motivace

Vše co se týká výcviku psů

motivace

Příspěvekod vita » sob pro 27, 2008 8:21 pm

 Zdravím,
   nevím zdali mám právo se dotazovat,ale když to nezkusím tak to nebudu
vědět.Mám 8měsíčního BOM a strašně by mi ulehčilo výcvik ,kdyby se ,,zbláznil"
do balonku.Zkoušeli jsme všechno možné od pokopávání balonku,poletujícím balonku
na stopovačce,úvazu spolu se psem ,,magorem",aby žárlil(podle návodu z Vašich
stránek) a já nevím co všechno ještě,ale kýžený efekt se ne a ne
dostavit.Kdybych to nedělal už měsíc tak Vás s tím snad ani nebudu
otravovat,ale.......Na jeho obranu můžu říci,když chytne tak drží,pobojuje,ale z
toho je schopen si jít něco očuchávat.(a to i na úvaze).Chvíli dělá ,že se ho
ten poletující balonek netýká a v tom o to rychleji vyrazí(vlastně pohybující
věc loví),ale stále to není to pravé ořechové.V motivaci je podle mě někde mezi
pamlsky a balonkem(ani jedno ho nenadchne k zbláznení).Byl bych Vám vděčný za
jakoukoli odpověď,i když se to hrozně blbě popisuje.
   Předem dík za každou odpověď a s přáním všeho nej v novém roce
  Víťa
vita
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 27, 2008 7:28 pm

Re: motivace

Příspěvekod Ludek » ned pro 28, 2008 10:31 am

- míček co nejměkčí pokud dostatečně nesvírá, ale již oné standartní velikosti
-míček za žádnou cenu nepoužívat jako odměnu při práci,používat jen pamlsek.Míček musí být něco extra!!! a pouze na úvaze,nejlépe s druhým psem
-už vůbec nenechávat např.ležet v kotci,ať si pes pohraje
-při dráždění na úvaze dát psovi jen jednou za tři treaningy možnost zvítězit
-okamžitě po prohře(ztrátě) míčku,nechat zvítězit druhého psa
-sekvence treaningu velmi krátké - okolo minuty,ale třeba i dvakrát denně.Pokud týden vynecháte nic se nestane.Naopak.Používám nekolikadenní pauzy ve výcviku cíleně,ale to je opravdu otázka citu.Prostě to dělat když je čas a chuť,klidně denně.
- pokud toto ,přesně toto myslím,nezabere po šesti týdnech,tak děláte něco blbě a doporučuji přijet :wink: se ukázat
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: motivace

Příspěvekod vita » ned pro 28, 2008 12:31 pm

Moc děkuji za obsáhlou odpověď,
řekl jste jednu velikou pravdu,že dělám někde chybu.Ale ono je to těžké,když se nevidím a ostatní také ne, každý pes je originál a motivace je u nás v plenkách(když pes ji má je to super,ale když ne jak se zachovat?)Nemám problém s tím ,že ji neloví ,ale že nemohu docílit ,,šílení".Když je vedle pes na úvaze tak někdy dělá,že nic v tom vyrazí a zase schladne.Partnera ,,magora" na úvaze si můžu taky dovolit jen jednou za týden(musí sloužit),ale zkusím se řídit Vašimi radami a uvidím.(třeba s tím měkčím míčkem se mi zlepšila motivace ,ale začal ho pokusovat a další věci ,které se mi těžko popisují psaním )Chtěl bych se ještě optat, jestli bych nemohl zavolat, kdyby se to nelepšilo(pro lepší popsání situace)? Ještě jednou díky a hezký zbytek dne. Viťa
vita
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 27, 2008 7:28 pm

Re: motivace

Příspěvekod Laliba » úte dub 14, 2009 5:35 pm

Dobrý den!
Ráda bych znala váš názor na dotaz majitelky jednoho mého odchovu:
kopíruju z e-mailu:
Ja mam od vcerejska tak trochu problem s mym "stenatkem"(je roční). Ona je desne divoka, kdyz chce balonek...do ted to bylo tak, ze jsme ji ho hazeli a brali a zase hazeli...A pak se slo domu. Ted je to tak, ze se poradne "nasere", kdyz koncime s hazenim. Vypada to tak, ze zacne stekat (to delala uz driv, ale jen 2x-3x stekla a konec), ale ted steka uplne zurive a kouse me do rukavu a do zadku. Vcera s tima zacla, a dnes na prochajde znovu (a to jeste pred lidma). Rafla me do rukavu a tahala me a trepa s nim, no hruza! Mrcha jedna. Problem je v tom, ze ji nechytnu, kdyz s tim zacnu, mysli, ze si budem hrat a divoci jeste vic. Premyslim, ze bych poridila el. obojek. Co myslis? Pomohlo by to? Chtela bych ho i pouzit, kdyz neco zere, co nema (cloveci hovinka jsou jeji specialitou). Je to fakt divny, jinak je zlaticko a posloucha docela dobre (hlavna, kdyz mam u sebe ten balonek). Nechci ji ho ale nejak zprotivnit, na poslusnost je to super s tim balonkem.
Diky predem za radu
p.s. řekla bych, že elektrika vhodná nebude, ale neumím poradit, jak vhodně tu chuť do míčku usměrnit. Poradíte?
Laliba
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2007 3:58 pm

Re: motivace

Příspěvekod Sali BNT » úte dub 14, 2009 6:34 pm

Líbo,
paní neumí povel "dost, konec hry", dát balonek do kapsy a čubu si podržet a uklidnit ???????? proboha to si snad děláte legraci, skutečně ta paní neví, jak to zastavit?
Nic, na tohle nejsem kvalifikovaná, to je pro zkušené poradce pro lidskou blbost.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: motivace

Příspěvekod Lucie » úte dub 14, 2009 8:05 pm

No upřímně tak tento dotaz mě dostal :shock: Paradox je, že ti co to nepotřebují, toho mají přemíru a ti co by to brali všemi deseti mají tak velké kulové... :lol:
V každém případě fena musí znát zákazový povel. Předpokládám, že nemá rodinu zase tak ochočenou, aby např.mohla žrát ze stolu, vrčela při krmení, no prostě dělala si co chce. Stejné je to s tím balónkem. Prostě NE, teď skončila hra, já jsem tvůj pán a mě bys měla poslouchat. V každém případě bych doporučila nějaký cvičák - je jedno jaký, ale aby aspoň majitelka získala nějaká moudra, aby psa naučila třeba jen sedni, aby ho trochu blíže poznala a naučila se mu rozumět. Já osobně si myslím, že jakmile projeví opravdovou nelibost s jejím chováním a klidně fenu i vycuká na vodítku a uklidní jí nějakým povelem, že se situace výrazně zlepší. Že fenu nechytne? Ať má na krku třeba couračku, bude to snažší, nebo když by uměla nějaký ten povel, třeba lehni....A určitě jí napište, že s dobrmanem zažije ještě mnoho srandy a daleko horší "trapasy". A kdyby bylo opravdu nejhůř, Luděk dělá i psychologickou poradnu (viz. ceník na webu), většinou opravdu stačí jen jedno sezení a je po problému.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: motivace

Příspěvekod Lucie » úte dub 14, 2009 8:07 pm

Pro Víťu: a nezkoušel jste jako motivaci peška?
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: motivace

Příspěvekod Laliba » úte dub 14, 2009 8:45 pm

O.k. předám odkaz :-)
Už jsou trochu dál, než s učením "sedni". Motivaci mají na vysoké úrovni, tak jí musí teď zkrotit. :) Dík
Laliba
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2007 3:58 pm

Re: motivace

Příspěvekod Lucie » úte dub 14, 2009 9:19 pm

Motivaci nekrotit!!! A míček používat opravdu jen při cvičení. Pak netřeba krocení. :wink:
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: motivace

Příspěvekod Laliba » stř dub 15, 2009 9:03 am

Lucie, nevím: třeba si myslíte, že fena je rozmazlená, paničce "leze po hlavě" a umí jen skákat po balonku. Ale neznáte ji. (....je to docela blby, kdyz me nejaka pani B., ktera me ani nezna, nazve "blbou". Tohle fakt nemusim. Co to jsou proboha za vztahy mezi vama dobrmankarama?! Jedna otazka, pac clovek nechce nic zkazit a hned takova reakce...to neni nic pro me....) Samozřejmně, že majitelka fenu umí umravnit, takže to udělá. Na cvičák už nějaký ten pátek chodí, jsou tak na úrovni ZM (ve všem)-jen teď halt nastal problémek s její zbrklostí ohledně míčku. Taky je samozřejmně v pubertě. Bude tedy vhodné omezit balonek pouze na výcvik. Takže jí čeká práce umravnit to, o co usilovala- o živost a temperament při poslušnosti - tak, aby to zase vypadalo...
Laliba
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2007 3:58 pm

Re: motivace

Příspěvekod Lucie » stř dub 15, 2009 9:43 am

LÍBO, chápu vaši podrážděnou odpověď (v dnešní době), ale toto je forum o Výcviku psů, nikoliv o lidských vztazích. Jestli vás něco žere, založte si vlastní odkaz v Mimo témata.

Dotaz, který jste zde napsala, vypadá tak jak vypadá, doporučuji si jej přečíst s chladnou hlavou a taky v návaznosti na prvotní problém Víti. Mluví se zde o házení balónku, kousání do zadku, nikoli o nějakém výcviku. Otázka o elek.obojku tomu dodala korunu. A slova problém je v tom, že ji nechytnu...promiňte, ale celý ten úryvek vypadá, jako by si pejska pořídil někdo, absolutně neznalý věci. Navíc si myslím, že není dobré jednat za někoho. Majitelka oné míčkuchtivé fenečky mohla napsat sama, svůj problém pořádně popsat. A je úplně jedno jestli má dobrmana nebo čivavu. Na to se tady fakt nehraje. Ale zopakuji tu jednu radu - dychtivost po míčku nekroťte. Samozřejmě, pes nesmí pánečka kousat do zadku, ale to je přeci otázka poslušnosti, nikoliv dychtivosti :wink:
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: motivace

Příspěvekod Laliba » stř dub 15, 2009 10:00 am

No, v něčem máte pravdu. Také bych poradila to feně rázně zakázat- ale jak píšete: dychtivost po míčku nekrotit: to si myslím taky: takže dotaz zněl asi: jak správně k tomu přistoupit tak, aby to mělo žádoucí výsledek: dychtivost bez rozjívenosti. Dobrý nápad je omezit míček pouze na výcvik.
Vůbec nic mně nežere :wink: a nemám potřebu zakládat fora, jen by mi to zvedalo tlak (na druhou stranu to vlastně potřebuju, mám ho nízkej :lol: -no a k tomu stačí občas nějakej příspěvek na nějakém foru)
A máte pravdu: za někoho jsem psala už naposled...
Laliba
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2007 3:58 pm

Re: motivace

Příspěvekod Sali BNT » stř dub 15, 2009 11:17 am

Líbo,
Vás jsem ani omylem blbou nenazvala, a vlastně vůbec nikoho, to máte v emocích přetočeno odjinud, no aspoň nepotřebujete kafe a máte hned pěknej tlak :D a dost o lidech.
Zásadou je nastavit psoj mantinely obecně, stanovit, kdy se kravne až do návštěvy prodejny s novými oděvy, a kdy je dost a klid. Vše musí řídit, a cíleně chladnokrevně řídit psovod, může se chechat, může se jako marně bránit kravinkám, skončit až v závěji oštípanej do modráků, ale když řekne dost, stačí, konec, je prostě konec a pes to bude respektovat, protože takhle to mezi psama funguje, nadřízenej se často sám aktivně postabví do role toho, kdo je ve hře olovenej a pomalu mučenej, ale když už nechce, jasně a bez agrese to zastaví a všichni to respektujou.
Při výcviku je to podobné, vytočím klidně motivaci až ad absurdum, ale taky vím, kdy to zastavit a ukončit s tím, že konec hry, pokračování příště, a aby toto fungovalo, visí mi na psoj kouzelná šnůrka-couračka...dlouhá přesně tak, jak potřebuju pro které zvíře. Cílem je rychlý nástup vzruchu se svižnými přesuny do soustředěných klidových fází, z kterých zas svižně nastupuje vzruch.
Vše už bylo napsáno a řečeno mnohokrát, a jsou tady povolanější, kteří mají v náplni práce dělat lidem instruktory, regardless of their stupně pokročilosti/pakovikuńství :lol: takže proto a tak, a ještě jednoui se omlouvám.
bennett
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: motivace

Příspěvekod Laliba » stř dub 15, 2009 4:08 pm

Díky, já si myslím, že to majitelka určitě zvládne. Já s tímhle nemám tu zkušenost. Obě moje feny míček baví, povyskočí si a rády se tahají, ale že by za něj "položily život" tak jako Berry, to ne. Možná bych spíš potřebovala u svojí mladé tu motivaci malinko zvýšit. Nebyla jsem si jistá, jestli právě to rázné "dost" a vycukání je to pravé v případě míčku, který se používá při výcviku poslušnosti.
Laliba
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2007 3:58 pm

Re: motivace

Příspěvekod Laliba » stř dub 15, 2009 4:35 pm

Jo a teď vidím, že jste si asi myslely (-a), že ta věta v závorce byla ode mně. Omlouvám se, zkopírovala jsem kus mailu od majitelky fenky-dávala jsem jí odkaz sem na forum (....je to docela blby, kdyz me nejaka pani B., ktera me ani nezna, nazve "blbou". Tohle fakt nemusim. Co to jsou proboha za vztahy mezi vama dobrmankarama?! Jedna otazka, pac clovek nechce nic zkazit a hned takova reakce...to neni nic pro me....)
Laliba
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2007 3:58 pm

Další

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron