Letní cesta tam a zase zpátky

Inzerce, rady, oznámení

Letní cesta tam a zase zpátky

Příspěvekod Ludek » pát črc 13, 2007 10:18 pm

Pokud uhlidam zitrejsiho dne,slibuji obrazek kravy na mez.silnici a take,v co se takova silnice muze promenit.To ale neni ted relevantni.Blizi se pulnoc.Tma je vsudypritomna a vseprostupujici.Nechci nikoho desit a neprehanim.Pro Estonske letni soustredeni,jsem si pronajal starou skolu.Jedno kridlo je zrekonstruovane,ale to druhe je ve stavu,ve kterem je opustili posledni zaci.Urcite tu strasi.Nemohu rici kdo,ale patrne vsichni ,skolnikem pocinaje,pres druzinarky,neboha ditka ,ucitele a reditele,az po minimalne zemskeho inspektora.A to tu jeste byl za valky, stab gestapa a potom KGB.Vidite,adeptu je mnoho.
Zde je patrne jen jeden,nebo jedna,ale je to tu a blizko.Citim mrtvolny chlad ,ktery se dotyka me kuze.Bojim se pohlednout do mist,kam ziraji oba moji psi,ustrasene se chvejic.
Jsem zde sam,vsichni prijedou az zitra.Zitra.Nejvzdalenejsi z dnu,meho byti.Ne,zitrka jistojiste neuhlidam.Stiny se chveji a houpave kraceji smerem ke me.Velka mura v rohu,prohrala svuj boj s pavoukem.Pozoruji ho,jak ji vysava,jeji trepotajici zivot.
Ale ted tise!Jsou to kroky ci co?To sourave otaleni za dvermi.Mam pro strach udelano a v podobnych vecech umim chodit,ale tady je to jine,tady to na me cekalo,primo na me.Septa to me jmeno s jistotou,ktera mne odzbrojuje.Klika se hybe a sterbinou pode dvermi sem studene vane pach prsti a zetleleho listi.
A ted!Ozvalo se pomale,ale jiste zaklepani.Musim jit otevrit.Tak budte sbohem.Fsichni.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

óóóóó

Příspěvekod Hooligan » pon črc 16, 2007 6:29 pm

Jste živ :?:
:u
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

Příspěvekod Ludek » sob črc 28, 2007 8:11 pm

Dlouho jsem se rozmyslel,zda to mam zverejnit.Vim,vypada to silene,ale tady v kraji nekonecnych lesu a ponurych blat,je patrne jeste moznost,setkati se s jevy,v nasi zapadni civilizaci nevidanymi.
Ano,spravne jste precetli mezi radky meho posledniho prispevku,ze si delam legraci ze sebe sama,mirne odzbrojen,podivnou atmosferou stareho,opusteneho domu.To co jsem spatril,kdyz jsem pred dvema tydny otevrel dvere,mi vyrazilo dech.Dva tydny.Dva asi nejpodivuhodnejsi tydny v mem zivote.Prvotni ulek a strach se zmenil v zvedavost a touhu poznat onu pravdu,po ktere vsichni prahnem.Pravdu o budoucim byti,v jinem svete.Vcera jsem vsak prekrocil mantinely nasi spolecne komunikace.Marne jsem cekal celou noc na navrat sveho noveho pritele.Nevim,zda jsem jej podesil,ci urazil,kdyz jsem jej vyfotografoval.
Vim,vypada to silene,ale tady v kraji nekonecnych lesu a ponurych blat,je patrne jeste moznost,setkati se s jevy,v nasi zapadni civilizaci nevidanymi.
Tady je ona fotografie.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

TV

Příspěvekod Ludek » pon črc 30, 2007 9:13 pm

Toto je jedina televize,kterou jsem za posledni dva a pul tydne spatril.Zrovna davali bilou kyticku.

Obrázek
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

no nazdar

Příspěvekod Hooligan » úte črc 31, 2007 4:49 am

Doufám, že jste Vašeho nového přítele nechal v tom domě a nepovezete ho do Jelence :nee:
Televize je ok - z té Vás oči pálit nebudou :lol:
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

Příspěvekod Brittanica » úte črc 31, 2007 6:59 am

::tygr

:-moc :-moc :-moc
Uživatelský avatar
Brittanica
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 09, 2007 11:41 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lolidob » úte črc 31, 2007 10:08 am

I would not sleep well with this ghost :_o
Obrázek
Lolidob
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 30, 2007 10:09 am
Bydliště: Paris (France)

Příspěvekod Ludek » úte črc 31, 2007 12:48 pm

Pokud hledate dobrodruzstvi,pokud si chcete zvednout sebevedomi ojedinelym sportovnim vykonem,pokud chcete uniknout stereotypu vsednich dnu,nemusite s macetou v ruce,v dzungli,po vzoru Indiana Jonese,osvobozovat milovanou bytost,anebo zdolavat Mt.Everest,severozapadni cestou.Staci se vydat do Estonska automobilem.Povetsinou na sever letam,nicmene jiz nekolikrat jsem tuto cestu autem absolvoval,pokazde byla vzrusujici a necim nova.Projel jsem celou Evropu,polovinu USA,ale co vse se da potkat na onech ctrnacti stech kilometrech na severovychod,opravdu stoji za to.Od priserne obtloustlych stoparek v Polsku,prastarych jako jejich remeslo,pres litevskou a lotysskou polici,jez vam nauctuje pokutu ve vysi dvou mesicnich platu a pote,kdyz zblble chcete zaplatit,penize do statni kasy odmita,ponevac pry staci kazdemu pet euro do kapsy,po ridice ruskych kamionu,kteri jsou na mol,coz ovsem nelze beznou detekce zjistit,neb si vodku zavadeji do konecniku,cimz dostanou alkohol do krve,aniz by sel "nadychat".Dovedete si predstavit jak to na takove party ruskych kamionaku asi vypada?Chlapici sedi pospolu v kruhu,uprostred stojan s irigatorem plnym vodky a s vykriky "na zdorovje",si strkaj jeden po druhem,hadici do p..dele.
Pokud vam toto vse pripada udesne,vezte,ze cim dal pojedete,tim vic vas okouzli svezi,az kycovita zelen pastvin a lesu.Pravda,sem tam vam nejaky ten kus hoveziho,zatarasi cestu,jako tato kravka na E67.

Obrázek

Velmi romanticke jsou taktez objizdky.S tou prvni jsem byl konfrontovan,jiz tesne za polskou hranici.Jel jsem z Opavy,kde jsem v Gappay nakladal zbozi a vybral si tu nejkratsi cestu.Pokud jste v poslednich par tydnech,byli ve meste Rybnik,jiste vite,ze dostat se tam neni jen tak neco jednoducheho.Po trech hodinach nasledovani oranzovych ukazatelu,s napisem objazd do Rybnika,jsem mel pocit,jako knize Bruncvik,ze Starych povesti ceskych pana profesora Jiraska,jenz padloval ostosest,aby unikl ze sparu Zlute hory na ostrove.Uz nevim jak to s nim dopadlo,ale asi dobre,kdyz dovezl do Cech toho lva,stejne tak jako se mnou,neb po asi peti hodinach jizdy,konecne zeslabl signal opavskeho radia,ktere jsem mel naladeno,coz znamenalo,ze jsem vice nez 50 km od hranic.
V Rybniku jsem navstivil supermarket obchodni site Biedronka (beruska)chtic zakoupiti neco na zub,neb jsem jiz hlady silhal.Po absolvovani pulhodinove fronty u jedine kasy ,mi oznamili,ze kreditni karty neberou a tak jsem polosileny hlady,vystopoval mistni Tesco,jez bylo v totalnim oblezeni,pac zacal letni vyprodej.Nejvice na odbyt,jak jsem vypozoroval,sly cinske pantofle.Organizaci dopravy zajistovala mistni ochranka a aby stovky ridicu mely dostatecny respekt,mel tento dopravni sekuritak v ruce vrtacku,jez na prvni pohled vypadala,jako revolver,takze se vsichni bali.Ti neznali,ze zacne strilet a ti jez fintu prokoukli,ze jim treba provrta karoserii.
Nemohu nevzpomenout,ze tato prihoda natolik otupila me smysly,ze kdyz jsem v pobalti uvidel policisty s vrtackou v ruce,nic jsem si z toho nedelal,jakez vsak bylo me prekvapeni,po par desitkach metru,kdyz jsem byl zastaven cihajici hlidkou a zjistil,ze tentokrat to byl radar.
No a jak to pokracovalo s policisty,jsem jiz napsal vyse.Taktez hned na zacatku pobalti,mne objizdka svedla na cestu,kteraz mi ukazala,ze mezinarodni silnice nemusi byt vzdy z asfaltu a betonu.

Obrázek

Musim jen dodat,ze Estonsko,kde se ted nachazim,je v techto vecech,daleko vice dopravnekulturnejsi,neb vzdy,nez se zmeni asfaltka v vyschle reciste druhohorniho potoka,jste varovani touto znackou.

Obrázek

No a potom,potom uz jste konecne v Estonsku,nejvychodnejsi vyspe pseudocivilizovane EU,kde v kraji lesu a ponurych blat,je patrne jeste moznost,setkti se s jevy,v nasi zapadni civilizaci nevidanymi :twisted: .
Nebojte se vsak ponorit do prehlubokych hvozdu.Neopakovatelny puvab drsne pestrosti severu,vas zcela jiste okouzli,stejne jako nyni v lete,nikdy neodchazejici den.Zamilujete si ty nekonecne vecery,koncici kuropenim.
A kdyz ne kuropeni,tak alespon mraky hub a lany boruvek a malin.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » pát srp 03, 2007 8:13 pm

Musim vam take napsat neco o psech.Konecne se mi podarilo,odeslat do CR cele galerie,takze muzete spatrit vice,nez ze zrovna davali bilou kyticku,v mistni TV.
Na titulni strane webu,se valim na zemi s dobrmanem Derem Yacheros,ci jak ze se ten pes jmenuje.Pred rokem,kdyz jsem jej videl poprve, byl to obtloustly ,priposrany pejsek,ktery po pouhem mem pohledu,na na zemi lezici obusek ,stahl ocasek a s vriskotem utikal do auta,trpic tim,coz ja nazyvam estonsky komplex ,jehoz priznaky bohuzel vykazuje,vetsina estonske psi populace.Mistni figuranti,nevedic si rady se psy jinymi,nez jsou sanquinici,s vyraznym koristnickym pudem,pejska,povetsinou jeste stenatko,proste zrezou obuskem,nebo bicem a verte nebo ne,takovyto pejsek,preci jen kousat zacne,ale dovedete si predstavit,jak se z prace asi tesi a jak jeho vykon vypada.Vzpominam,cvicim psy jiz skoro tricet let(jezis,esliva uz nejsem starej?),byla toto normalni metoda i u nas,proste psa v kosiku vytahat za usi.Skoncilo to nekdy na prelomu 80 - 90 tych let.Stale to nekdy pouzivam,u vyrazne slabych jedincu,zlomenych spatne uzitym nasilim,predchoziho trenera.Konec treninku je vsak naprosto odlisny,pes pracuje s radosti,neb jej necham stale vice a vice vitezit,jeho sebevedomi roste a on sam se citi jako hrdina.Sem na vychod,at je to kterakoli z byvalych republik SSSR,vsak nove metody jeste nedorazily a tak si obcas pripadam,jako Konstantin s Metodejem,jez cerstve pribyli do ceske kotliny s Cyrilici.Take tomu tady zatim nikdo neveri a nerozumi.
Rok se s rokem sesel a po nevim kolika,secetl bych to na prstech rukou,trenincich se mnou,mily Dero do mne na ZTP vletel takovou silou,ze jsem to neustal.Ano,jsem jiz ponekud star,avsak stale si troufam prohodit i lokomotivu,toto jsem vsak necekal,byt jsem si byl jeho uspechem jist,na rozdil od majitelky.Proc to pisi - ne snad pro jakousi nutnost se pochlubit,ale proto,ze mnozi z vas,jste svázáni vlastni nejistotou a strachem,ze to nedopadne a hlavne nedostatkem duvery v sebe sama,ze dilo ,jez jste se psem zapocali,drive ci pozdeji,uhlida zdarneho konce.Vezte,ze v kazde hrudi dobrmana,at se tento jevi jako posera,flegmatik,lenoch,etc.,tak tedy v kazde teto dobrmani hrudi,drima srdce lva.Je jen treba najit cestu,jez toto srdce probudi,z one drimoty.
Nepolevujte a drzte se sveho cile.Neunavna pile,je vzdy korunovana uspechem ci poznanim,ze vitezem je ten,jez umi prohrat.Stoji to za to,verte mi!
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Petruš » pát srp 03, 2007 8:46 pm

Ten konec je opravdu nádherně vystižen.I mi ukápla i slza :D Nádherně jsi to Luděčku opravdu napsal.Nou koment:P :P
Uživatelský avatar
Petruš
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon úno 26, 2007 8:40 pm
Bydliště: Zastávka U Brna

och

Příspěvekod Hooligan » sob srp 04, 2007 5:05 am

Tak jsem ten příběh přečetla Barborce :)
Řekla jsem jí , že je lev a v zápění jsem na ní venku řvala, že je vážně kráva - a to současně s tím, jak jsem z její tlamky lovila alobal s nějakou nedožranou svačinou, kterou nám jakýs dobrák hodil do objektu :twisted:
Snad se na mě nebude hněvat až do konce tábora :wink:
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

Příspěvekod Ludek » sob srp 04, 2007 7:51 pm

Tak jaxe mate?Dnes v noci odjizdim do Finska.Jak to na takove lodi vypada,snad vice prozradi muj dopis,jez jsem poslal ze stejne lodi na ceste z Finska,v obdobi Vanoc,jedne sve blizke osobe.Z osobnich duvodu je ponekud kracen.



Je trictvrte na devět rano a zacalo konecne svitat.Jsem na lodi.Patrne nejstarsi trajekt na svete,nebo alespon v civilizovane Evrope.Lak se loupe z paluby,ze sten,calouneni je propalene,ci jinak derave,zachody smrdi.
Ted jsme se dostali z pobrezniho priboje,ktery je diky melkosti more vzdalen neuveritelnych 40 minut plavby od brehu.Kratke nepravidelne vlny se zmenily v dlouhe,asi dva metry vysoke houpajici kopce,prerusovane obcasnym o dva metry vyssim hrebenem,ktery dava fadnosti plavby nadherny kontrapunkt.Zacalo bliti,paradoxne ne tak intenzivni jako minule,mozna ani mistni nezvladnou chlastat tak moc po ranu ,anebo spise,neb more je ocividne rozbourene a vcerejsi ferry zruseny,pozili znalci tohoto cestovani nejake pilule,tak jako ja.Neni mi prilis lito americke tlupy,jez skuhra opodal,stridajic se na hajzlu.Jsou neuveritelne tlusti a nemohou se vejit na sedatka na chodbe.
Sedim v hospode ,ktera ma vychod hned na zadni palubu,v dali se ztraceji Helsinky,obklopene ostruvky s blikajicimi svetly navigaci.I přes stále rostouci vlnobiti,kresli lod svymi srouby do more,klikatou linii naší plavby.Alky a kormorani somruji něco do zobaku,ale nikdo jim nic nedava,obcas se jim podari uzmout sousto z blijancu,jez padaji do more.Jest romanticky to pohled.
Rekapitulujic muj finsky pobyt,pochopil jsem ,proc jsou vsichni tak popelave sedi a utrpni vyrazem v obliceji.Zde tedy rekapitulace:
ctvrtek – pripluti vecer,zjisteni,ze Annika bydli v necem jakoze chata
patek - Opera zakousla druhou fenu
sobota – Annika odjela s mou bundou ve které byl telefon a vzhledem k tomu,ze jsem celou predeslou noc nespal,usnul jsem nakratko.Po probuzeni jsem nemel poneti o case ,protoze vsude byla tma.Vypli proud.Trvalo to vice nez trihodiny,na druhé strane však mohu rici,ze jsem nikdy tak dlouho nemeditoval.
nedele – vichrice,proud nesel skoro nikde,zrusili mi ferry
Prave spustila mistni kutalka,jez se asi pul hodiny pripravovala za zavesem na podiu.Nevim co tam tak dlouho delali,neb naladit harmoniku a buben,jiste nezabere prilis casu.Parket je nahle obsazen geronty,podivneho drzeni tela,nekteri,trpici patrne schwermannovym syndromem tanci v predklonu,upenlive svirajici usta,neb by jim mohly vypadnout zubni protezy.
Kutalka spustila Yesterday,buben zni pekne mekce,zato vlny pritvrdily.Jakasi pani prisla patrne při odevzdavani snidane přes palubu,prave o svou protezu.Place.Jeji manzel ji stitive se ji dotykajic,utesuje.
Ta lod je hrozne velka,i když stara.Je tu spousta baru a hospod,vsude vyhrava nejaka muzika,ale to nejstrasnejsi,co jsem zazil,bylo karaoke na me predchozi plavbe.Uplne ozrale zabky ve veku me matky a vyse,se snazilily co nejfalesneji zapet cosi,co se snad ani zpivat neda.Byly nesmirne stastne,neb to byly jejich okamziky nejvetsi slavy,i když v sale zustali jen
ti nejotrlejsi.
Nyní hudba spustila tango.Na parketu tanci rusky s ruskama,zaklaneji hlavy a ozrale se chechtaj.Maji jiz ponekud pretoceny tachometr,ale stále by mohly byti tanecnikum dcerukami.Pohorsene na ne hledi jen zeny ,vyjma jednoho pooliliputa,jez nekde patrne bral hodiny tance,pro zajemce tretiho veku,neb je k neutahani a strojove se otaci v rytmu raz dva tri,majic vyraz ,ze cicha hovno a stále se diva,zda se na nej někdo diva.
Ted prisel Santa Klaus,ma poblite vousy a rozdava jakesi darky.Vetsina lidi je v soku,vyjma duchodcu,jez si odlozili bryle,ti vesele zpivaji koledu spolu s harmonikarem.Bubenika patrne indisponovala TBC v pokrocilem stadiu,neb kasle a chvilemi i modra.
Vlny jsou zase vyssi,nabytek zacal jezdit po podlaze a piti se vydava,jen v kelimcich z plastu.
Probiha jakasi soutez,za ucasti pobliteho Santa Klause.Dve soutezici byly dotlaceny na koleckove zidli,manzel jedne,trpic patrne ischemickou chorobou,polyka patrne Nitroglycerin.
Nechapu o co v soutezi bezi,ale vsichni postupne odchazeji,ci odjizdeji.Rozdavaji se ruzne ceny.Mlsne se olizujici otyly,rudolici starec,celou dobu hledic na kilovou konzervu parmske sunky,obdrzel sadu dudliku.Je ocividne zdrcen,jeho vyraz naznacuje,ze tento neuspech muze nabrat fatalni zakonceni,v podobe sestnacteho infarktu.Je to tyrani nebohych cestujicich,uzivajic si patrne vyrocni cesty ku zlate,platinove a troufam si rici,i k diamantove svatbe.
Včera vecer jsme se ještě s Pirkko a jejim manzelem priserne zpili.Vypocital jsem Pirkko,vsechny katastrofy,jez mne potkaly a ona mne stále tvrdila,ze to priste bude mnohem lepsi,ze je to nahoda.Kdyz prisel jeji muz,i ona mu vypocetla me katastrofy a on pragmaticky prohlasil,ze priste to bude rozhodne mnohem horsi,potutelne se chechtajic.
Pololiliput,prave vede svou tanecnici asi o dve hlavy vyssi.Ona si zajmem prohlizi jeho proridlou prehazovacku,z ptaciho,nebo spise zirafiho pohledu.
Lod se dostava do stále vetsich naklonu,ted je deset hodin,a pobrezi ještě v nedohlednu.A ja jdu na palubu guljat,neb mne tady z toho boli zadek.Neni tu pripojeni k siti,takze Ti to poslu z brehu atd.



Takze vidite,ze se mam nac tesit :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » pon srp 06, 2007 12:44 pm

Včera jsem uspesne zakoncil svůj tritydeni pobyt v Estonsku,na 1.mistrovstvi podle IPO3, vitezstvim.Rozhodci byl Peter Lengvarsky(SK) ,figuranti mistni a zejména ten na technicke casti ponekud kopyto.Nevim proc si organizator,ktery sam startoval se psem,vybral na stopy ten nejtezsi teren v celem Estonsku,kdyz je to země plna luk.Z naseho pohledu to byl teren skoro idealni – kratka trava,ale tady to byl tvrdy orisek,povetsinou kladou stopy do neceho vyssiho a ještě k tomu je vydupavaji,takze Sase stacily jeji body(ztratila 3 na predmetu a tusim po trech na kazdem levem lomu,za overeni – to dela vzdycky,kdyz je to doleva aj,a se pokazde prilouvam u vyssi moci,necht je stopa prave r,tentokrat to zase nevyslo)k nejlepsi stope dne.
Obrana,jak jsem napsal,byla na technicke casti,na kopyto.Dostal jsem nedostatecne za technickou část doprovodu,protoze jsem sel vice nez 5 kroku za figurantem – bylo to mozna i 10,protoze figurant se do psu otacel prapodivnym zpusobem,jako by utocil z boku a ja nechtel riskovat spatny zakus,coz se vyplatilo.Na kontrolaku zdrhla,nastesti spolu s pokynem rozhodciho,takze to dopadlo OK.Ja se ji nemuzu dotknout,protoze kdybych ji chytil za obojek,tak se okamzite obesi,jak bude tahat,vsichni si mysli,ze ji mam pred kontrolakem u nohy bez drzeni,pro vetsi efekt,to je však omyl.To same dela i na voditku.Kdyz jsem delal narodni estonskou zkousku,minuly tyden,byla prave cast chuze na voditku,to uplne nejtezsi,protoze Sasa voditko zna jen z obrany,nemuze ho mit ani na ulici,protoze to chodi po zadnich,hledajic figuranta a tahne tak,ze je schopna omdlit,cehoz si mohli pozorni divaci vsimnout na poslednim MS,kdy po obrane,při vyhlasovani bodu,se proste do obojku na voditku povesila a pak mela co delat aby vubec odesla.Asi by to slo odnaucit,ale to bych na ni byl osklivy a to ja ted nechci,kdyz mi dela jen radost,nemyslim to,ze by něco vyhravala,ale je to takovy mily pejsek,co ma uplne nejradeji,kdyz ji simram na kundicce,ona vzdycky ke me nacouva a kope zadnima nozickama a neprestane,dokud ji neposimram.Lucie ji slibila,ze pokud ten mistrak v Estonsku vyhraje,ze ji bude simrat každý vecer,ale nevim,zda je to dobre,neb ona chudinka nemuze mit nikdy zenicha,neb je vykastrovana a když ještě nebyla a harala,tak toho zenich opravdu moc chtela.Ja bych ji třeba vyrobil nejake onanovatko – vim,pro puritany to zni zvrhle,coz pro mne ne,je to však patrne technicky neproveditelne.
No to jsem ponekud odbocil,takze Sasa mela i nejlepsi obranu,ztratila celkem 8 bodu a ja mel radost,ze to dobře dopadlo,neb jsem od MS netrenoval a to bylo puldruheho mesice zpet.
Nejdulezitejsi na tom však bylo,ze jsem ukazal tu spravnou obranu,tak jak ja si predstavuji,ze ma byt,s cistymi plnymi zakusy a perfektni ovladatelosti,protoze stejne tak,jak mam v Estonsku spoustu klientu,tak tam mam i par odpurcu – to je asi tvrde receno,spise par treneru,kteri proste zastavaji jiny pristup,coz je zejména – o tom jsem jiz psal – co nejvice bolesti,ostnac,elektrika,zmlatit bicem atd. ,ta druha skupina – a ta je mozna mnohem nebezpecnejsi – se rekrutuje z figurantu-pokustónů,jez cosi videli na videu napr. z treninku v Nemecku,Belgii,ci jiné kynologicke velmoci,a ve snaze kopirovat neco,cemuz nerozumi,napachaji nenapravitelne skody na psech jez figuruji a ještě vetsi na lidech,kteri jim bezmezne duveruji.
Takze NO predstavitele te první skupiny,po celou obranu vrcel a při kazdem sebemensim naznaku naprahu zaviral oci,rukav drzel jak vegetarian husi stehno a vybec mu bylo patrne ouvej a moc se tesil,az to skonci.Dobrmanka predstavitele one druhé skupiny,jankovite pobihala po place,opakovane se trhala,ale dostala znamku ještě dobře,coz bylo az az,jenze psovod to jaksi nekvitoval s povdekem a po obrane nejdriv nam vsem,kazdemu jednomu postupne,vysvetlil,ze je to vina figuranta a také mu to hned oznamil,ten se tvaril ponekud vydesene,ale bylo videt,ze si tohoto psovoda urcite,ale urcite zapamatuje a podle plamenku,jez mu zasvitly v ocich soudim,ze mu to nekde priste nanda,coz je taky hruza a oni se tim tady ještě chlubi,jak ktereho psa hnali.
A to je takovy osklivy konec,tak musim napsat,ze jsem na lodi do Finska, sviti slunicko,byla tu kosa,vzal jsem si jen tricko a ted se neda dostat do auta a tak jsem byl ještě s nejakymi slecnami asi pul hodiny ve vytahu,ktery jsme si zafuneli,jako pes boudu,ale protože uz se cas nachyluje k polednimu a slecny taktez prdely,tak jsem vylez a na palube je jiz snesitelne.Podnebi je tu tak nadherne v letnich mesicich..Kdyz jste se parili v tech vedrech,tak zde na severu bylo okolo petadvaceti.Neznam lepsi zemi pro letni trenink psu.No a to je fsechno,jeste par obrazku,jak se Tallin v dali ztraci a more vukol jest siroke.


Obrázek Obrázek Obrázek

A tady je ještě racek chechtaci,pro milovniky živočišstva.


Obrázek
Naposledy upravil Ludek dne sob srp 11, 2007 10:48 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Lucie » pon srp 06, 2007 1:08 pm

Prostě, abych to zkrátila.

:hop :hop :hop LUDĚK JE MISTR ESTONSKA DLE IPO 3 VŠECH PLEMEN
:hop :hop :hop


Historicky první, spolu se Sašou.

Více než GRATULACE :kvetina:
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Gratulace

Příspěvekod Lucie » pon srp 06, 2007 1:13 pm

A mám vyřídit gratulace: od Dariny a Miloše, od Romana, od Petry, od Míši, od Pavla U., od Hanky, od Natálky a já už nevím, komu všemu jsem to práskla :lol:
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Vše o dobrmanech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron