Obrany

Vše co se týká výcviku psů

Re: Obrany

Příspěvekod Armida » úte pro 29, 2009 9:14 am

pro M-team.... můj dotaz ohledně Armidy. Na Pavla Markuska jsem se obrátil po mé nepříjemnosti s naším figurantem. Požádal jsem jej jak Pavel píše o to. Ihned to ukončil a utvrdil mě o špatném vedení našeho figuranta tímto směrem. Pavel M. takové praktiky nepoužívá co jsem jej viděl. Možná mě špatně pochopil. Jinak s naším fig. jsme si to vyříkali a po mé intervenci, že jej platíme za to aby nám psa vycvičil a né zlikvidoval máme již mezi sebou jasno a vše je opět bez problémů. Mockrát všem děkuji za vaše příspěvky a názory. Velice mi pomohly.
Zawora
Armida
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 22, 2009 10:27 am

Re: Obrany- bere stranu

Příspěvekod Len » čtv led 21, 2010 7:57 pm

Dobrý den Luďku a Lucie,
po dlouhé době se na Vás obracím s žádostí o pomoc. (Fena db rok stará). Máme velký problém s obranama. Pokud kousala na řidítka, zakousla se doprostřed, ale velmi ráda postupně překousla na okraj, kde ji bavilo to kousat. Hned jsme to sebrali, žádný povel pust, žádné vyvěšení, bez násilí jsme to odebrali. Pokud se zakousla doprostřed a odběhla s tím (kolečko) vůbec nechtěla běhat, tahala jsem ji jako mrtvé prase, hned si k tomu lehla a drtila kraje. Opět jsme sbírali. Někdo radil povel lehni, že to snadněji pustí, ale bylo jí jedno, jestli leží nebo stojí, zajímala se o kořist. Po čase jsme dělali malé kolečko a používali povel aport - donesla zpět k figurantovi a pokračoval boj. Od začátku byly obavy, jak se to projeví na rukávu, nyní zkoušíme měkký rukáv a zlozvyk se opakuje, hledá nejměkčí místo. Pokud dá figurant na kraj ruku, tak to zkouší vzít různě zespoda, málokdy se poprvé zakousne doprostřed. V tom případě velmi chválím. Trenér navrhuje konzultaci u vámi. Co byste nám poradil? Obranu natočíme na video a pošleme vám to. Jsme ochotní parkrát přijet. Pokud souhlasíte, tak bych podrobnosti probrala mailem. Teď a tady mě zajímá jen váš názor co s tím - i pro ostatní. Už jste se s tím setkal? Moc děkuji Lenka,Liberec
Ještě by mě zajímalo, jestli máte tip na dobrého figuranta na Liberecku. Potřebuji kousat 2x týdně na někoho hodně dobrého.
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: Obrany

Příspěvekod Lucie » čtv led 21, 2010 8:27 pm

Já doporučuji přijet, protože toto se nedá moc popisovat přes fórum. Teď je ale dost nevhodné počasí. I tady v Praze metrák sněhu, na tom ledovka - docela o hubu. Prvotní chyba vznikla v tom, že jste feně vůbec dovolili, aby si i na těch řidítkách překousla. Kořist se prostě musí držet. Toto vám, ale lépe popíše Luděk. Pokud máte natolik "uvědomělého" figuranta, který je ochoten přijmout jiný názor, doporučuji jej pak vzít na obranu sebou. Jinak nic nezkazíte tím, když budete kousat na kůži - ta se překusovat moc nedá, neboť jakmile pes chce překousnout, o kořist přichází. Také si přečtěte Abecedu o chanellingu. Určitě ale upustěte od rukávu a pokud jej budete používat, tak jen s vymezovačem. Dobrých figurantů je všude nedostatek...bohužel já osobně o nikom ve vašem okolí nevím. Snad by věděla Zuzka Ludvíková.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Obrany

Příspěvekod Ludek » pát led 22, 2010 8:52 am

Je to hrozny zlozvyk. Pochopitelne odstranitelny. Byt to muj pes,nebabral bych se stim a jednoznacne pokud by si vybiral kam si kousnout,misto zakusu by dostal par do kozichu . Sofistikovane a umne. Na to je potreba mit nejen figuranta,ale i ideu. Jeste jednou - pokud by to byl muj pes. T.j. zvire silene chticem. Jinak bych vubec zadnou obranu nedopustil.
Uz v nedeli budu davat patrne kousat. Tady na foru bude napsano f kolik a gde. Tak prijedte.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Obrany

Příspěvekod Len » pát led 22, 2010 7:24 pm

děkuju Luďku, i když je to sračka HP, že můžem dorazit. Přijedeme určitě, ale musíme domluvit termín, mě se nejvíc hodí někdy ve všední den dopoledne (šlo by to vůbec???), v LBC musím být do 15 hod.. Trenér má služby, takže se musíme trefit do jeho volna. Já bych pokračovala v komunikaci ohledně domluvení termínu přes mail, to už nikoho zajímat nebude. Mysleli jsme, že teď v zimě budete mít víc času a taky aby nestagnovala obrana. Až bude video pošlu to na váš email.
Nečekejte žádný obranářský eso, postupujeme strašně pomalu.
Ona měla hned od začátku snahu se zakousnout do kraje. Slyšela jsem názor: to je dobrman, cos čekala, ten používá mozek, proč by kousala do tvrdýho, když může do měkkýho.:-)
Prozatím děkuji za rady. Já se ozvu na email Lucii, až budu vědět několik vhodných termínů. Vy si pak vyberete. L.
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: Obrany

Příspěvekod Jana » pát led 22, 2010 7:34 pm

Len, rozmysli si to dobře, nebo už Lara nikdy po tréninku u pana Šilhavého kousat nebude.
Já bych to neriskovala.....
A v ještě horším případě ti budou okamžitě doporučovat, abys ji dala ihned pryč a kupila si jiné zvíře, pokud možno ze spřátelené chovatelské stanice, nebo ještě lépe z Německa. Nějakého pracáka.
Dělej jak myslíš.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Obrany

Příspěvekod Lucie » pát led 22, 2010 7:37 pm

U nás je vítaný každý, kdo má skutečný zájem o výcvik psa. Na příslušnost k chovatelské stanici se opravdu nehraje :wink: a i ty plemena jsou u nás velmi různorodá. Ve mně zanechali hluboký dojem velcí královštví pudlové. To je nádhera...Jinak trénujeme běžně v týdnu kolem oběda (úterý, čtvrtek).
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Obrany

Příspěvekod Lucie » pát led 22, 2010 7:44 pm

Jana píše:Len, rozmysli si to dobře, nebo už Lara nikdy po tréninku u pana Šilhavého kousat nebude.
Já bych to neriskovala.....
A v ještě horším případě ti budou okamžitě doporučovat, abys ji dala ihned pryč a kupila si jiné zvíře, pokud možno ze spřátelené chovatelské stanice, nebo ještě lépe z Německa. Nějakého pracáka.
Dělej jak myslíš.


Bože Jano, ty seš ubohá ztrápená stará ženská, co se samou zlostí zalyká doma u počítače, neboť už nemáš nikoho, jen ty nebohé psy...Je mi tě hluboce líto, neboť zlobit se na někoho takové jako ty, by byl hřích. A asi jsi zapomněla na to, kdo ti vycvičil ty nevycvičitelné zvířata, na kterých jsi založila svůj "slavný" chov. Top se dále ve své nenávisti a běž raději uklidit těm svým sto dobrmanům, ať seš aspoň někde užitečná.

Pokud vím, tak u nás koušou všichni psi a nikomu okamžitě nedoporučujeme, aby si vzal štěně odjinud, natož tak z Německa. Jen tebe jsem jaksi na ŽÁDNÉM našem tréninku nikdy neviděla.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Obrany

Příspěvekod masha » pát led 22, 2010 8:32 pm

Jana píše:Len, rozmysli si to dobře, nebo už Lara nikdy po tréninku u pana Šilhavého kousat nebude.
Já bych to neriskovala.....
A v ještě horším případě ti budou okamžitě doporučovat, abys ji dala ihned pryč a kupila si jiné zvíře, pokud možno ze spřátelené chovatelské stanice, nebo ještě lépe z Německa. Nějakého pracáka.
Dělej jak myslíš.

Cože prosím? To si snad děláte srandu? Viděla jsem na Luďka kousat jedno vaše zvíře a teda nic podobného danému pánovi s pejskem nikdo neříkal a co vím, tak se tam pán ještě rád na tréninky a semináře vracel. Copak vám ta vaše nevraživost vůči L.+L. leze až tolik na mozek?
S pozdravem,
M. Piteková
Obrázek
http://www.hardy-workaholic.cz

Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit! Někdo chválit zapomene, facka mu to připomene... :D
masha
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 2:39 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Obrany

Příspěvekod Jana » sob led 23, 2010 1:44 am

Lucie píše:Pokud vím, tak u nás koušou všichni psi a nikomu okamžitě nedoporučujeme, aby si vzal štěně odjinud, natož tak z Německa. Jen tebe jsem jaksi na ŽÁDNÉM našem tréninku nikdy neviděla.


A taky nikdy neuvidíš, na to mám své dobrmany příliš ráda, abych je tahala k takovým, jako jste vy dva.

A ty tvoje ostatní kecy, víš, to není jen můj názor.
A když jsi to psala, tak jsi zrovna měla záchvat smutku, že jo? A dívala jsi se u toho do zrcadla, že jo? Jak jinak bych tohle mohla vyplodit.

Momentálně jsem úspěšně vyhrála první bitku s Finančním úřadem, takže jsem nejšťastnější člověk na světě. V posteli dobrmanky a dobrmánci, co by mi ještě víc mohlo chybět???
A těch známých a kamarádů, co mi dneska večer volalo. Fakt jsem moc spokojená.
Závidíš, co?????

Mary, to není nevraživost. TO je bohužel holá skutečnost. Ten pán s hnědým dobrmanem to dříve nebo později pochopí, protože pan Šilhavý není schopen se oprostit od zášti vůči mě a mým psům a mým štěňatům. Takže to dříve nebo později vyplave na povrch a zas jako obvykle budu mít pravdu.
Jako už tolikrát. Bohužel.
A jen tak zcela mimochodem, uvědomte si, jaký je pan Šilhavý vynikající trenér a figurant. TO je teď výjmečně poklona. Takže člověk jak on ví přesně co psovi udělat, jak ublížit, aby si toh ještě navíc nezkušený psovod vůbec nevšiml.

Ano, LUcie, vycvičil mi moje psy, za drahé peníze, Za jeho práci dostal sakra zaplaceno. Tak jako od jiných, kterým psy cvičil.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Obrany

Příspěvekod Ludek » sob led 23, 2010 7:45 am

Ale,ale,slecno magistro,vy se bojite referenci o svych odchovech :D ? Nebojte se. Chranim soukromi klientu. To ze rikam pravdu o Aramisovi je jen proto,ze vy jste lhala o me. A tak to bylo a bude i v budoucnu. Je to jediny zpusob jak se branit. No a vidite. Ani to nefunguje.
No a k tomu vasemu schyzoafektivnimu projevu tady - netrpim prazadnou zasti. Jste soucasti koloritu sveta kol mne, i kdyz vas vnimam spise jako nihilista, coby snadny cil. Vim,hezke to neni. Pokud bych ale umyslne poskodil psa s kterym pracuji,bylo by to nejen proti etice meho remesla,kterou nesmirne ctim,ale hlavne proti zdravemu rozumu.
A mylite se. To ze bych psa umel poskodit aby to nezkuseny psovod nepoznal,neni az tak uplna pravda. Umel bych jej poskodit,aniz by to poznal i ten z nejzkusenejsich. Neucinim tak vsak nikdy,tak jak jsem nikdy neucinil. Pokud vite o jedinem excesu,vy anebo kdokoli jiny,mate tu misto pro informovani verejnosti.
Zminujete tady toho hnedeho samce,co na me chodi - uz zase k certu nevim jak se jmenuje. Jsem vdecny,ze prisel jeste pred tim,nez ho nekdo usmazil elektrikou anebo znicil defenzivnim drajvem. Je mi uplne jedno kdo je chovatelem cehokoli co na me chodi kousat,protoze neni dulezite jak se co jmenuje,ale jak se co dela. A konkretne z tohoto pejska bude jednou pan pes.
Jednou mi Jitka Stroherova,ci jak se jmenuje - ta od dvou lvu - rekla "vis Ludku,ty kopes za jiny klub" - vysvetlujic mi svuj naprosto stejne neopodstatneny nazor,co tu prezentujete vy.Bylo to v dobe,co jsem cvicil ty vase priserne feny a skladal s nimi zkousky a ztp( plural).Nevedel jsem vskutku co odpovedet v takovy nesmysl,tak jak nevim v podstate dnes. Mam jinak postavene chapani sveta a proto uvazuji jinak. Panbuh zaplat.
Doporucuji vam tedy placku na celo a MUDr Chocholouska :-q
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Obrany

Příspěvekod Lucie » sob led 23, 2010 9:00 am

Jana píše:
Lucie píše:Pokud vím, tak u nás koušou všichni psi a nikomu okamžitě nedoporučujeme, aby si vzal štěně odjinud, natož tak z Německa. Jen tebe jsem jaksi na ŽÁDNÉM našem tréninku nikdy neviděla.


A taky nikdy neuvidíš, na to mám své dobrmany příliš ráda, abych je tahala k takovým, jako jste vy dva.


Opět se zde potvrdilo, že výše píšící slečna Jana, se utápí v nějakých výmyslech, lžích a pomluvách a hlavně ve svém zoufalství. Jelikož je toto téma o OBRANÁCH, veškeré další příspěvky tohoto typu (kdy nejsou uváděny fakta nebo nastíněn výcvikový problém se psem), budou nemilosrdně smazány. To ovšem neznamená, že si zde slečna Jana nemůže v příslušné sekci založit sekci: Jak nemám ráda pana Šilhavého a Lucii :wink: a tam uplatnit svou zlobu na tento svět.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Obrany

Příspěvekod Jana » sob led 23, 2010 9:12 am

váš příspěvek byl vymazán, neb se netýkal tématu administrátor
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Obrany

Příspěvekod Sali BNT » pon led 25, 2010 7:43 am

Zuzka Ludvíková tam v té oblasti skutečně má moc šikovného figuranta, který jí pracuje s bosíkem i s Eltonem, bohužel sem nechodí a momentálně je co vím velmi zaneprázdněná, budu jí kontaktovat , aby sem zašla a poradila dle možností pro Liberecko.

Jinak pokud k tomu mohu něco dodat, a že trochu sleduju jany chat, tak bych si dávala velký pozor věřit nezkušenému psovodovi doslova, co říká o svém psu, zvíře je třeba vidět, kde je pes zakopaný, původně se ta čuba presentovala jako málo fixovaná na pomůcku a projevující se spíš zájmem i tělo, když si poskládám jedno a druhé, vidím v tom ještě něco víc, buď bych zatím obrany zcela stopla, nebo se věnovala jen vybudování zběsilého tahu na kůži, zamčení do kořisti co to jen jde, aby se nepodělalo ještě víc, než už zřejmě je, a jela na poradu k někomu, komu plně důvěřuju,
tam v té oblasti dělají spíš do služební obranařiny, pokud paní spoluprascuje s majitelem Cashe Vědusk, a jejich postupy jsou možná dělané na psy jiného ražení, což já na dálku neodhadnu, protže dotyčnou čubu znám jen z vyprávění majitelky .
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Obrany

Příspěvekod Len » pon kvě 03, 2010 7:24 pm

chci se zeptat Luďku, jestli se to dá nějak stručně vysvětlit, jak se liší tvoje obrany a obrany Labíka a Glisníka....na co třeba kladou důraz oni a na co ty...protože třeba nějaký figurant řekne: je mi bližší styl Labíka .....
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron