chování italského chrtíka

Vše co se týká výcviku psů

chování italského chrtíka

Příspěvekod Zuzík » stř zář 29, 2010 1:22 pm

Moc Vás zdravím,
mám doma necelé tři měsíce italského chrtíka, který je 2-3 roky starý. Je z útulku, kde byl asi měsíc a předtím se potuloval (byl původním majitelem vyhozen). Dle jeho chování byl v minulosti velice bit. Nebyl vůbec socializovaný. Neznal čistotnost, kterou jsme za tu dobu, co je u nás jakž takž zvládli. Dle rady jsem si šla loužičky a hromádky jen uklidit bez jakéhokoliv komentáře k pejskovi. Dříve jsem mu jen ukázala a řekla důrazně ne, ale chudát se celý klepal strachy a čekal ránu :cry: a utíkal se co nejrychleji schovat. Mým problémem je jeho vzteklé chování (vrčení i s ceněním zubů) vůči manželovi a hlavně dvouletému synovi. Po synkovi chňape, když ke mě běží, nebo když lítá po bytě. Chňape po něm, když se se mnou mazlí - žárlí. To dělá i když hladím svého druhého psa (adoptovaného chrta), který tu byl před ním (nebo nějakou z našich koček - máme v bytě 4). Pokud ho odstrčím, snaží se postavit občas i proti mně se zlostným vrčením. Proti manželovi se postaví skoro vždy, když ho chce odehnat (hlavně od syna). Plácnutí přes čumák skoro nezabírá a jediné, co ho usměrní, je rozstřikovač s vodou, toho se dost bojí a vždy uteče a dá pokoj, ale nezdá se mi to jako správné řešení.
Prosím o radu jak na něj a velice děkuji za jakýkoliv postřeh.
Zuzík
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 28, 2010 12:20 pm

Re: chování italského chrtíka

Příspěvekod Zuzík » stř zář 29, 2010 2:34 pm

Ještě bych chtěla doplnit: pejsek si ode mně nenechá sáhnout do uší a při jídle na mě šíleně vrčí. U toho jídla se snažím, hladit ho, popřípadě ho razantně okřiknu ne, nesmíš a postupně ho učím, aby si nechal zatím ode mne vše líbit - s většími či menšími uspěchy. Zatahání za kůži u něj moc nepřipadá v úvahu, to jsem zkusila jednou a byl by mě sežral, ale podle mě to pramění z jeho předchozího zlého zacházení.
Zuzík
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 28, 2010 12:20 pm

Re: chování italského chrtíka

Příspěvekod mercedes » stř zář 29, 2010 4:39 pm

Mě by se taky nelíbilo,kdyby mě u jídla někdo hladil a následně na mě křičel.Buď ho nechte v klidu nažrat,nebo mu zkuste dávat jídlo všichni tři z ruky,ať vidí že mu to jídlo dáváte a nechcete mu ho vzít.Pokud by si z ruky nechtěl vzít,tak ho nechte vyhladovět.Potom mu zkuste dávat do misky jen trošku a přidávat,taky aby pochopil že mu to dáváte.Jídlo mu nenechávejte celý den.
Zkuste ho pár dní ignorovat a ať se stará o něho manžel,venčí cvičí atd.Hlavně buďte v klidu a pohodě a nekřičte na něho a ani nebíte ničím.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: chování italského chrtíka

Příspěvekod Zuzík » stř zář 29, 2010 4:49 pm

Však já ho nebiju :) Při klasickém jídle ho nechávám osamotě, z ruky si taky vezme v pohodě. Spíše mi šlo o to, aby nevrčel, když si hryže kost nebo když něco ukradne, aby si to nechal i vzít. U greye s tím problém nemám. Tomu můžu s klidným svědomím do misky sahat, ale u italáčka by mi i stačilo, kdybych u něj jen seděla a on neměl "průpovídky" (hlavně kvůli synovi, aby se po něm neohnal-někdy nejde mít oči na 100% všude).
Zuzík
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 28, 2010 12:20 pm

Re: chování italského chrtíka

Příspěvekod mercedes » stř zář 29, 2010 8:20 pm

Tak mějte dvě kosti a trénujte,když bude mít kost nabídněte mu tu druhou,jak pustí první pochvalte ho a tu druhou mu dejte.Za dýl si nechte obě kosti(ukažte mu druhou,jak první pustí,vemte ji),pochvalte ho a dejte mu něco co má moc rád.Za chvíli mu kost zase dejte,aby nabyl pocitu že oni nepříde.Pokud něco ukradne a vy to chcete,tak ho nenahánějte po bytě,buďte vklidu a dejte mu za to něco lepšího,jak to pustí taky pochválit.S malým musíte být opatrná,nikdy nevíte co děcko udělá a co udělá pes.Já bych psovi v přítomnosti dítěte,pokud by byl nějak agresivní nechala i košík doma(umělohmotnej)-a jeho výpady bych ignorovala.Já osobně si myslím,že když se bude chtít člověk hádat a nebude mít odezvu,tak taky toho nechá.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron