Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Vše co se týká výcviku psů

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod imro » úte pro 29, 2009 9:27 am

Dobry den!Vaz. pani ak chcete mat psa na vycvik tak ho netrapte seba aj psa radsej ho predajte!A kupte si psa z vyrovnanou povahou.Ak si ho chcete nechat tak ten psik sa nepolepsi lebo to uz ma v sebe ten strach a bude s nim zit az do konca svojho zivota.Je to krute ale je to tak.
imro
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 20, 2009 3:17 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » stř pro 30, 2009 10:14 am

Vážený pane, asi jste trochu nepochopil problém, tímhle stádiem, kdy jsem si myslela, že s tím, co mám, musím dělat přesně to, co chci já, jsem prošla už před dvaceti lety.
Každé zvíře, které v současnosti vlastním, dělá přesně to, na co má a na co je nastavené,
a tahle čubice je pro mne hozená rukavice, kam jí dokážu posunout, aby dosáhla svého stropu v rámci sportovní aplikace.
Vaše představa, ze by se takový pes dal predať, je více než naivní, můžete mi prosím uvést jakéhokoli jediného dobrovolníka, který by si vědomně koupil strachově nedůvěřivého přizdisráče??? Když odmyslím, že jí mám ráda a ona mne taky, tak to zvíře si nechávám na jeho doživotí i ze své zodpovědnosti k němu a okolí.
Očekávám od ní kromě stopařiny, pro kterou se opravdu narodila, i jednoduché sportovní kousání, které ona s figuranty, kterým důvěřuje, provádí chtivě a s velkou akčností.
Fakt, že strachová nedůvěra, která je vrozená, se nikdy neodstraní, vím velice dobře už léta, ale vtip je v tom, naučit takové zvíře využít co nejvíce toho dobrého, co v něm je, a co nejvíce se oprostit od stresů, které mu jeho pohled na svět přináší, byť to je i nastavením takových mantinelů, které svým dopadem ze sráče dělají chlapa.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » pát led 01, 2010 8:25 am

Rozárko,fakt nevěřím tomu,že pokud tvá fena na některé figuranty kouše tak dobře jak píšeš,nelze promyšleným výcvikem zastřít veškerá negativa tak,že z feny bude nakonec bombarďák. Je jen nutné postupovat step by step a je jedno,že už to není štěně. Pokud ti schází víra,doporučuji televizní kanál Noe :-) . Dum spiro spero !
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » sob led 02, 2010 6:37 pm

Ludek píše:pokud tvá fena na některé figuranty kouše tak dobře jak píšeš,nelze promyšleným výcvikem zastřít veškerá negativa tak,že z feny bude nakonec bombarďák. Je jen nutné postupovat step by step

ano, vím to, ale vždy se dostanu jen k tomu jejímu stropu, dobře kouše jen na Tchoře, a slušně přemáhá nejistotu na JirKu Veselýho a toho mladýho kluka,co figuruje Luďce...jinak u jiných je to jen o kůžičce a toreadorovi. Víš, je to sestra Krakena, a tý Kassandry, co jí naostro vyženou na každým kontroláku, kde kdy vylezla...
Mám tam ještě jeden problém, který nejdřív musím vyřešit, než jí začnu na úvaze nechávat vymýt mozek do kořisti...občas mě zařve v tahu setrvačností, v otočce...bojím se, že tam něco najdem na pateři, jako 4.5 týdenní byla Miou pošlapaná tak, že málem uhynula, a "v krvi" má rozštěpovky pateře...
Jinak vidím, že jediný, co kousačkám brání, je ta nedůvěra, všechny potřebné drivy tam jsou míře víc než dostatečné...hele ona má vrozeně plný zákus, 10 minut chodí s rukávem nebo peškem a nehne hubou, bez čehokoli, čím se toto učí, nevymění kořist za míček, ani za žrádlo, ...strašně chce dělat, nepotřebuje točit, jen musí důvěřovat tomu, na koho kouše....až jí zfotím krk a hrudník, když to bude negativní,přivezu ti jí ukázat.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » sob led 02, 2010 8:55 pm

Ach jo Rozárko,obávám se že "něco"najdete. Je to problém tady těch čoklů. Pod dobrým vedením by to ještě ustáli,přijde-li ale somatický problém,jímž způsobená bolest se spojí s oním genetickým přizdisráčstvím,je ze psa nevypočitatlné neštěstí. Jako příklad mohu uvést Babby Brittannicu di Brittasgang. Karolína ,její majitelka, je patrně tím nejzapálenějším psovodem,jehož jsem měl v rukou. Její investice(citová,časová,finanční,etc.) do výcviku její feny je grandiósní. Je to ale začarovaný kruh,nikdy nekončící příběh. Čuba je povahově totálně mňau. U člověka by se dalo říci hraniční osobnost,bo býti vystavena normálnímu životu bez neustálé protekce majitelky či její rodiny,v hrůze by se zahrabala pět sáhů pod zem. A bez odmlouvání. Čert to vem. I s tímto lze pracovat. Bohužel se k tomuto průseru přidružilo genetické poškození pateře. A je to. sem tam je to OK - míním výcvik.Ale spíše je to vo vohně. A tak to jde den za dnem,týden za týdnem,měsíc za měsícem...Jsem znám jako poslední možnost nápravy těch znejneuvěřetelnějších mrdek,vskutku však nejsem Dejvydkoprfííílt :| a tak vím,kdy je čas vyvěsit z okna osudu na dohled bílý prapor.
Chci jen říci,že je lepší konec s hrůzou,jak hrůza bez konce. Pokud ti čuba ukazuje bolest na obraně,je čas ji na tu obranu prostě nepouštět.
Ale třeba se mýlím.A byl bych tomu rád. Jo a ten zákus,ten vede Tyson a nevěřila bys,i ten motherfucker Džýno.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » ned led 03, 2010 12:34 pm

Ludek píše:Pokud ti čuba ukazuje bolest na obraně,je čas ji na tu obranu prostě nepouštět.
Ale třeba se mýlím.A byl bych tomu rád. Jo a ten zákus,ten vede Tyson a nevěřila bys,i ten motherfucker Džýno.

Předvedla to jen asi 2x nebo 3x, vždy v otočce, takže s ní ty otočky nekoušem, jak se může jistit předníma, nemá problém. Nedělám s ní ty obrany moc, hlavně revíry v terénu a odměnový zákus útěkový, potřebuju to dovyšetřit, nejsem blázen. Tysona v krvi nemá, a Gina taky ne, je to po Miuně a Athorovi di Campovalano.

Jinak Kiruna, co má obě kolena zničený po traumatu, s těžkou artrosou, kouše jak o život i za cenu toho, že bych jí do auta musela odnýst...s rukávem v hubě. Právě tý ty obrany odpírám pro tu bolest, co u toho má, ale jí to nezajímá, když dělá, dělá do exnutí, druhý den pak ani nevstane...viděl jsi jí /nebo Lucka,te´d nevím, dělat toho předpsa na bonitaci v sadský...při tlačení musela do podřepu, taky se rozvrčela a zježila, z auta pak už nemohla ani vystoupit a druhý den nechodila....ale kouše pokaždé ze všech sil a nadoraz, žádný negativní zkušenosti, nic....a šílí, když jí to nedovolím...
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » ned led 03, 2010 4:39 pm

jj Rozárko. Ó kolena,kolena,přibližte se k jezeru... Koleno je stejný průser jako záda a znám iks "chovatelů",kteří budou tvrdit,že je to jen náhoda,úraz či cokoli jiného,než tvrdá pravda - genetický problém. Kupříklad Hessi Extra Moravák po Elis Extra Moravák měla postupně zoperovaná obě kolena - podotýkám že nemohlo jít o nějaké pracovní trauma - a tak jako asi dvouletá vypadala jako štokrdle s koleny ouplně ztuhlými. No a víš ty co? Byla opakovaně použita v chovu. A kdyby se předčasně neuchýlila na pravdu bóží,možná by toho zvládla ještě víc. Pro pár špinavých zlaťáků. Jiný důvod nenalezneš.
Má Saša by také dělala jako divá. Poslední dvě MS jsem s ní absolvoval bez tréninku. Prostě jsem ji vzal a jel. teď ale raději nepokouším osud,protože po zátěži je každý torzní pohyb krkem provázen zařváním a tak ji nic neházím,nenechávám ji dlouho blbnout se psy,etc. je to strašně smutné,protože má pořád síly a energie na rozdávání.
No a to že otcem je Athor přeci vím.Je to zajímavé,že po takovýchto nepracovních psech,je takový dokonalý zákus...
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » ned led 03, 2010 6:01 pm

Luďku, jenže Kiruna je opravdu po traumatu, na roce a půl v plném běho zapadla v oranici do díry a udělala si spirální frakturu tibie a fibuly a přetrhala kolenní vazy, skoro 3/4 roku měla v noze železa, ono to nešlo pořádně chytit, rovnali jsme to na K-drát protažený až do kolena, a vnitřní dlahy se na kost šroubovaly kde se dalo a vázaly kolem ketgetem...zůstala jí vytočená noha a omezená pohyblivost kolene, a jak to tahala druhou nohou,tak si dva roky poté na kousačkách přetrhla na druhé noze zkřížeňák...dneska je jí šest a půl, a je to hodně znát.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » ned led 03, 2010 6:14 pm

" je to strašně smutné,protože má pořád síly a energie na rozdávání"

my se vrhli naplno na stopařinu, volně ložený cestou necestou, do dvou hodin stáří zatím chodíme, děláme to pro TART, takže postaru, a čuby se v tom našly.... a nějaký objektový průzkumy s odměnou jednoduchým kousnutím
alba se stopama na http://tchor.rajce.idnes.cz/
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Iris » pon led 04, 2010 9:23 am

Váš příspěvek byl přesunut, jelikož se netýká tohoto tématu! Admin
Iris
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte črc 28, 2009 12:34 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » úte dub 13, 2010 10:58 am

[quote="Sali BNTMám tam ještě jeden problém, který nejdřív musím vyřešit, než jí začnu na úvaze nechávat vymýt mozek do kořisti...občas mě zařve v tahu setrvačností, v otočce...bojím se, že tam něco najdem na pateři, jako 4.5 týdenní byla Miou pošlapaná tak, že málem uhynula, a "v krvi" má rozštěpovky pateře...
....až jí zfotím krk a hrudník, když to bude negativní,přivezu ti jí ukázat.[/quote]

nepřivezu, kašlem na kousání, není to k tomu, od loňskýho podzima nic nedělala a v neděli po stopě jsme jí chtěla odměnit hrou s peškem, dost velkým na pořádnější zakousání, a přihrála jsme jí chlapovi, dokud blbli na zemi vše OK, pak jí sebral do prohozu na pár m s nevelkou dostředivou silou a čuba začala řvát, pustila a běhala kolem a řvala, pak se chtěla tahat na zemi, ale řvala zas, jen si natáhla krk, udělala se jí na svalech vpravo vzadu hmatná boule (kontraktura extensorů krku) a ta boule se povolila až včera večer,
včera jsme provedli podrobné funkční RTG vyšetření krční pateře a nenašli žádnou patologickou změnu na kostěných strukturách, ani ve skloubeních a štěrbinách, rozvíjení pateře je normální, viditelný kanál přiměřené šíře, žádná vývojovka, které jsme se báli, ale prachsprostá opakující se funkční blokáda krční pateře při hypermobilitě u dlouhého štíhlého krku, kdy ztrátou osvalení přes zimní leháro to ještě vyniklo, čubu prostě bolí a bude bolet jakákoli silnější trakce s rotací, která protáhne vertebrální skloubení, a udělá následnou svalovou křeč (Akutní spastická torticolis), protože je anatomicky špatně postavená k tomuto typu sportu,a to není tlustá, má 30 kilo a pěkně vypáděný běhy oboustranně, leč na dlouhém útlém krčku sedí přemýšlivá hlavička... ty dlouhý tenký krky jsou prostě katastrofa, Kiruna je taky váleč zimní, ale krátký robustní krk má pořád nasvalený i při nicnedělání, ze stejné pauzy si řádně zakousala na rukáv, a naprosto žádný problém a nebylo poznat, že to má v hubě až po půl roce....
Neurolog to hodnotil tak, že maximálně naposilovat extensory krku a při sportu se vyhýbat trakcím s rotacemi, protože jí nebudou dělat dobře nikdy. Takže takhle, budem jen čmuchat.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » čtv dub 15, 2010 6:42 pm

To co Rozárko popisuješ,jsem vypozoroval u fen dobrmana v a okolo období říje. Tady ta náchylnost k prostému heksnšusu způsobená estrogeny je čím dál tím častější. Je zajímavé,že to odezní a v období "hormonálního klidu" se s fenami mohou dělat psí kusy a nic se neděje.Naštěstí jsem to nikdy neměl u svých fen,páč to pak je vopruz,když to vyjde akorát na mistrák,že.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » pát dub 16, 2010 7:14 am

Ludek píše:To co Rozárko popisuješ,jsem vypozoroval u fen dobrmana v a okolo období říje. Tady ta náchylnost k prostému heksnšusu způsobená estrogeny je čím dál tím častější. Je zajímavé,že to odezní a v období "hormonálního klidu" se s fenami mohou dělat psí kusy a nic se neděje.Naštěstí jsem to nikdy neměl u svých fen,páč to pak je vopruz,když to vyjde akorát na mistrák,že.


je pravda, že děvenka má te´d akorát krycí dny...je klidně možná věc, že má prosáklý a rozvolněný vazy a o to víc všechno bolestivý...
Budeme posilovat, ale jako moc to nadějně na nějaký psí kusy fakt nevidím, má skutečně čuba nechutně dlouhý krk.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod mercedes » pát črc 02, 2010 8:06 am

Dobrý den pane Šilhavý,připojím se k tomu to tématu a byla bych ráda,kdyby jste mi vysvětli pár věcí.Nejprve představím psa : dobrman nar.19.7.2009(otec je Urian Miratio),má 36,5kg a přibl.74 v kohoutku(jsem naměřila)-asi je velký že?Taky jsem se od pár lidí dozvěděla,že je křížený nebo že mám dogu :roll: Doma přestal čůrat až na sedmi měsících,co začal zvedat nohu-asi si to už chtěl šetřit na značkování.Vzala jsem si ho ne zrovna z čistoty(to asi to čůrání doma).Vzala jsem si ho bázlivějšího a s tím je právě problém.Není zas takový,že by se bál vlastního stínu,ale je bázlivější.Ráda bych mu zvedla sebevědomí,ale nevím jak.Chtěla bych se zeptat jestli se mu ještě může změnit povaha,nebo bude takový pořád?Chtěla bych vysvětlit pojem ostražitost-jestli je podobná bázlivosti.On je takový,že když jdeme po ulici,lidí si ani nevšímá,akorát když někdo jde v těsný blízkosti,tak chce k němu čuchnout.Když se mu někdo nezdá zarazí se a nechce jít dál-což já mu řeknu jdeme a musí jít a aby přestal blbnout.K dětem je opatrný(bázlivý?)-asi neví co si o nich myslet.Když se chce někdo k němu přiblížit ať dítě nebo dospělý couvne,nikdy se nenechá pohladit(tohle mi ani až tak nevadí,protože on je líbivý a ten kdo se nebojí,by ho chtěl hladit každý a byl by asi uhlaznej :mrgreen: )Chodím s ním do oploceného výběhu pro psy,tam si lidí nevšímá a většinou malý psy na něho vrčí,štěkají a on před nimi utíká(ale nemyslím,že by se pokaždý bál,některý provokuje).Když na něho zavrčí větší pes,tak už si ho nevšímá.Moc kamarádů nemá,právě proto že je velký a ty psy se ho bojí.Co ho mám tak na psa ani na člověka nezavrčel,nevrčí ani při hře ani při přetahování.Akorát na rotvajlera(bydlí vedle ve vchodě),tak na toho štěká,rotvík je celkem pohodář,ale můj pes mu taky leží v žaludku a taky štěká-jednou ho v tom výběhu prohnal.Pokud jde rotvík mimo oplocení,můj na něho štěká a vyje(vypadá to,že ho volá)Když tam člověk podle něho "divně " stojí,stoupne si na proti němu a upřeně se na něho dívá,myslím že kdyby ten člověk dupnul,tak uteče-já ho vždy zavolám.Pokud je na vodítku a bavím se s někým neznámým,tak si po chvíli k němu de čuchnout a pak dělá ze sebe šaška-vyzívá ke hře.
Po tmě je hodně nejistej,to se rozhlíží a bojí se.Autobusu,aut se nebojí,i na vlak.nádraží jsem s ním byla taky to bylo celkem v poho i když vlakem ještě nejel,ale mám to v plánu.Při střelbě se někdy ohlídne,petard se bojí,bouřky se nebojí,to jsem s ním v tý největší schválně zůstala venku,lilo,lítaly blesky,hrom jeden za druhým a já si s ním hrála,sice jsme byli mokrý na kost,ale byl dobrej.
A s tím hlazením nevím,možná je to takovej typ co to nemá rád,protože ani od mé dcery se nechce nechat pohladit a ke mě přijde sám,když se chce pomazlit-vyleze na mě půlkou těla a nechá se chovat.Taky je dost závislej,většinou brečí,když odejdu a to i když je manžel nebo dcera doma.Jinak jsem s ním celý den doma.
Vycvičen není,chodím s ním na cvičák,ale moc spokojená nejsem,na obraně byl třikrát-figuranta se nebál,nechal se vyhecovat.Když nemám nic v ruce,tak neposlechne.Ráda bych z něho měla slušnýho psa,ale prostě nevím jak na to,tak sbírám informace o výcviku,prtože se to musím především naučit já.Pak mám problém s tím,že sežere na co příde i mikro.sáček s nějakým hnusem,to jsem ho s pomocí peroxidu nechala vyzvracet a po druhý sežral menší,nechala sem to být a nevykadil to,ale asi po pěti dnech vyzvracel.Tak jak tohle ho odnaučit abych mu nemusela pořád rvát košík?napadlo mě třeba dát do spreje od kapek do nosu pepř nebo čili s vodou a do tlamy mu to stříknot,jak něco sebere?(taky aby mu to neublížilo?)
Taky nevím,jestli je v pubertě nebo už po nebo před,nějak to nepoznám-praštěnej je odmala.Taky bych ráda věděla,kdy je dobrman dospělej jak psychycky tak fyzicky?Je to můj první dobrman,než jsem si ho pořídila,vše jsem si o nich prostudovala i nemoci-proto jsem byla taky ráda,že je matka starší(osmiletá,teď jí bylo devět).Ale většinou se člověk dozvěděl na dobrmany samý pozitiva a negativa šli stranou(krom těch nemocí).
Proto budu velice ráda pokud mi odpovíte a poradíte co s ním-taky jak ho potrestat za to žraní venku.Asi tak za rok bych chtěla ještě jednoho a to při vybírání už bych byla opatrnější.
Děkuji moc za odpověď M.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod mercedes » pát črc 02, 2010 11:35 am

Ještě jsem zapomněla dodat,že si nechá svoje věci vzít cizím psem,vůbec o to nebojuje a přenechá.A ještě,když na něho začne vyjíždět malej pes jestli toho psa mám zahnat nebo to nechat bejt?Doma mám ještě rok něco starýho jorka a ten mu klidně vleze do misky se žrádlem,kolikrát se mi stalo,že velkej blafe a malej mu z tý misky žere a malej by se zbláznil kdyby měl mu do misky vlíst.Takže to by mě moc zajímalo jak u něho zvýšit průbojnost a sebejiostotu?
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron