Kousání do nohy - proč?

Vše co se týká výcviku psů

Kousání do nohy - proč?

Příspěvekod Anetqua » pon kvě 10, 2010 4:57 pm

Ahoj,

chci se zeptat, dnes jsem byla u koní a přitom, když jsem koně chtěla rozhejbat - šla jsem proti nim, dělala jsem hluk atp. Asta skákala na mě, kňučela a potom mě asi 3krát pěkně rafla do nohy.
Zajímalo by mě, proč to dělá a jestli za to náleží trest..? - Nic jsem neudělala, jen přestala v činnosti.
Taky bych ráda věděla, proč je toto chování jako dobrá známka při obranách..? Když jdu kolem psa, který je na stromě a on mě čapne za kalhoty.

Díky.
Uživatelský avatar
Anetqua
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 08, 2010 10:04 am

Re: Kousání do nohy - proč?

Příspěvekod Ludek » úte kvě 11, 2010 4:30 am

Aneto, to není správně ani na obraně. Jen jsem kvitoval nadšením náhlý vývoj ve výrazu Tvé feny,která byla bojící a spící a my kol ní různě skákali a pánaboha prosili,aby se to změnilo a ona,ouha,konečně začala kousat a chtít kořist a to až tak,že Ti na úvaze zavadila o nohavici.
Tehdy nešlo ji "kousnout" zpět. To by se z ní,začínající bitevní posázavské jakobymaliňačky,stala o5 ta křížená bojácná čuba,kterouž si zachránila z útulku či odkud. Nevím kam teď chodíš cvičit,ale figurant by to měl rozpoznat a poradit Ti jak na to,protože každý zásah do její polámané a námi jakž takž napravené dušičky,je opravdu denžr.
No a pokud se to stane mimo obranu či jiný výcvik,tak se rozhodně ohraď.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Kousání do nohy - proč?

Příspěvekod Anetqua » úte kvě 11, 2010 6:31 am

Ahoj

děkuji za objasnění. Mám od ní celkem fest prokouslou nohu a jsem docal ráda, že se můžu bránit :)
Nechodím nikam, jen nebyl čas a peníze a teď čwkám netrpělivě, kdy vypíšeš další termín :)
Uživatelský avatar
Anetqua
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 08, 2010 10:04 am


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron