Motivace na míček

Vše co se týká výcviku psů

Motivace na míček

Příspěvekod Sampon » pon led 23, 2012 11:27 am

Zdravím
Mám 9 měsíční fenku Ohaře a cvičím sní plošné vyhledávání ale hlavně v lavinách.
A momentálně
se potýkám z velmi zásadním problémem a to, že Bella má příliš malý kořistnický
půd a je velice těžké ji motivovat a odměnit. Velice rychle najde člověka již i
1m pod sněhem dohrabe se k němu ale poté ihned o něj ztratí zajém. A tak se
obávám aby neztratila zájem i o celý proces..... Kolegové mají všichni NO a tudíž mi nedokážou poradit co stím.
Teď asi týden zkouším fintu z uvazánm a pohrávaní si míčkem před ní ale jeví jen mininimalní zajem spíš žádný..... Občas se mi jí
podaří vydráždit a to pak je super drží vrčí a je viděť její zájem ale potřeboval bych spíše jak se říká magora do míčku. A ne flegmouše.....
Vim že toto téma tu asi už bude poněkolikáta ale za optání nic nedám.
Děkuji za rady. Vašek V.
Sampon
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 23, 2012 10:31 am

Re: Motivace na míček

Příspěvekod Ludek » sob led 28, 2012 4:13 pm

Neznám ohaře. Mohu psát rady jen v obecné rovině. Nejdřív bych se ale zamyslel nad tím zda je ohař opravdu vhodný pro budování praydrive míčkem. Chihuahua také netahá sáňky ,že. Ale třeba je. Já to opravdu nevím.
Psal jste mi i e-mail. Porozuměl jsem tomu tak,že jste to s tím míčkem po radách na mém videu jen zkusil. Ta metoda se musí budovat. Včetně toho,že pes je podporován závistí a také ztrátou kořisti pokud se nesnaží. A míček,ten míček pane,ten musí být měkounký.
Běžně to dělám tak,že uvázaný pes nedostane třeba i několik týdnů šanci se k kolem poletujícímu míčku dostat. Vím,je to vopruz. Ale důslednost,ta snad nejdůležitější vlastnost každého psovoda,vám ukáže světlo na konci tunelu. Budete li se ovšem snažit a nepolevíte li ve víře. No a pokud to i po třeba čtvrt roce bude stát za vohno,tak to dělejte na žrádlo jako majorita záchranářů co nikdy nikoho nezachránila anebo si kupte maliňáka. A nebuďte nasranej,že jsem vám třeba až tak na první pohled neporadil. Poradil. Kdysi jsem byl úspěšným záchranářem. Mám sedm nalezených. Dokonce jeden Armén mi neustále píše,že se o něj mám starat a najít mu lepší práci,v Česku anebo nejlépe tady v USA,aby nežil v bídě,když už sem ho zachránil. Má nejdůležitější rada je,že je lepší konec s hrůzou jak hrůza bez konce. Takže pokud to s ohařem fakt nepude a vy máte raději tu práci,míním to pátrání po někom komu snad můžete vrátit šanci žít,ohaře dejte babičce a vemte si nějaké opravdu pracovní plemeno. Ale ještě jednou. Rozhodně nechci dehonestovat lovecká plemena v souvislosti s search and rescue.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron