demodex

demodex

Příspěvekod lada.holub » stř led 27, 2010 9:29 am

Chtěl bych zda popsat chování jedné chovné stanice v souvislosti s výskytem Demodikozy. V červnu loňského roku jsme zakoupili fenku dobrmana od chovné stanice GOLDPLAY Dřísy. Po cca dvou měsících se v celém vrhu štěňátek vyskytla demodikoza. Průběh u jednotlivých štěňátek byl různý. Naše fenka prodělala nepříjemné tříměsíční zdlouhavé léčení vč. antibiotik. Reakce majitelky chovné stanice je naprosto otřesná, nepřipouští si žádnou odpovědnost ze strany chovné stanice a nemíní se ani o odpovědnosti bavit a už vůbec o finančním vyrovnání za vzniklé škody, které nám všem vznikly při léčení. Fenky jsou s výhledem další populace bezcenné. Prosím všechny ať při výběru chovné stanice dávají větší pozor než jsme zřejmě výběru věnovali.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
lada.holub
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 27, 2010 8:27 am

Re: demodex

Příspěvekod Lucie » stř led 27, 2010 11:46 am

Dobrý den,
zajímalo by mě, co považujete za otřesnou reakci? Neznám váš spor s chovatelkou, proto prosím za objasnění.
Chovatelka před vrhem C, ze kterého je vaše fenka, odchovala na Kelly Černý trůn vrh A a B. Co vím, zde se žádné zdravotní problémy týkající se demodexe neprojevili. Otec Pako Daker je velmi využívaný plemeník a není známo, že by on měl někdy demodex, či jeho sourozenci (i v Polsku se nic neutají). Chovatelka tedy nemohla vědět, že se u vrhu C tyto problémy vyskytnou a nemohla tomu nijak předejít. Tudíž vám v době prodeje prodávala zdravé štěně. Nebo se pletu? Mělo štěně už na sobě nějaké příznaky? A pokud ano, proč jste si jej kupoval? Chápu, že jste nyní nešťastný, neboť správně by všechny feny z vrhu C postižené demodexem neměly jít NIKDY do chovu a to i kdyby byla na pohled nemoc vyléčena a už se neprojevila, ale nějak nechápu, proč tak náhle upozorňujete. Pokud nemáte vhodně napsanou kupní smlouvu, kde se chovatel zavazuje např.vrácení části kupní částky pokud je zvíře nechovné z "dědičných nemocí", chybějících zubů apod., není povinna vám vracet ani Kč. Ano, mohla by vám nabídnout jiné štěně z jiného vrhu jako kompenzaci. Ale to už čistě a jen záleží na dobrovůli chovatele. Já osobně doufám, že chovatelka bude natolik svědomitá a svou fenu, byť ji považuje za sebelepší, z chovu navždy vyřadí. Stejně tak jako majitelé postižených fenek z vrhu C. A myslím, že je málo těch, co si prioritně kupují dobrmany čistě jen na chov. Takže doufám, že se všechny fenky zdárně vyléčí (respektive se u nich potlačí projev demodexe) a budou svým pánům dělat jen radost, ať už na výstavách, zkouškách nebo jen jako společníci.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: demodex

Příspěvekod lada.holub » stř led 27, 2010 5:37 pm

Vážená paní, budu reagovat pouze na poslední část vašeho příspěvku, kterého si Vážím:
cituji"Já osobně doufám, že chovatelka bude natolik svědomitá a svou fenu, byť ji považuje za sebelepší, z chovu navždy vyřadí. Stejně tak jako majitelé postižených fenek z vrhu C"
prosím zasílám reakci p. Láskové na foru:http://www.mujpes.cz/ přesně na tu samou otázku co jste si položila Vy:
"až se budu rozhodovat, zda Kelly bude mít ještě štěňata či ne, bude to rozhodnutí moje a za ně si ponesu plnou zodpovědnost, nemyslíte? Pokud si bude někdo brát další štěně po Kelly, bude vědět, do čeho jde"

Více snad nemusím dokládat.

Hezký večer
lada.holub
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 27, 2010 8:27 am

Re: demodex

Příspěvekod Lucie » stř led 27, 2010 7:10 pm

Proč mi neodpovíte na všechny mé dotazy? Jen pro vaši informaci, nejsem přítelkyní paní Láskové. Jen bych chtěla znát odpověd na mé otázky a to hlavně na otázku, zda víte o výskytu demodexe v předešlých vrzích nebo zda vaše fena v době odběru již měla vyditelné příznaky.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno


Zpět na Zdraví­ nejen dobrmana

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron