Elektrický obojek

Vše co se týká výcviku psů

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod ivana.markova » úte bře 03, 2009 6:26 am

Dobrý den,
chtěla bych se ještě zeptat k tomu el. obojku:
Půjčila jsem si ho od známého a teď má strach abych neudělala víc škody jak užitku.
Mám 7 letého dobrmana. Honí kočky i zvěř. Chtěla jsem se zeptat, jestli není už pozdě tohle u něj řešit. Zatím chodím kolem baráku (panelák) čekám až vyrazí na kočku a co má ten obojek tak nic (není na světě hodnější pejsek). Na lesní cesty kvůli zvěři na volno si ještě netroufám. Ještě jsem se chtěla zeptat jesli stačí párkrát použit a stačí, nebo je to na stále nošení ?Prosím o odpověď. (mám psa jméno Finn Calibra Magic - kdo zná, temperamen na rozdávání). Děkuji
ivana.markova
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 02, 2009 12:33 pm

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod Lucie » úte bře 03, 2009 9:17 am

Dobrý den,
u 7 letého psa jistě není pozdě. Já jej poprvné u svého Démona použila v daleko pozdějším věku. Základní pravidlo je, že pes musí nosit obojek nonstop, nikoliv jen na vycházky, protože pak si spojí - jdu ven s obojkem - dostanu ránu. Divila byste se, ale psi nejsou až tak hloupí :D Nebojte se hned na poprvé použít vyšší stupeň impulsu. U 7letého psa je již lovení zveře pevně zakořeněno. Vyhledávejte místa kde je zvěř. Pak zcela klasicky, pes se rozběhne za zvěří, vy vyslovíte povel pro přivolání a pokud pes nereauguje, dostane impuls. V podstatě jde o to, vyrušit psa z jeho nežádoucí činnosti a pak jej k sobě přivolat a odměnit a hlavně ZNOVA MU DÁT VOLNOST. On si musí spojit následující - lovení zvěře prostě není příjemné, kdežto u pána mě vždy čeká pochvala a pamlsek. Existují také psi (cca 1%), kteří na impuls paradoxně reagují útěkem (myslím, že u vašeho psa to nehrozí). Vy nesmíte být touto situací překvapena a musíte neustále vydávat impulsy, do té doby než se nezastaví. Velká chyby by byla, kdyby pes utekl z dosahu obojku. Pokud byste ze začátku dávala slabé impulsy, obojek by neměl až takový účinek, nebo spíše výcvik pomocí obojku by jistě neuspokojil vaše očekávání. To jak dlouho budete obojek používat, závisí na typu psa. Neexistuje na to nějaké pravidlo. Z mé osobní zkušenostu psa dobrmana to bylo cca měsíc. Poté když máte vyzkoušenou reakci vašeho psa, pak mu "vymyjte zvěří mozek". Vyhledávejte místa o kterých víte, že se tam zvěř nachází (na jaře to moc těžké nebude). U některých psů již obojek není nikdy potřeba, někteří psi po jisté době potřebují oživit pamět. Samozřejmostí u tohoto výcviku je, že pes zná povel ke mně. Umí jej vykonávat a chápe co se po něm chce. A ještě malá rada na závěr, obojek nesmí volně klouzat psovi po krku, krabička by měla být umístěna hrdle, samozřejmě tak, aby se pes nedusil a opravdu jej sundávejte zcela vyjímečně. Pes musí zapomenout, že má něco na krku.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod ivana.markova » úte bře 03, 2009 10:16 am

Ještě jednou dobrý den,
moc děkuji za odpověď , dnes vyrazíme na naši trasu na volno, bojím se , ale snad to zvládnu.
Ještě jednou děkuji.
ivana.markova
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 02, 2009 12:33 pm

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod ivana.markova » stř bře 04, 2009 7:31 am

Dobrý den,
Jak jsem včera psala, vyrazili jsme na naší procházku, která z části vede lesem, celou cestu byl bez vodítka a ani jednou nevyrazil, takže jsem to nemohla ani vyskoušet. Asi třikrát se zapích dlouze nasával a pak se na mě podívat, v naprostém klidu jsem jen řekla NE a tak jsme pokračovali bez problému celou cestu. Ten el.obojek měl na sobě poprvé a nasledy asi před měsícem na obraně(pouštěl velice neochotně, jedna ranka a pouští předpisově). Je nožné, že si to pamatuje, i když je jiné prostředí jiná situace ?, Jak tedy dál postupovat?, Podle mě ví, mám obojek jsem hodnej. I když je mi divný, že by si to takhle rychle spojil. Moc děkuji za odpověď.
Ivana a Finýs
ivana.markova
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 02, 2009 12:33 pm

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod Lucie » stř bře 04, 2009 7:59 am

Nebojte, ona chvíle jistě přijde. Hlavně jej nechte za zvěří vyrazit, obojek ať má nonstop na krku (tj. i přes noc).
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod ivana.markova » stř bře 04, 2009 10:52 am

děkuji za odpověď,
na noc jsem mu ho sundavala, protože mi ho bylo líto, že ho má dost nafest a svědí ho to (drbese).
Přeji hezký den Ivana a Finýs
ivana.markova
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 02, 2009 12:33 pm

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod jitkakoc » sob říj 09, 2010 9:20 am

Hezký den, mám dotaz ohledně používání el. obojku. Je vhodné začít ho používat v pubertě? Fenka 9m. velice vzrušivá, ve městě se lidí nevšímá, tam je problém pouze se psy, ale pokud jsme někde v přírodě kde nemá čím by se zabavila a objeví se člověk, auto, cokoli se hýbe vyrazí kupředu. Velkou rychlostí přiběhne k lidem, dvakrát, třikrát jim blafne až do obličeje a ve vteřině je zpátky a předpisově sedí přede mnou. Jelikož se vrací obrovskou rychlostí a předsedne nemám možnost vůbec nic udělat než pochválit. Proto jsem koupila obojek, aby mohl impuls okamžitě následovat povel. Jen nevím zda je vhodné ho použít v tomto citlivém věku a navíc jaké síly volit impuls. Má být tak silný, aby pes i v největším vzruchu reagoval na první kliknutí? Velice děkuji za odpověď.
jitkakoc
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 28, 2010 7:25 am

Re: Elektrický obojek

Příspěvekod Ludek » pát říj 22, 2010 8:36 pm

Jitko,xakru,zavolejte mi radši.Až teď jsem to přečet. A´t něco neposesouváte. Fakt :r
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Předchozí

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron