???

Vše co se týká výcviku psů

???

Příspěvekod bajca » sob led 01, 2011 4:25 pm

dobrý den ,
ráda bych znala Vaši zkušenost radu:
mám 8měs dobrmana -odmalička procvičujeme přivolání chodíme na cvičák (tam super spíš mám problém aby vůbec odešel a udělaly sme přivolání má ho tam 100% odvolám ho i z hloučku štěnat když si hraje atd.) venku taky nemá s odvoláním problém odmalička ikdyž vyrazí na někoho tak zakřičim a otočí se a běží ALE ted sem ho odvolala od fenky co má rád napoprvé nešel tak sem zavolala na podruhé trošku přísněji pak sem si uvědomila že už to druhé zavolání nemá cenu tak sem pro něj šla a on začal předemnou utíkat protože jak sem mluvila tak sem opravdu nedokázala bejt klidná:I (podotýkám trestám max. zatahání za kůži za krkem ,vynadání max.plesk přes zadek ale to myslim že ani necejtí)
normálně dělal jako když ho týrám snad každou minutu :O po 5min honění mi teprve scvaklo a místo snahy ho chytit sem se otočila a běžela domu on zamnou pak chvilku čekal než okolo mě prošel do dveří a byli sme doma ---nedotkla sem se ho jen sem ho nechala chvíli za dveřma nesměl do bytu a pak na místo a nevšímala sem si ho ......pak by,l zase jak hodinky při dalším venčení .............a dneska to udělal přítely stim rozdílem že mu utekl když sem ho poslala z venčení domu a šla nakoupit a on ho pustil soused takže hrál s přítelem na honěnou na dvoře taky se choval jak když ho týráme :I on mu teda potom na prdel prej dal ...nemá tolik klidu v sobě necvičího atd proto :I ...proto se ptám jak to řešíte řešily ste vy???? náš dobroušek je totiž takovej docela cíťa stačí mu vynadat a je to jak kdyby ho člověk něčim přetáhnul ......máte někdo zkušenost ??? doufám že sem to moc nezamotala :))).......díky za zkušenost nerada bych si pokazila přivolání blbou reakcí ted když asi pubertí \:)
bajca
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 31, 2010 9:45 am

Re: ???

Příspěvekod Ludek » ned led 02, 2011 12:41 am

Pes je v pubertě,což ještě umocňuje to co vy děláte blbě. Psa po přivolání vždy odměňte pamlskem,po kterém se může utlouct. Co nejčastěji jej vzápětí po přivolání znovu uvolněte. Na dlouhém vodítku vyvolejte znovu onu situaci. Ukažte tak psovi cestu a maximálně jej odměňte pro kontrast podnětu vodítkem. Psa rozhodně netrestejte,je to na prd. Pokud váš partner není schopen akceptovat váš systém výcviku,odejděte od něho,nechť se má dobrman dobře.
Toto je o motivaci a odměně.Pokud nepomůže pamlsek,pomůže hračka - http://www.dogschoolk9.com/cz/abeceda_2_08.htm
Toto je o přivolání - http://www.dogschoolk9.com/cz/abeceda_3_08.htm
Pokud to nepomůže,přijeďte na lekci.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: ???

Příspěvekod mercedes » ned led 02, 2011 4:46 am

:super: tak tomuhle dávám za jedna,taky mě to několikrát napadlo :-q " Pokud váš partner není schopen akceptovat váš systém výcviku,odejděte od něho,nechť se má dobrman dobře."
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: ???

Příspěvekod bajca » ned led 02, 2011 11:11 am

díky za odpověď
partnera milujou oba naši pesoni i já takže ho to místo odcházení naučíme :D ....ale pro někoho taky řešení :shock: :lol:
pamlskem zatím odměnuji za vše takže budu pokračovat :)
bajca
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 31, 2010 9:45 am


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron