Uši dobrmana

Inzerce, rady, oznámení

Uši dobrmana

Příspěvekod MarkétaV » úte čer 30, 2009 6:19 pm

Překopírováno z jiného tématu:

MakétaV
Když jsem tu tak četla o těch ušiskách - trochu jsme to zanedbali...myslíte, že se s tím dá ve dvou letech ještě něco dělat :roll: :) ?

Lucie
Bohužel ve dvou letech se s tím už nedá nic dělat :( Tedy pokud byste neuvažovala o chirurgickém zákroru. Ale ten sebou nese dost nepříjemností. Nemohla byste se psem na výstavy, neboť takoví psi jsou z posuzování vyloučeni (i když otázka je, jestli by to někdo zkoumal a poznal to!). Dále samotný zákrok přeražení chrupavky (aby ucho hezky leželo) je pro psa bolestivý hlavně ve fázi hojení, která může trvat třeba i měsíc. Konzultovala jsem to s veterinářem a bylo mi řečeno, že to bolí opravdu hodně. Z tohoto důvodu bych to já pejskovi nikdy neudělala. Upřímně řečeno zlaté kupírování. Máme doma staré psy a ani u jednoho to nebylo problém a máme taky dva mladé klapáky a to lepení uší dolů, bylo pro ně daleko větší trápení.
MarkétaV
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 04, 2009 6:54 pm

Re: Uši dobrmana

Příspěvekod MarkétaV » úte čer 30, 2009 6:27 pm

Napadlo mě cosi jako "rovnátka", že bych nějakým způsobem lepila dlouhodobě, preventivně, protože mám pocit, že se to neustále zhoršuje...Dlouho jsme tomu nevěnovali pozornost, až jsme jednou prozřeli :roll: :) Bylo mi řečeno, že teď už lepení nemá cenu, ale za předpokladu, že budu mít doma za chvíli strýčka Fida :P
Dalo by se říci, že občas uši vypadají spíše nepovedeně kupírované, chrupavku má tvrdou.
Výstavy nás netrápí, spíše to kazí celkovou siluetu psa..

O přeražení jsem nikdy neslyšela, ale jak to tak čtu, tak nevím, jestli by to nebylo moc velké trápení....předpokládám, že by celou dobu musela mít límec, protože pokud by jí něco bolelo, těžko by si to jen tak nechala...Navíc, pokud píšete, že je to bolestivé....

Asi jí dlouhodobě nasadím nějakej čepec a bude :D
MarkétaV
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob dub 04, 2009 6:54 pm


Zpět na Vše o dobrmanech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron