Bič a nohy

Vše co se týká výcviku psů

Bič a nohy

Příspěvekod Ála » sob úno 02, 2008 6:52 pm

Ahojky ,
chtěla bych se zeptat na názor, když je pes děsnej cíťa na nohy, jako dotkne se ho bič, ale opravdu skoro nedotkne, tak ho to hódně rozhodí, potom se snaží málem ty přední nepoužívat je opatrnej a kouká. Nikdy se mu nic nestalo, žádnou špatnou zkušenost nemá s bičem ,bič byl takhle použitý 3x.
A teď jedni radí si toho nevšímat a prostě to neřešit, protože nikde ho po tlapách "bušit" nebudou s čím já tedy víc souhlasím a zase jiní mně radí ať neuhýbám a ať si zvyká na všechno. Mám strach, že ho to zbytečně rozhodí. A teď nevím na jakou stranu se "postavit" abych měla jasno.
Je s těmi tlapkami hroznej, vadí mu i když já mu na ně šahám, tak mu je stále hladím , aby si zvykal aspoň takhle.
Ála
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 30, 2008 1:40 pm

Re: Bič a nohy

Příspěvekod Ludek » čtv úno 07, 2008 6:58 pm

Neuhybejte mu.Ale take mu za zadnou cenu neukazujte,ze musi snaset neco,co je mu protivne.At figurant pouziva bic co nejvice.Zmente situaci a upravte psuv pohled na obranu - obrana = bic a zacina az uslysi bic a kdyz dostane rukav za odmenu,tak zase jen se zapraskanim.Po nekolika trenincich,az se zacne z bice tesit, se ho muzete uprostred nejvetsiho boje a a adrenalinu pred tim,zacit dotykat.A nejen figurant,ale i vy.Pokud sezenete druheho psa,navazte je spolu,uplne toho vaseho vytocte do nepritomnosti,ze nemuze dostat rukav ci pesek,ktery muze figurant pohodit tesne za psuv akcni radius a to si myslim,ze doteky bicem snese.
Musel bych to ale videt.Pokud je strach jiz zakorenen hloubeji,je nejrychlejsi cestou vytloukacka,bez servitku - zvedne to psa vsemi smery,ale uz roky to nepouzivam,nemam na to figuranta.Uspesne jsem takto odstranil bez nadsazky desitky obav z obusku,u psu na prodej do ozbrojenych slozek.Pokud sezenete figuranta,ktery nejen rika,ze to umi,ale to i umi,je to vase posledni stace.Pisi zamerne posledni - protoze nasili pouzivejte,az jako posledni krok :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron