ZTP & HD - co je potřeba k účasti?

Zde naleznete seznam různých zkoušek, závodů a bonitací­ v ČR i zahraničí

ZTP & HD - co je potřeba k účasti?

Příspěvekod Lucie » úte bře 10, 2009 10:45 am

ZTP - celosvětově uznávaná německá bonitace pro plemeno dobrman - co je potřeba k účasti?
Obliba této německé bonitace stále roste a tak pes z ČR, který má tento povahový test složen už není vzácností...Mnozí z vás, by se třeba chtěli takovéto akce zúčastnit, ale nevědí, jak se vůbec přihlásit. Záměrně zde nepíšu, jak má samotné ZTP vypadat, tomu bude věnována samotná sekce. Nicméně na konci článku, můžete shlédnout jedno ukázkové ZTP.

Jak získám HD, tj. vyhodnocení na dysplazii kyčlí z Německa?
HD (RTG DKK). Formulář, který vám na vyžádání pošlou rovnou z Německa (je možné jej koupit i jednatele klubu DKČR, či požádat Alici Freyer ze Slovenska) je nutné vyplnit v den dělání RTG. Tento formulář vyplňuje jak doktor, tak i vy. Snímek spolu s vyplněním formulářem se zasílá na adresu uvedenou na formuláři (pan Daube) - BEZ PENĚZ! Snímek zasílá majitel psa, nikoliv vet. Snímek musí být označený také samolepkou, kde je napsáno datum zhotovení snímku, číslo zápisu psa, datum narození, tetovací číslo nebo číslo čipu musí být přímo ve snímku, razítko a podpis veterináře. Veterinář, který snímek provádí musí mít licenci k rentgenování psů pro DKK. Vyhodnocení stojí nově 65,- €. Z Německa vám dojde výzva k placení na účet - jinou formu D.V. neakceptuje! Já posílám snímky pomocí EMS (za 700 Kč) a vždy to dorazilo bez problémů. Vyhodnocení trvá cca od 3 do 6 měsíců.
DV uznává pouze vyhodnocené HD z Německa, z Finska, Rakouska (st.klinika ve Vídni), Švýcarska (st.klinika v Zürichu), Francie (dr.Rémy). O dalších zemích nemám bohužel zprávy. Česká republika bohužel uznaná není :(

Co je potřeba k samotné účasti na ZTP?

ZTP - nejpozději 6 týdnů před konáním ZTP musí mít DV všechny podklady od psů zaslané od organizátora ZTP. Uzávěrky na ZTP jsou proto stanoveny vždy s velkým časovým předstihem. Spolu s přihláškou se zasílá také kopie rodokmenu, kopii zkoušky - POZOR OD ROKU 2009 JE UZNÁVÁNA POUZE ZKOUŠKA BH A JEJÍ NÁRODNÍ OBDOBY (v Rakousku Bgh, Polsko PT apod.)!!! Dále kopii HD, pokud chcete mít normal ZTP musíte zaslat kopii ZTP a HD otce a kopii HD matky. Na ZTP musí být PŘEDLOŽENY POUZE ORIGINÁLY těchto dokumentů (krom dokumentů rodičů psa), pokud nebudou předloženy ORIGINÁLY, pes nesmí být na ZTP připuštěn. Handler (ten co předvádí psa) může na jednom ZTP předvést pouze 2 psy! Zde je možné udělit vyjímku, o kterou musí být včas zažádáno na sekretariátu DV. Pes který je zapsán v německé plemenné knize může dělat ZTP pouze na uzemí Německa. Samozřejmostí je buď zcela čitelné tetování, nebo čip. Veškerá čísla (čip,tetování, čísla zápisu) musí být shodná na všech předložených dokumentech. Pes, který je zapsán v německé plemenné knize může být předveden pouze na území Německa.

http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Zpět na Zkoušky & závody & ZTP,bonitace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron