Lovecký pud

Vše co se týká výcviku psů

Lovecký pud

Příspěvekod mercedes » stř zář 29, 2010 7:59 am

Chtěla bch se zeptat,co mám dělat.V Gordonovi se probudil lovec a přestože bydlím ve městě ,máme i za barákem králíky.Pokud tam večer jdu s ním ho vyvenčit,je jak v tranzu a nejde s ním nic udělat.Musím ho držet neuvěřitelnou silou a za chvíli mi asi odrovná záda.Když se stalo,že se mi vytrh,to si tam poběhal jak šílenec a přiběhl zpátky,ale je tam silnice i když málo frekventovaná,tak náhoda je blbec a pustit ho nemůžu.Tady v jiný sekci jsem psala,že jinde jsme ho museli silou odtáhnout.Teď si nedokážu představit jít s ním do lesa.Přestože on se po tmě bojí,tak tohle je silnější.Tak co s tím?Je to pubertou?je mu teď rok a dva půl měsíce.Já třeba,když řeknu stůj,tak stojí,ale jak se rozjdeme katastrofa.
Na tu psychol.poradnu p.Šilhavý jsem se s vámi umluvit nemohla,protože táta měl mrtvici,takže jsme to v Praze měli trochu komplikovaný.Ale v listopadu nebo v prosinci tam budu,tak snad to vyjde.
Děkuji za odpověď M.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Lovecký pud

Příspěvekod mercedes » pát říj 22, 2010 12:20 pm

Sice mi nikdo na mou předešlou otázku neodpověděl,nicméně bych měla ještě jeden dotaz : je možný,že ten lovecký pud v něm vyvolaly obrany?Protože já mám takový pocit,že dokud jsme obrany nedělali,tak s ním nic nehnulo a vždy po obranách je na ty králíky jak blázen.
Děkuji M.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Lovecký pud

Příspěvekod Ludek » pát říj 22, 2010 1:13 pm

Ano,kořistnický pud se při obraně má využívat.Zejména v počátku výcviku. A je možné,že pokud jej váš figurant buduje,může touha lovit podpořit touhu lovit.
Ve vašem případě jak to tady čtu,je nejlepším řešením elektrický obojek,který si nejen koupíte,ale necháte se i proškolit,jak s ním zacházet,protože jak to tady čtu,bez toho to patrně zvořete. EO je vynalezen právě pro lidi,jak to tady čtu,jako jste vy. Poté bude pro vás i pro psa vše mnohem více easy.
Je mi líto vašeho pana otce,nicméně pokud jste s něčím potřebovala poradit,bylo záhodno tak učinit vskutku ihned a nikoli až problém přerostl v průser. Respektive problémy v průsery. Jak to tady čtu.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Lovecký pud

Příspěvekod mercedes » pát říj 22, 2010 3:44 pm

Jsem docela proti EO a ostnáčům,ale popravdě nad obojím jsem už přemýšlela.Teď dělám to,že mezi těma králíkama chodím,měním směry,škubu a cvičím poslušnost-sedni,lehni,vstaň,stůj,ke mě(na vodítku)- to je bez problému-mám pocit,že si myslí,že ho pustím na toho králíka za odměnu.Ale jak už jsem psala,jak se rozejdem hrůza,chůze u nohy-asi udělá tři kroky-pak je zase v tranzu.Na jedný pláni,kde je plno králíků-byl puštěnej,mohla jsem se uřvat jménem na něj a pocem nic,ale zavolala jsem ke mě a k mýmu překvapení,byl u mě a ještě předsedl.Myslím,že on neví,že nesmí za těma králíkama.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Lovecký pud

Příspěvekod Ludek » pát říj 22, 2010 8:26 pm

Jak už jsem napsal,jak to tady čtu,EO.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Lovecký pud

Příspěvekod masha » sob říj 23, 2010 11:46 am

mercedes píše:Jsem docela proti EO a ostnáčům,ale popravdě nad obojím jsem už přemýšlela.Teď dělám to,že mezi těma králíkama chodím,měním směry,škubu a cvičím poslušnost-sedni,lehni,vstaň,stůj,ke mě(na vodítku)- to je bez problému-mám pocit,že si myslí,že ho pustím na toho králíka za odměnu.Ale jak už jsem psala,jak se rozejdem hrůza,chůze u nohy-asi udělá tři kroky-pak je zase v tranzu.Na jedný pláni,kde je plno králíků-byl puštěnej,mohla jsem se uřvat jménem na něj a pocem nic,ale zavolala jsem ke mě a k mýmu překvapení,byl u mě a ještě předsedl.Myslím,že on neví,že nesmí za těma králíkama.

Někdo mi kdysi řekl: "Lepší jedna velká hrůza, než hrůza bez konce." Řekla bych, že toto je zrovna Váš případ s tím, že Vy berete použití EO jako hrůzu, zatímco pro psa to vlastně nic hrozného není (pokud ho použijete správně, máte potažmo problém vyřešený prakticky za pár lekcí, zatímco se řvaním a nekonečným buzerováním psa jsou to nekonečné hrůzy bez konce jak pro Vás, tak i pro Vašeho pejska). Taky jsem byla kdysi proti všem těmto "násilnickým" pomůckám, ale to jenom protože jsem defakto nevěděla, jak s nimi zacházet a k čemuže to vlastně jsou.
Zkuste se domluvit s Luďkem na nějaké te individuální lekci o víkendu, myslím, že by Vám ta cesta za to stála. :wink:
S pozdravem,
M. Piteková
Obrázek
http://www.hardy-workaholic.cz

Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit! Někdo chválit zapomene, facka mu to připomene... :D
masha
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř led 02, 2008 2:39 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Lovecký pud

Příspěvekod mercedes » stř říj 27, 2010 6:15 am

Určitě máte pravdu.Ale,dokážu si funkčnost EO představit,když je pes navolno,ale pokud ho mám na vodítku,tak to už vůbec ne.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron