Letní cesta tam a zase zpátky

Inzerce, rady, oznámení

Příspěvekod Ludek » pon srp 13, 2007 11:29 am

Finsko je predrazene,dlouha leta jiz nepocitam,kolik co kde stoji.Vzhledem k danim a jakemusi pozustatku prohibicnich zakonu,se tady sestka piva,priblizuje cene soudku u nas.Vzpominam,jak jsem byl v zime na obede v Helsinkach,dal jsem si salat na nemz se ustrasene krcily tri krevetky a při placeni slysic fourteen,jsem dal cisnici patnact euro,jakoze je to OK.Prekvapene na mne pohledla a opacila se,kde ze je ten zbytek.Ona hromadka salatu.krouhaneho zeli,pulka rajcete a jiz zminene tri krevety,jiz ponekud zmekle,patrne tretim vylovem mrazaku,stala forty,ja se jen preslechl.Otazal jsem se tedy,zda onen pokrm vyrobil finsky prezident,neb ctyricet euro se mi jevi ponekud nemravne.Byl jsem utnut,ze pokud mi zde nechutna,mam jist doma v Moskve.
Tak jsem tedy byl prijemne prekvapen,kdyz jsem se dozvedel ceny ubytovani,v letni chate rottwailer kubu.Po prijeti na místo jsem pochopil,proc to není az tak drahe.Suche zachody,absence sprchy,avsak vynikajici organizace a verte mi,po par dnech si zamilujete i saunu,ktera byla vždy po obrane vytopena,no starali se tu o mne mimoredne hezky.Bylo mi vareno,myto po me nadobi a stále jsem byl necim nalevan,coz jsem povetsinou musel odmitat,protoze nebylo po vycviku a když bylo,tak jsem musel cvicit sve psy.Chlasta se tu strasne a vsechno.Na ceste uprostred lesa,kde chata stoji,jsem potkal muze bez bot,sel v ponozkach,mokrou skvrnu okolo poklopce a dle much jez bzucely kol neho se dalo soudit,ze selhaly vsechny sverace.Mel vytrestene,krvi podlite oci a když jsem jaksi neskryval udiv,jak se muze někdo tkto ozrat před polednem,mi finsti pratele soudili,ze je to ještě dobre,protoze chodi.
Jak jsem napsal,chata je v lese,lesy jsou zde vsude,stejne jako jezera,ktera jsou stejne melka,jako Balticke more.Oc jsou jezera melci,o to jsou lesy hlubsi.Ziji tu vlci.Ne jeden,nebo třeba sedm.Kazdorocne je hlaseno 25 az 30 psu zabitych vlky,kteri jsou zde chraneni.Mam rad vlky,ale i psy a tak nevim,jak by se to mělo udelat,aby se nikomu neublizilo.
V lese taktez bydli los.Tedy mozna i vice losu,ale ja potkal jen jednoho,byl zcela krotky a nechal mne k nemu se priblizit na par kroku.Jen skoda,ze jsem nemel fotoaparat.Posilam tedy alespon fotku krotke vazky,kterou jsem spasil před utopenim.

Obrázek Obrázek

Blizi se den meho navratu a ja vubec nevim,co se deje doma,ci ve svete,neni tu pripojeni na net a televizi jsem videl naposledy v Estonsku,kdyz zrovna davali bilou kyticku.Pri jednom z poslednich pripojeni jsem byl pobaven titulkem,jenz prekvapene oznamoval,ze při zhrouceni mostu kdesi v americe,panoval chaos.To da rozum,ze něco takoveho,je nutno prijmouti s podivem.Kdyz se hrouti most a lide i s auty padaji do vody,musi pochopitelne vse fungovat,podle nejakeho řádu.Vozidla mohou padat pouze s rozsvicenymi svetly a chodci v usporadanych dvojstupech a je rozhodne uredne zapovezeno,rusit ostatní nejakymi nejapnostmi,jako je napr.volani o pomoc.Doporucuji mirny usmev,stejny jako ma zde namornik na navodu ku obsluze zachranneho clunu i když si myslim,ze jeho pritrouble pousmani,vykouzlila lahev vodky.

Obrázek
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Lolidob » pon srp 13, 2007 12:37 pm

Congratulations for Sacha :nahoru:
Obrázek
Lolidob
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon črc 30, 2007 10:09 am
Bydliště: Paris (France)

Příspěvekod Ludek » úte srp 14, 2007 8:29 pm

Vim,ze pribeh ma koncit pro klid v dusi happyendem,popripade naplnenou lovestory.I kdyz cesta tam a zase zpatky nekonci,neb mame pred sebou jeste dva tydny na Slovensku,zde je fotografie lovestory.
Killy si pri navratu,jeste na ceste,uzil s novou nevestou :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Hooligan » stř srp 15, 2007 4:21 am

:srd :pusa: :srd
:super:
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

Příspěvekod Ludek » sob srp 18, 2007 12:25 pm

Za chvili vyrazime na Slovensko,na posledni z mych letnich skol.Vubec se v tom neorientuji,vsechno vi Lucie,ale myslim si,ze je tam jeste nejake volne misto a tak jestli si chcete po sobe nechati rvati ode mne,v noci tajne plakati a po navratu se nekolik mesicu kazde noci pomocovati,coz ovsem lze upraviti navstevou terapeuta,muzete se na toto misto prihlasiti :lol: .Vymenou za vasi ucast bude zjisteni,ze nikdy neni tak zle,aby nemohlo byti hure. :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

LVT Jelenec

Příspěvekod Hooligan » ned srp 19, 2007 6:11 am

Kdybych neměla auto narvaný až po strop nezbytnostma, snad bych i vybalila :lol: Ba ne, za 2 hodinky mi končí směna a já vyrážím na vysněnou dovolenou, takže žádné řvaní na mou osobu :wink: Nejprve se vracím domů pro zapomenuté věci - předváděčku a stopovačku, alkohol :P , hřeben a koťě, které v Brně předávám novému majiteli. Po té následuje zajiždka do Brodu pro psí vozík, aby se do auta na Hájích vešla ještě Janča Kiporka s Britunkou a v Brně věci od malé Janičky :shock: Jelikož Brno je celý víkend ucpané - nějaké motorky či co, ajo jede tam Valentino :srd láska mojí šéfové (je tam s VIP vstup em :) tak nevím nevím , kdy dorazíme na místo určení. Jo a nemám mapu, takže prosím buďte na mobilech. Pááááááááá
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

Příspěvekod Ludek » pon pro 03, 2007 11:24 am

Neverim,ze nekdy bylo teplo.A kdyz bylo,nemohlo to byt tady.Finsko neni dobre misto,pro stredoevropana.Alespon ne v zime.Uz v listopadu se mi zde stalo,ze na muj vycvik pribyvsi mistni vycvikar,kterehoz pes je dle vypraveni neprekonatelny obranar,zustal stat s usty pootevrenymi.Na moji otazku,co ze chce se psem delat(bezne se neptam,protoze psy znam a jsem jejich jediny trener),odpovedel,ze jej chce vyzkouset,at to udelam,jako na soutezi a jeste vic,poradne tvrde,at ho zmastim leaderstockem,az to bude lupat.Snazil jsem se mu vysvetlit,ze to neni dobry napad,ze by bylo lepsi psovi ukazat,ze muze zvitezit lehounce i s nekym novym,alespon napoprve.On si to nenechal vymluvit a rekl mi,ze se jeho psa nemusim bat,ze to prezili jini a vubec mel takove ty kecy,ktere spolu s nosem nahoru,nemohu ani citit.Na reviru mne pes doslova vyřval,jak chtel kousat,ale na uteku spadl z rukavu jak z hrusky a potom,po prepadu mu porad ujizdel zakus,vzdy v okamziku,kdyz jsem v tlaku zabral.Vzal jsem tedy riditka a dal mu pekne kousnout a to se mu povedlo a ja mel radost,jaky jsem to dobry figurant a vsichni na mne obdivne hledeli se stejnou myslenkou,neb zpocatku treba verili onomu druhemu treneru.Kdyz mirne zahanben (cemuz nerozumim,to preci je normalni,ze vse neni vzdy takove,jake to ocekavame)odchazel do auta,vzal jsem pouzity rukav za nakusovou hranu.Po predchozim treninku,zmrzl pres noc na kost.Do kry ledove se spatne kouse.
Majiteli jsem to nerekl :wink: ,pro jistotu.Stacilo,ze v nasledujicim kole,byl na jiz rozmrzlem rukavu lege artis.
A toto se stalo v listopadu.Nyni je sice zacatek,ale prece jen uz prosince.V jizdarne,kde figuruji selhalo v patek topeni.Myslel jsem,ze mi upadnou prsty.Jen chvili nepouzivane rukavy,kuze a riditka,se musely skladovat,ve vytopenem aute.Velmi prijemny je vsudepritomny pisek.Pokud nekdo potrebuje peelingovou kuru,doporucuji vrele.
Finsko je nyni priserne ponure.Jen na chvili koncici noc,sero v tech par dennich hodinach a beznadejne vzdalene jaro. :(
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Jitka Šestáková » pon pro 03, 2007 3:27 pm

Luďku,nepropadej depresi z tý zimy a tmy, v Čechách je to s tou tmou podobný. Akorát kurňa nemrzne a nemrzne,co bych dala za trochu mrzíků. Místo písku tu máme spousty bahna,mám ho kila a kila v autě na zahradě i doma...a prší a prší. Pošli nějaký ten mráz...stop,beru i ten písek...stop,na oplátku pošlu z mých zásob na bahenní kůru...stop
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Ludek » pon pro 03, 2007 3:42 pm

Pisku mam plnou tasku a taky trochu v nose ,ocich,usich,no a troufam si rici,ze i v ostatnich otvorech.Ach jo.Hrozne tu chumeli,stojime na runwayi a cekame na chemicke osetreni.Nastesti sem zasahuje signal z letiste,tak vam mohu dat posledni sbohem.Vedle na draze taha pozarni tank a dva bagry z blata jumbo,ktere tam omylem sjelo.Mozna ,ze dnes vubec nevzletnem,uz mame hodinu zpozdeni.Nastesti mam prvni tridu,takze se chlasta bez omezeni.Nechci se videt po pristani.Chudaci ti vzadu,co sem koukaj pres zaves a fasujou jen vodu.Bez bublinek.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Jitka Šestáková » pon pro 03, 2007 4:35 pm

šťastnou cestu bez otravy alkoholem
Uživatelský avatar
Jitka Šestáková
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát srp 24, 2007 1:20 pm
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod Ludek » ned pro 09, 2007 10:44 pm

No halooo! Jaxe mate v Evrope.Ja tu v USA zase mrznu.Zadna manez jako na severu,kdyz jsem musel opustit pretopenou ucebnu,kde jsem se snazil vysvetlit teorii a predvadet praxi na snehu,byl jsem "stestim" bez sebe :roll: .
Na vecirku to bylo opravdu strhujici,neb ruska,respektive gruzinska mensina zautocila vodkou a neznali obtloustli amici se chteli pochlapit a ukazat,ze to fakt pro ne neni take problem - totiz lit to do sebe jako vodu,takze za dve hodky,byly poblity oba vsechny zachody,coz bylo romanticke.Nasledujiciho dne, povetsinou pospavali,takze mi ani nebylo trapno,pouzivat mou americtinu,neb stejne nikdo neposlouchal.
Amici jsou ted po druhem dni uplne tuzi,takze mastime s gruzinskou mensinou marias a pejem sovetske castusky.Protoze jsem byl po treninku jediny strizlivy,odjel jsem nakoupit a po navratu jsem musel odprisahnout,ze to uzene ,co jsem privezl je opravdu koser.Ucinil jsem tak,i kdyz v marketu tam koser nestalo,bylo tam napsano veprove.V odmenu obdrzel jsem jarmulku.Mam ji ted na hlave a z ustrizenych nylonek,co tu zustali po vcerejsku na lustru,jsem si udelal umele pejzy.Doufam,ze az pujdu ven mocit,neb poblity zachod odmitam pouzit,nepotkam nejake Sladkovce,ci inaci verbez,co chce potlacit spiknuti svetoveho zidovstva silou :wink:
Pokud zitrka neuhlidam,neb muj sofer ,jez mne vecer poveze do NY je na srot,preji si byt v truhle,ve figurantskych hadrech a kopackach,v rukou zkrizenych na prsou jako faraon,leaderstock a bic.A nezapomente na satek :!:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » sob pro 15, 2007 7:09 pm

Zdravim z Estonska.Neni mi zima,byt je venku minus moc.Stale doplnuji zasoby alkoholu v krvi.Je to jedina mozna ochrana.Pochopitelne při treninku, musim byt „jura“,takze to dohanim vzapeti.
Ve ctvrtek jsem se premedikoval po obrane v Dobrejovicich,spolu s Lucii,Karolinou,jeji matickou a Michalem.Pozapomenul jsem na Janu Kiporovou,ktera pro ne prijela,ale pote zhnusena nami vsemi odjela a na páně Shrbeného,jež je nakonec odtransportoval. Pravda,v letounu jsem se neustale dozadoval vody,ale ta zizen byla nasledkem te zizne z predchozi noci.Pokud by mne chtel někdo obvinit z alkoholismu,tak to se ale seredne myli,ja jen dodrzuji zdejsi tradice a v porovnani s domorodci, jsem jen slabym odvarem.Primo stalinskou krutost mistni projevili dnes,kdyz rano privezli male prasatko,cele dopoledne se s nim mazlili,hazeli mu jablka a s casne pribyvsim soumrakem,je nemilosrdne zamordovali.Jeste mne nutili pozrit část jeho tela,jez pote roznili.
No hnus.Mel jsem karotku a brukev,avsak jsem schopen empatizovat s timto primitivnim narodem – a to povazte - nektere zeny nejsou vyholeny.No skandal.
Prikladam několik fotografii utyranych zviratek.Zejmena liska me dojmula – vypada jako Sasa.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » sob led 19, 2008 12:15 pm

Tak vas o5 zdravim z Estonska.Certi se tu zeni.Je orkan 90,v narazech 120km/h,ale ještě se v tom da chodit.Stale ještě funguje elektrika,coz je s podivem.V dráťáku co tu hraje,slibuji,ze to skonci tak rychle jak to zacalo,ale moc tomu neverim.Minuly tyden jsem byl ve Finsku,coz je odsud nedaleko a tam bylo pro zmenu jaro.Pocasi se zblaznilo.Ta smrst tady je ovšem prenadherna,pujcil jsem si pelerinu a sel guljat k mori.Moc to neslo – opravdu jsem byl sto odletnout.Baltik ukazal,ze umi vycarovat vlny,ktere sice nejsou jako domy,ale alespon jako domky.Podle zelenych obliceju namorniku,jez se vypotaceli z nakladni lodi,pribyvsi do pristavu,kde jsem sedel na grogu v krcme,soudim,ze to zadny med není.
Legracni jsou dobrmani,kteri nechteji jit z aut na parkovisti,do jizdarny kde se kouse.A to jsou zvykli na zdejsi klima.Ukazat toto Sase,tak z boxu nevystoupi,ani kdybych ji sliboval hory doly.Myslim,ze by nezabral ani ulezely kobylinec.
Doufam,ze eroplan zitra vzletne.Uz při ceste sem,jsme měli kafe na strope,jak to hazelo a protože každý cetl noviny,kde byla na titulni strane sedmsetsedmdesatsedmicka,co predvcerem spadla v Londyne,polovina cestujicich se modlila,sem tam někdo nahlas.Ja to resil portskym – ziveho mne nedostanou :wink: .
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » sob led 26, 2008 12:44 pm

Ve ctvrtek jsem nasel na cvicaku v Dobrejovicivh vykvetle kocicky a tady ve Finsku jakbysmet - je tu sice chladneji,ale jsou otuzilejsi patrne.
Je jaro v lednu.
Posilam vam soumrak nad fjordy :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Letní cesta tam a zase zpátky

Příspěvekod Ludek » čtv úno 07, 2008 7:28 pm

Zdravim vas,tentokrat z Panenskych ostrovu.Ne,nemyslete,zadny med to zatim nejni.Ohlednuvse se zpet,vycet katastrof je nekonecny.Tak tedy ty nej.
3 dny pred odletem,jsem lezel s horeckou 40,2,vazne uvazujici o zmene letenky.Nicmene jsem to nevzdal a v patek,pote co jsem prevzal od Ivanky stene odletel druhou tridou - solidarni se svym spolucestujicim,ktery si nemohl dovolit upgrate.Silny protivitr prodlouzil let na vice nez 11 hodin,takze jsme meli v NY co delat,abychom prebehli na druhy terminal,na navazujici let do Atlanty.Krom toho jsem tak,tak uhnul,spastickym obloukem vystrelene savli,z ust vedle sedici v obliceji zelenomodre americanky,ktera to pri pristani neudrzela.Vedouci kabiny nas k tomu,co letoun provadel a za co by se nemusela stydet atrakce na Matejske"za devadesat",jeste povzbuzovala,ze fouka tak silny vitr,ze ani ona nevi jak to skonci.
V Delte rekli,ze musim steneti koupit jeste jednu letenku.Marne jsem poukazoval,ze ta jeho puvodni,ma ve svem itinerari cil ST.Croix.Byli neoblomni a my spechali,tak jsem zblble zaplatil.Tesne pred nastupovanim do letadla,prisli nejaci pani v oblecich a odvedli jednoho pilota.V poutech.Na tabuli se obevila prvni hodina zpozdeni,ktera se zopakovala asi 3x,takze v Atlante jsme pristali po pulnoci.Mile chlupy obrostle devce na prepazce, mi s usmevem reklo,ze pro nas maji zajisteny hotel,to da preci rozum,ze nebudeme tvrdnout na letisti.S radosti jsem si od ni vzal jakesi potvrzeni,neb hotel byl gratis.Ani jsem se prilis nedivil,kdyz nas taxikar po asi dvaceti minutach vysadil v pustine a ten hotel,co tam stal,se musel platit.
Rano jsme si radsi privstali,protoze cekani na letisti neni az tak nudne - mam zlatou kartu,umoznujici vstup do salonku spolecnosti,s free jidlem,pitim a internetem.Zlata karta se ukazala platnou vsude,ne vsak v Atlante.Buchta jenz stala pred prepazkou,mi rekla,ze je to kreditka a to ze neplati.Nedal jsem se a znovu a znovu ji ukazoval sve clenske cislo a spolecnost.Situace vyustila v mou filipiku o tom,ze obcanska valka byla chyba a lide jako ona,by meli obstaravat i nadale dobytek,ci cesat bavlnu.Rozlicena i pres cernofialovou barvu pleti zrudla a - misto aby zavolala mistni VB,nas pustila dovnitr.
Posledni let byl,krom toho,ze se nemohly najit nase kufry klidny,az na nouzove pristani.I kdyz mistni noviny se stale prou,ze vlastne o nic neslo.Jen trochu horelo.Prikladam fotografii,porizenou pres obtloustleho spolupasazera,co sedel u okynka a modlil se ruzenec.Bohuzel neni videt motor.Ten byl fakt maso.

Obrázek

Teplota mi uz klesla,predvcerem jsem zkusil bezet par km,tak to mi zase stoupla a vcera jsem se uz citil na ponor,tak jsme vyrazili plavaje od brehu,na nase oblibene vraky,na rozbourenem mori ztratili orientaci a zanorili se jen na priblizne souradnici,ze to jako najdem podle azimutu dole.Zachvat kasle,jenz jsem dostal v padesati metrech pod vodou,mi vyprazdnil lahev behem neuveritelnych osmi minut a ja se pri navratu,nedbaje uz ani plne dekomprese,malem utopil,nemaje uz z ceho dychat.
Pokud to neskonci,doporucuji vam pozustalym,figuranty Urbana,Berdycha,Borovicku a Knihu.Obratte se na ne mym jmenem a pokud reknete,ze to bylo moje posledni prani,treba vam udelaji cenu :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

PředchozíDalší

Zpět na Vše o dobrmanech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron