Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Vše co se týká výcviku psů

Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod Libor » pon črc 13, 2009 8:27 am

Chtel bych poprosit o radu tykajici se chuze mimo trenink - "prochazka" X
chuze u nohy.
Asi by nebylo spravne vodit jiz od stenatka psa u nohy po celou dobu
spolecne chuze. Idealni, samozrejme, je, aby trenink trval kratkou dobu a
byl radne "naslapany". Ale co v dobe, kdy s mim stenatkem (RTW 3,5 mesice) "jen tak nekam jdeme"?
Je vhodne pouzit na misto povelu "K noze" /povel/ "Tak pojd" a nechat psa,
aby si delal "co chce" s drobnymi omezenimi - netahnout atd. ?
Predem MOC diky za pripadne rady
Libor
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned črc 12, 2009 7:02 pm

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod nadidlo » pon črc 13, 2009 7:07 pm

Já u svého štěněte zavádím K Noze = krásná chůze u nohy s očním kontaktem. A pak mám jen Jdeme, Případně používám povel Vodítko! jako připomenutí, že jdeme na vodítku a není volno. Ale možná špatně. :)
Uživatelský avatar
nadidlo
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob kvě 02, 2009 8:44 am
Bydliště: Jičínsko

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod Lucie » pon črc 13, 2009 11:18 pm

No já jediné co po psu na vodítku chci je, aby netahal. Žádný povel pro tuto chůzi nemám. Beru to spíše jako výchovu, než-li nějaký výcvik.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod Libor » úte črc 14, 2009 9:36 am

I tady MOC diky za odpoved na moji otazku. Tentokrat obema Lucii i Nadidlu :wink: MOC diky za Vas zajem o cizi starosti!!! :super:
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned črc 12, 2009 7:02 pm

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod mercedes » pát črc 02, 2010 5:12 pm

Dobrý podvečer,k tomuto tématu se taky přidám.Potřebeovala bych poradit s tím,že když se dobroušek někam moc těší tak táhne jak šílenej.Já to řeším tak,že stahovák mu dám na stahování a těsně pod uši a na to si dává bacha,aby moc nezatáh-ale zdá se mi to drastický?Jinak na normálně chodí většinou na prověšeným vodítku,co mám volně v ruce.Krom,že by si si chtěl odbočit za pejskama a za nějakým zajímavým pachem.To aby neblbnul při setkání v těsný blízkosti se psem,mám ho na levý straně,tak si ho dám na pravou a přez mě on většinou nejde nejde.
Ještě jsem zapomněla dodat,že ohlávkou to řešit nechci a cuknutí nezabírá.Děkuji
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod Lucie » pát črc 02, 2010 10:53 pm

Mě můj osobní dobrman vždycky nějak táhl...tak nevím, dokonce si myslím, že to je jejich přirozenost a mají to zakódováno v genech. Nějaké občasné vyražení za zajímavým pachem bych neřešila. Ono škubnutí těsně za ušima je opravdu jediné učinné. Tedy "účinné" - dobrmani jsou takoví, že se oklepou a jdou do toho znova :wink: Je to otázka naturelu majitele i psa. Jsou takoví, co to nesnesou a škubají celý život psa, jsou takoví co se smíří, jsou takoví co psa uchodí na ohlávce nebo ostnáči a pak je tu malé procento, co umí škubnout tak, že si to "citlivější" dobrmánek raději rozmyslí jednou pro vždy. V každém případě pozor na krční páteř, u malého štěněte byste takovým necitlivým škubnutím mohli způsobit úraz.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod mercedes » ned črc 04, 2010 5:07 am

Lucie píše:Mě můj osobní dobrman vždycky nějak táhl...tak nevím, dokonce si myslím, že to je jejich přirozenost a mají to zakódováno v genech. Nějaké občasné vyražení za zajímavým pachem bych neřešila. Ono škubnutí těsně za ušima je opravdu jediné učinné. Tedy "účinné" - dobrmani jsou takoví, že se oklepou a jdou do toho znova :wink: Je to otázka naturelu majitele i psa. Jsou takoví, co to nesnesou a škubají celý život psa, jsou takoví co se smíří, jsou takoví co psa uchodí na ohlávce nebo ostnáči a pak je tu malé procento, co umí škubnout tak, že si to "citlivější" dobrmánek raději rozmyslí jednou pro vždy. V každém případě pozor na krční páteř, u malého štěněte byste takovým necitlivým škubnutím mohli způsobit úraz.


Já s tím stahovákem posd ušima neškubu,jen ho na sekundu přiškrtím.Zkoušela jsem normální obojek těsně pod ušima na fest,ale stejně mu sjel.On už teď není malý,19 mu bude rok.Ale myslím,že jsme udělala chybu,když byl malej,tak jsem ho vodila na flexi vodítku a tam ten tah a tlak je pořád.Takže takovou blbost už bych neudělala.Jak už jsem psala,krom toho těšení někam(to je pár věcí-cvičák,oplocený výběh pro psy a vetrerina)chodí celkem dobře.Jo a když se bojí,tak docela táhne.Žít se s tím určitě dá,já jsem poměrně klidný člověk a nervy mám na psy dobrý,akorát mě to štve,že ho musím mírnit takovým způsobem.Dříve měl ohlávku taky,ale stejně na ní táhl a dřel si čumák-myslím,že to bylo ještě horší než na tom stahováku.Tak jsem ji vyhodila a řekla jsem si,že je to akorát neschopnost a pohodlnost lidí tahat pasa na ohlávce.Dříve i tahal ze schodů,jak chtěl bejt rychle už venku,že by byl schopnej mě schodit a nějak jsem mu to dokázala zakázat a teď dojde ke schodům protáhne se,pozoruje mi nohy a když jesem tak na třetím tak teptve jde a pomalu.Tak možná časem to půkde i s tím jeho těšením.
Psala jsem tady ve foru ještě na tři témata-aport,přivolání a nedůvěra-tipy a triky...v jednom jsem sice oslovovala pana Šilhavýho,ale pokud si uděláte čas budu ráda,když mi ve skratce odpovíte i vy.Děkuji Martina
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod Ludek » stř črc 07, 2010 6:48 am

Ohlávka je blbost,ale to už asi víte. Stahovák vůbec nepoužívejte !!!! při běžném venčení. Škrcení - tedy je neetické,ale hlavně každý tah vyvolává protitah. Se psem se trhá. Pokud pes zatáhne prostě s maximální energií trhněte zpět s povcelem "pomalu!" kupříkladu. Rozhodně však ne "k noze!" To je povel pro healing a patří na plac an ne na nějaké venčení.Opravdu se nebojte zabrat. Prostě pomalu = vodítko není napnuto. Je to zpočátku vopruz,ale zaberete li rázně,do týdne je to OK.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod mercedes » čtv črc 08, 2010 8:21 am

Ludek píše:Ohlávka je blbost,ale to už asi víte. Stahovák vůbec nepoužívejte !!!! při běžném venčení. Škrcení - tedy je neetické,ale hlavně každý tah vyvolává protitah. Se psem se trhá. Pokud pes zatáhne prostě s maximální energií trhněte zpět s povcelem "pomalu!" kupříkladu. Rozhodně však ne "k noze!" To je povel pro healing a patří na plac an ne na nějaké venčení.Opravdu se nebojte zabrat. Prostě pomalu = vodítko není napnuto. Je to zpočátku vopruz,ale zaberete li rázně,do týdne je to OK.


Při běžným venčení stahovák nepoužívám,akorát na to jeho těšení-což mi zlepšuje se s ním "neprát",je to jen kousek cesty.Při trhnutí se mi párkrát stalo,že jsem přitáhla sama sebe k němu a nebo,že se nečekaně zastavil nebo couvnul a že bych si nabyla čumec :lol: Ono to ani se stahovákem moc škubat nejde-protože to pruží.Jinak chodí na prověšeným vodítku,který mi volně klouže v ruce(asi třetina mi visí z dlaně),takže ho nedržím za ucho.Akorát jsem si myslela,jestli neexistuje nějakej zázračnej recept na to :twisted: možná tak,kdybych chodila s kuřecím stehnem v ruce :mrgreen: jo to když jsem si koupila zmrzlinu,měla jsem i s sebou jorka a to byl oční kontakt u obou(se zmrzlinou :mrgreen: )
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod Ludek » čtv črc 08, 2010 10:32 am

jde hlavně o to předvídat,kdy pes zabere a v podstatě podniknout "protiútok" trhnutím ještě než s evodítko zcela napne,při jakékoli vzruchové situaci - jiný pes,kočka,kůň potažmo klokan či sova.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Chuze mimo trenink - "prochazka" X "K noze!"

Příspěvekod Sali BNT » pon črc 12, 2010 12:18 pm

zázračnej recept je povel POMALU, který si systematicky a důsledně vynutíte, jak píše Luděk,

....jinak dobrman je koňopes a má skutečně projev, co se moc s jiným plemenem porovnat nedá, je to prostě megapinč, a aspoň dle mých zkušeností má navolno jen tato pohybová schémata:
1) pravá chůze u nohy-sledovačka
2) pomalý pohyb pod tvrdým zákazem natryskat, provázený různými skřeky a tanečními kreacemi dfle naturelu psa, možné je vše, dvě čuby se u toho navájem podlézají
3) zapnutá forsáž a třistazmísta až do plného nasycení radosti z pohybu, což může trvat i půl hodiny bez zastávky, pak se teprv začne místy objevovat i mírný cval přecházející do klusu
4) jo občas se i zastaví a pasou se

.....chůze na vodítku vypadá tak, že buď je "pomalu", a pak nastává varianta 2), nebo si pes lehne do obojku a jde chtivě kupředu přesně tak rychle, jak ho psovod fyzicky drží v tempu, třeba do kopce je to milé.
Podmínkou pohodového provozu je plná ovladatelnost, kdy zavelím-li pomalu, tak se smečka seřadí a pomalu jde, jinak je to celý o ničem.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron