Oční kontakt se psovodem při obranách

Vše co se týká výcviku psů

Oční kontakt se psovodem při obranách

Příspěvekod HonzaS » úte led 31, 2012 8:58 am

Prosím o radu jak docílit očního kontaktu v přítomnosti figuranta? Drive na balonek je slušný, ovšem v přítomnosti figuranta se rovná nule. Napadá mě jen vytvořit si nějaké pracovní povely, aby pes věděl kdy střežit figuranta a kdy mít oční kontakt se psovodem...
Uživatelský avatar
HonzaS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 04, 2011 9:11 am

Re: Oční kontakt se psovodem při obranách

Příspěvekod Ludek » úte led 31, 2012 1:36 pm

Šmankote Jene! Dyť to je horší jak strašný. Pokud probíhá obrana a to si piš že pes pozná že probíhá,nesmí z figuranta právě ani oko spustit. Kterýkoli z doprovodů je hodnocen nedostatečně pokud pes místo střežení figuranta provádí oční kontakt. Ano,před lety to bylo moderní,ale záhy to rozhodčí strouhli.
Používám místo povelu k noze povel transport. Protože závodím často venku a ono české jděte je k porozumění jen v zemích na východ. Ale klidně to může být jděte. Stejnou intonací jako k noze a v nácviku s totožnými podněty jen výsledkem bude místo kontaktu s očima či místem standardně ukrývajícím předmět zájmu,tenční civění kupředu na kořist anebo vlevo to při doprovodu bočním. Mám ještě jedno místo na výcvikovém víkendu v hale,tak můžeš jet s náma :-q
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Oční kontakt se psovodem při obranách

Příspěvekod HonzaS » stř úno 01, 2012 5:44 am

Já chápu že při doprovodu pes musí střežit figuranta. Mám na mysli třeba příchod do útěku.
Uživatelský avatar
HonzaS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 04, 2011 9:11 am

Re: Oční kontakt se psovodem při obranách

Příspěvekod Ludek » stř úno 01, 2012 11:17 am

Ano,to je jediná situace kdy se nedá použít nic jiného než povel pro healing. Celá předchozí pasáž,revír a vyštěkání,však psovi jednoznačně dává najevo že teď,teď je ten okamžik kdy se z figuranta oči nespouští. V ideálním světě probíhá samotné přivolání z makety nacouváním do přísného healingu. Při následovném přechodu na místo střežení může mít pes natažený krk jako labuť a uši nastraženy,abych tě babičko lépe viděla. Spolu s tím však je nutné dbát na opravdu přísný healing,t.j. lopatka na úrovni kolena psovoda a dokonalá paralele předozadních os psa a psovoda tak aby se pes neodtahoval a ani se o psovoda neopíral. Takto získaný celkový výraz je o dvě třídy převyšující zalomení hlavy a dohajlování se na místo střežení,kdy může figurant klidně odejít,protože na něj pes nekouká. Ano,jedná se o kynologii sportovní,ale ta vychází z praxe,že. A naštěstí jsou všechny atributy dobrého obranáře,pokud je ovšem ovladatelný,stále zvýhodňovány. Pánbůh zaplať.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Oční kontakt se psovodem při obranách

Příspěvekod HonzaS » čtv úno 02, 2012 10:36 am

To dává smysl. Nechám ji tedy ať střeží kořist. Alespoň se nebudu muset bát, že pokazím doprovody. Jen asi bude chtít nějaký čas než se mi jí podaří donutit ke korektní chůzi. Vytáčí se prdelí, opírá se o mne atd. Není lehké ji zkorigovat v tom vzruchu. Na jednu stranu se ji snažíme uklidňovat, protože se snaží dokusovat již plný zákus jak je hodně v nervu. Na druhou stranu ji zase potřebujeme držet ve vzruchu, aby mohl použít ostnáč.
Budu se snažit urvat na ten Váš seminář v Dubnu, abych se posunul dál.
Uživatelský avatar
HonzaS
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 04, 2011 9:11 am

Re: Oční kontakt se psovodem při obranách

Příspěvekod Ludek » čtv úno 02, 2012 5:38 pm

OK,v dubnu. Do té doby třeba spíš opravdu opatrně. To že se snažíš vybalancovat vzruch a sílu je pochopitelně správně.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron