bez vysvětlení a podání odpovídající vysvětlení, nebo je možné, že na základě smyšlených důkazů a obvinění, tak tomu se divím taky.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: HLAVNÍ PORADKYNĚ MSDK

Příspěvekod Lucie » pát črc 17, 2009 1:43 am

Pokud se vrátím k původnímu tématu, stále si myslím to, co jsem si myslela i na začátku :wink:

Netroufám si tvrdit, co koho vedlo k těmto napomenutím, pro mě je momentálně podstatné to, že vím, že v mém případě to neproběhlo dle platných předpisů MSDK a budu tudíž žádat nápravu.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Vše o dobrmanech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron