Castell Tabor - DCM?

Inzerce, rady, oznámení

Castell Tabor - DCM?

Příspěvekod Malitka » pon úno 26, 2007 8:27 am

Hallo,you can help me maybe.I have heard,that Tabor v.Castel is DCM positive and his defekt is possible ,to faind on sono too.He is from Czech,could you write me,that is it thru or not?
Malitka
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 26, 2007 8:20 am

Příspěvekod Ludek » pon úno 26, 2007 10:07 am

Prekladam:
Dobry den,mozna mi muzete pomoci,slysel jsem ze Tabor v. Castel je DCM positivni a jeho defekt je mozne najit uz i ultrazvukem.Je z CR,mohli byste mi napsat zda je to pravda nebo ne?
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » pon úno 26, 2007 10:09 am

Hes owner is Vladimira Gschwindl now,who lives on Austria now,I dont know - she is offerer him on breeding still - I dont beleewe,that is she so irresponsible to endanger his puppies in future and to schwindle owner of females.

Jeho majitel je ted Vladimira Gschwindl,zije v Rakousku,nevim - stale jej nabizi na kryti - neverim,ze je tak nezodpovedna,ohrozit jeho budouci stenata a podvest majitele fen.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » úte úno 27, 2007 2:12 pm

I pro lidi jez ji znaji,je sokujici momentalni postoj Vladimiry Gschwindl,k dotazum ohledne pozitivniho nalezu u Tabora v.Castel.Pozice mrtveho brouka je často ucinna obrana,ale je prekvapujici,ze ji zaujala osoba,jez je chovatelem a ktera dokonce, nebyt jeji afery s defraudaci,chtela byt rozhodci exterieru.Pokud slo o nedostatky jinych psu,vcetne pozitivnich vysledku DCM vysetreni,ochotne a rychle podavala,prostrednictvim for cerstve informace.
Nyni,kdyz ma informovat o psovi,jehoz nabizela ke kryti,vsude jej propagovala a zpusobem jak jen ona sama umi,se chovala k jeho krirtikum,neni schopna rici pravdu.
Tabor je povahove vynikajici pes,sam bych si po nem stene,pokud by mělo vhodnou matku,urcite vzal.Je bezesporu velka skoda,ze tohoto psa jiz vyuzit v chovu nepujde.Katastrofou však je,ze plemeno je zasazeno patrne vice, nez jsme si vsichni mysleli.
Strasak DCM nas však obchazi dostatecne dlouho a tak je alespon pro mne, bezprecedentni chovani Vladimiry Gschwindl - pro plemeno likvidacni.Nekolik tydnu znala vysledky vysetreni a presto byl pes stále nabizen ke kryti,nebyli varovani majitele fen,jez jej jiz vyuzili,vysledek zverejnen etc. - coz by mělo byti prvnim krokem cloveka,kteremu opravdu zalezi na plemenu,ktere je nyní ohrozeno na hned nekolikati frontach(dobrman – medii presentovan jako agresivni pes,zakaz kupirovani – snizeni zajmu o nej pro ztratu zaziteho vzhledu,DCM etc.).
Jsem rozhodne pro povinne vysetreni DCM a DNA,je to sice drazsi,ale ucinejsi cesta,nez chov zpusobem pokus – omyl. A hlavne - uceleny vyzkum,nas drive ci pozdeji,dovede az na pocatek a budeme znat snad vic,nez jen koeficient dedicnosti.Nemyslim si,ze nalez DCM u jakehokoli psa,by mel byt pro jeho potomky,vylucujicim z chovu.Mohli by jsme takto skoncit na par chovnych jedincich,jez sice budou kardio free,ale ponesou jiné vady,jez se potom umocni.
V této,pro chov dobrmana tezke situaci,by mělo byt kredem nejvyssim,uprednostnovat zdravotni stav budouci generace,pred exterierem a zejména vždy vcasne podavat,pro nas i spatne zpravy.
A lide typu Vladimiry Gschwindl,by si měli uz jednou provzdy uvedomit,ze tech par korun za kryti,jez urtzi ,nez cela věc praskne,nestoji za nestesti tolika druhych lidi,jez budou po cely život svého psa, trnout při kazdem jeho zakaslani,ci zadychani se.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Tabor

Příspěvekod dobroska » úte úno 27, 2007 6:37 pm

Ano i mne to velmi zarazilo, že paní Gschwindl nepodala ihned nějakou zprávu. Tabor se mi velice líbí, je to krásný pes s dobrou povahou. Má mnoho zkoušek z výkonu a mnoho potomků. Paní Gschwindl jsem kontaktovala osobně, aby mi podala vysvětlení, ale ona asi nekomunikuje s nikým. Pejska všude presentuje na krytí, je tam psána jako spolumajitel a teď když je asi nemocný se k němu nemá. To je opravdu smutné. Mnoho dobrmanů má nemocné srdce jak se lze dočíst na internetu a já plně podporuji projekt v Mnichově a s tím naším dobrmánkem tam taky vyrazíme. Snad se k nám přidají i další.
dobroska
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 27, 2007 7:24 pm

Tonda

Příspěvekod Hooligan » úte úno 27, 2007 6:41 pm

Nechci to znovu psát a tak kopíruji z mujpes

Dobrý večer. Vladka v žádném případě nemíní zatajovat žádné informace, kdyby to tak bylo, tahle zpráva by se k Vám nedostala tak rychle. Jak jistě všichni víte, tak Tonda není její pes, ale pana Dočekala. Vše okolo Tondy, bude oficiálně uveřejněno až se souhlasem majitele a ten sám oficiální zprávu ještě neviděl. Takže buďte trpělivý a nevynášejte předčasné soudy.
Dobrmánkům přeji pevné zdraví a Vám všem ostatně také.
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

pro Luďka

Příspěvekod Hooligan » úte úno 27, 2007 6:48 pm

Dobrý večer Luďku, dostaly se k vám nepřesné informace. Vlaďce byl předběžný výsledek z kliniky nejprve zavolán, a následně odeslán poštou, po doručení ho Vladka okopírovala a poslala panu Dočekalovi, který ho musí obdržet v nejbližších 2 dnech. Tuto informaci tedy netají již několi týdnů jak píšete. Zpráva o Taborovi bude zveřejněna. Buďme trpělivý, prosím ...
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

Příspěvekod Ludek » úte úno 27, 2007 6:58 pm

Ivanko,ta informace se k nam dostala ne od V.G.,ale pres Polsko a kdyby to neprasklo,tak se to nevi ani dnes ,ani za tyden.Pes byl na vysetreni pred nekolika tydny,vysledek byl znam ihned.Byl uvedomen poradce chovu?Je to zavazne,dnes snad nejzavaznejsi,pravdepodobne dedicne onemocneni dobrmana.Mlcela.Byla dotazovana na jinych forech.Mlcela.Me stranky vcera a dnes prosmejdila opakovane,vedela jak chovatele chteji mit potvrzenou nebo vyvracenou onu informaci.Mlcela.
Byla dotazana i el.postou.Bezvysledne.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Příspěvekod Ludek » úte úno 27, 2007 7:02 pm

Hello Malitka,
I am sorry,but you had truth,Tabor is DCM positive.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Ivance

Příspěvekod Lucie » úte úno 27, 2007 7:25 pm

IIvanko,
můj postoj znáš. Ale proč to Vladimíra vzkazuje přes třetí osobu?
Nikde nic nenapsala, i když byla opakovaně dotazována. Napsala jsem jí osobní e-mail a neodpověděla.
Víš, že zde už nejde o psa, který je pěkný, pracovitý s výborným původem, ale o postoj člověka, který veřejně píše, kde kdo umřel a jak je postižena linie del Citone a když se to týká přímo jeho, tak dá hlavu do písku. Není to fér vůči ostatním. A hlavně vůči majitelům štěňat. Nikdo neví, jak se DCM dědí, ale je lepší vědět, že něco hrozí, než nevědět a pak se divit.

Určitě znáš případ psa jm. Excalibur v.Bayrischen Lowen. Pes, který je také docela úspěšný - hlavně pracovně, mohl by krýt ostošest, jeho majitelé jsou na něj patřičně hrdí. I oni nechali udělat Holtera a byl negativní, druhý rok už ovšem pozitivní. Jak víš, vyšetření je anonymní. Ale tito lidé naváhali a ihned vyšetření zveřejnili a to všude. Nemuseli. Ale prostě každý má jiné svědomí.
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Tabor

Příspěvekod Hooligan » úte úno 27, 2007 7:54 pm

Luci, takhle to není. Vlaďka nic nevzkazuje, ba naopak, ani se nezmínila, abych se k tomu vyjadřovala. Je to má vlastní iniciativa a tak trochu omluva za to, že jsem nedržela jazyk za zuby a informaci pustila dál k osobě (nebudu jmenovat), která ji pustila dál a znáš to, tamtamy ....
Měla jsem být ohleduplnější a počkat, až se výsledky dostanou k panu Dočekalovi a ten zaujme nějaké stanovisko. :?
Iva H. ml.
<b>Honey Hooligan</b>
http://dobermann.wz.cz
Uživatelský avatar
Hooligan
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv úno 22, 2007 7:48 pm
Bydliště: Odolena Voda, okr. Praha - vĂ˝chod, CZ

Tabor

Příspěvekod dobroska » stř úno 28, 2007 10:14 pm

To vše okolo mi připadá, že se paní Gschwindl jen vymlouvá. Nenapsala, že se nemůže vyjádřit. 16.2. byl Tabor na vyšetření. Pan Dočekal dal souhlas až po příspěvcích od různých lidí na veřejných portálech? Měla ho informovat hned a nepovídat o positivním nálezu psa (který není její, to jsem netušila) někomu cizímu.
Přeji Taborovi dlouhý a krásný život a všem jeho potomkům.
dobroska
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 27, 2007 7:24 pm

Příspěvekod hes_pl » stř bře 07, 2007 8:15 pm

Dobry vecer, precetla sem vsechno to jste napsali, trosku me se to nelibi, protoze nemate pravdu. Znam Vladku osobne, ted mam doma stenata po Tabore.
A na vsechno rada odpovim.

I pro lidi jez ji znaji,je sokujici momentalni postoj Vladimiry Gschwindl

a co je sokujici ? to je jeji pes a nemusi nikde psat co ma Tabor na srdcu, jinak kdyz Vladka byla na vysetreni srdce tak me to ihned napsala co vi...ja sem to opravdu ihned vedela a kdo mel zajem taky mohl zeptat se Vladku
Vladka uz potom mela problem na internetu, nefungovala jeji e.posta a proto nemohla porad psat..

Volala 1 chovatelka a ptala se na kryti - Vladka nesouhlasila a rekla pravdu.

Paní Gschwindl jsem kontaktovala osobně, aby mi podala vysvětlení, ale ona asi nekomunikuje s nikým

jj, protoze jsi napsala jako anonim, ale pak odpovedela na otazku

ta informace se k nam dostala ne od V.G.,ale pres Polsko

to by me moc zajimalo :roll: ...jak to ze jde to s PL ? a kdo mohl to vedet ?
asi vim kdo mohl to rict prvni v Polsku, ale prvni promluvim v nasim ZK a pak napisi co vim

Je to zavazne,dnes snad nejzavaznejsi,pravdepodobne dedicne onemocneni dobrmana.Mlcela.Byla dotazovana na jinych forech.Mlcela.Me stranky vcera a dnes prosmejdila opakovane,vedela jak chovatele chteji mit potvrzenou nebo vyvracenou onu informaci.Mlcela.
Byla dotazana i el.postou.Bezvysledne.

jo jo uz sem to driv napsala..nefungovala jeji el.posta, ted funguje a jsme dneska psaly

nevim proc to delate ale preji vsem krasny vecer, je mi lito, ze Tabor uz nebude kryt, rada bych to kryti zase za rok udelala,


jeste jednu, Malitka kdo jsi ? jsi Polka ? domnivam ze ano.. vsak to uz neni vazne

mejte se krasne
Magda
chs Akagera
Naposledy upravil hes_pl dne čtv bře 08, 2007 6:47 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
hes_pl
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř bře 07, 2007 10:36 am
Bydliště: Polsko

Příspěvekod hes_pl » stř bře 07, 2007 8:17 pm

Přeji Taborovi dlouhý a krásný život a všem jeho potomkům.

jooo ja taky, a doufam ze stenata s moji chs budou zit doopravdy dlouho a stastne ;)

ps prominte muj cesky neco spatny ale ucim se asi 9 mesicu

a jeste ukazu vam foto :) je to dcera Tabora a ted ma 19 dny
http://www.akagera.pl/forum/album_pic.php?pic_id=5843
Uživatelský avatar
hes_pl
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř bře 07, 2007 10:36 am
Bydliště: Polsko

Magde z Akagery

Příspěvekod Ludek » pát bře 09, 2007 10:43 pm

Mila Magdo z Akagery,
chapu Vase odhodlani,hajit novou pritelkyni,sam bych se patrne nezachoval jinak,byti na Vasem miste,ale verte,ze ne vsechny veci jsou takove,jak vypadaji na zacatku.Vladimira Gschwindl je v CR opravdu znama,jako osoba,jiz nejde ani tak o budoucnost plemene,jako spise o inkasovani penez a mnozeni za kazdou cenu.Prehrsle historek ,muze kde kdo vysypat z rukavu.Kupriladu opakovane chovne vyuziti feny Hessi Extra Moravak,ktera mela zoperovana obe kolena po destrukci vazu,pri beznem pohybu a nasledovnou tezkou artrozu,bez moznosti normalni chuze ci dokonce behu,neni dobrou vizitkou chovatele.Nepocitaje urtpeni feny,vidim v tomto cim dal casteji se u dobrmana obevujiciho onemocneni,stejne nebezpeci,jako u dedicnych onemocneni patere.Pokud by vec s Taborovou DCM "nepraskla",nevedeli by jsme o ni dodnes.
Ani ja,ani Lucie jsme se nedotazovali ,na jeho zdravotni stav anonymne.Opravdu se podepisuji pod dopisy,nemaje co skryvat.
Nechci rozebirat zde moralku zminene V.G.,neb chci zachovat toto forum prosto nejakych osobnich utoku.Napisi Vam neverejne,na Vas e-mail.
Predpokladam,ze nikdo nema radost z Taborova onemocneni - jednak -a to jsem vzdy zastaval,je to great dog - z ktereho prace vyzaruje.Nejbolestivejsi na tom vsem vsak je,ze plemeno je zasazeno DCM daleko hloubeji,nez jsme predpokladali.
Preji Vam a Vasim stenatkum hodne zdravi a uspechu.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Další

Zpět na Vše o dobrmanech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron