odměňování pamlsky

Vše co se týká výcviku psů

odměňování pamlsky

Příspěvekod Len » sob bře 28, 2009 2:24 pm

Dobrý den,
3.měs. štěně dobrmana. Cvičím podle vás, zatím nechodím na cvičák, ale chystám se hned příští vík (jsem marod). Zatím cvičím hlavně přivolání ke mě, k noze, sedni, lehni, štěkej. Cvičím každý den tak 5 a víc x 5 min, dle situace.
snaží se mi pěkně chytat pamlsky, ale:
1. když ho nechytí, tak čumí na podlahu, čeká až spadne další, mám jí zavolat jménem, trhnout vodítkem, čekat, dát jiný povel, nebo?
2. lépe je nažhavená, když je hladová, ale může vlastně hladovět štěně, když potřebuje růst, potřebuje vápník? Můžu si třeba dovolit vynechat večerní krmení? Faktem je, že je na granulích (nejedou jí), takže pokud dávám pamlsky maso, je nažhavená vždy, ale přesto se ptám.
3. co dělat když vyskakuje? (sedí v předsednutí nebo u nohy)
4. po povelu lehni také pouštět pamlsek (blbě se to chytá) nebo dát hned povel sedni a odměnit až potom?
5. radíte stát rovně, pokud má dáma větší poprsí, tak jí pamlsek spadne víte kam :-) Lucie, to bude asi otázka pro vás.
Děkuju moc za vše rady.
Len
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: odměňování pamlsky

Příspěvekod Ludek » sob bře 28, 2009 8:32 pm

Hola,

odkaz jak na to - http://www.dogschoolk9.com/video/Abeced ... _castA.htm postupujte krok po kroku. Nespěchejte! A počkejte !!! 3 měsíce je brzy. Odměňujte zatím z ruky,dokud si nebudete jista,že je Váš pes schopen pamlsek chytit. Neustálé blokování vodítkem,aby nemohl upadnuvší pamlsek sebrat jej otráví. 5 x 5 minut je také až moc. Pokud 5x,je to OK. Ale jen minutku,dvě.Postupně prodlužovat. Nespěchejte,pes musí být dychtivý do práce a brát ji jako odměnu,ne jako vopruz !
Co se Vašich vnadů týče - natáhněte krk. Běžně plivu psu pamlsek i přes kapsu vesty, zvíce implantátu č.3-4. No a pokud vládnete poprsím bujnějším vězte,že Vám časem bude bránit v práci méně a méně,neb bude níže a níže :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: odměňování pamlsky

Příspěvekod Lucie » sob bře 28, 2009 8:43 pm

Takže rozumné řešení je jedině plastika :mrk Ne teď vážně, já vám v tomto poradit nemohu, neboť bujné poprsí nemám...ale co vím z doslechu, je to zatím neřešitelný problém :?
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: odměňování pamlsky

Příspěvekod Len » sob bře 28, 2009 8:49 pm

šmarjá já taky nejsem dolly buster nebo baster, ale snad každý ženský to musí spadnout na hruď. A myslím, že i osvalenějším chlapům. Nebo třeba některým jedincům na pupek :-)Tak víc flusnu...
zatím tedy odměňovat z ruky, dobrá. myslela jsem, že cvičím málo a cvičím moc. Hlavně to přivolání. Otrávená ale není.
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: odměňování pamlsky

Příspěvekod Lucie » sob bře 28, 2009 8:57 pm

A hlavně rozvíjejte drive na balónek, to je podle mě přednější, než učit psa chytat pamlsky. Jinak opravdu musíte trochu pootočit vrchní část těla a natáhnout krk, pokud odměňujete pliváním v poloze u nohy. Ale pro ten prvotní nácvik je dobré to dělat v poloze ke mně, aby fenka měla možnost pamlsek vždy chytnout. Záleží také na šikovnosti, která zcela jistě přichází s věkem psa. Malé štěně ještě neumí tolik ovládat své tělo.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: odměňování pamlsky

Příspěvekod Ludek » ned bře 29, 2009 7:51 am

Nejsnažší by asi bylo přijet na lekci - poradu.Jak to tady čtu po Lucii,tak Vás musím ještě jednou důrazně upozormit na opatrnost. NESPĚCHEJTE! Ani s drive a balónkem. Míček musí být měkoučký a hlavně si musíte dávat pozor,aby pes nebral do mordy šňůrku! Je to častý zlozvyk. Lucie odměnu pamlskem patrně nechtě bagatelizuje. Pamlsek je ve výcvíku důležitý,pokud nechcete psa vyčerpávat hrou při delším treninku. Anebo pokud chcete zdůraznit pochvalu při vykonávání cviku - míním tím konstantu průběhovou - vykonávání. Na konci pak může být klíďo píďo ten míček. Pes si to srovná v hlavě,nebojte.
No a na tom videu je vidět,že psu do mordy pamlsky pouštím. Karolína,která patří mezi ty nejpilnější a nejnadanější žáky které jsem kdy měl, mi ukázala novou cestu. Právě proto že je vysoká a opravdu vyvinutá,pamlsek opravdu plive. Ne jen pouští do mordy. Prostě jej plivne směrem kde tuší psovu hlavu - alespoň tak jsem to v létě vypozoroval - a opravdu tomu pamlsku dá rychlost. Fena při tom drží přísně danou pozici. Kdybych to viděl ještě před napsáním toho článku,bylo by to tam. I já se stále učím.
Takže jak na to :

Zapomeňte na jakékoli držení předepsané pozice,tu požadujte až bude pes touto motivací nadšen a pozici - cvik právě proto vykoná s ochotou a radostí,přijímajíc korekci jako cestu k získání odměny . Pes musí být hladový.Pochopitelně musí už znát chycení pamlsku. No a potom použijte něco co fakt chutná a se psem na vodítku začněte zvyšovat rychlost pamlsku.Nejdříve směrem přísně do mordy,ale po pochopení,že se musí jednat rychle plivejte mirně mimo. A nechte jej opravdu pamlsek lovit - nikdy však ne ze země. To je to co musí být jasné. Pokud to spadlo,k jídlu to už není. Vím že je to hnus,cpát si znovu do pusy na zem spadlé odměny. Můžete je ale dávat do kapsy,anebo se nechat naočkovat proti hepatitidě :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: odměňování pamlsky

Příspěvekod Bořek » úte lis 17, 2009 5:35 pm

Dobrý den,
mám 7 měsíční labradorku. Po 3 měsící jsme začali chodit na výcvik a pomalu se učili nějaké ty základy poslušnosti (přivolání, sedni,...). Něco zvládáme lépe něco hůře. Velmi mě zaujala Vaše ABECEDA VÝCVIKU a začal jsem používat Vaše výcvikové typy a můžu říct, že nesou své ovoce. Co se týká odměňování, tak jeden výcvikář mi radil odměnu pouze hlasovou intonací a pohlazením a druhý nehladit a dávat piškoty. Teď momentálně piškoty plivu :mrk a myslím, že je to nejlepší způsob. Zajímalo by mě, jestli setrvávat u odměny piškotem nebo přejít k odměně míčkem. Pokud bych měl přejít k míčku, tak kdy je ta správná doba. Škoda jen,že bydlím u Brna, jinak bych určitě chodil na Váš výcvik. Ačkoliv jsem voják, tak se nemám možnost zeptat žádného psovoda. U našeho útvaru už žádný není a je jich armádě méně a méně. Ale to už je jiný příběh...
Bořek
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 25, 2009 5:28 pm

Re: odměňování pamlsky

Příspěvekod Ludek » čtv lis 19, 2009 8:52 pm

Okamžik použití míčku je ten,kdy se pes klepe po jeho uchopení, jak narkoman v absťáku po heroinu. Do té doby pracujte s pamlsky. Co se armádních psovodů týče,myslím ty co to dostali rozkazem,či v této funkci viděli splnění pubertálního volání dálek,jsem krajně skeptický.Raděj se jim vyhněte.Byvším i jsoucím. No a pokud přijedete na můj seminář,jistě se vám otevře obzor.Ale to jsem tuším už dnes někde tady napsal :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron