Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » pát lis 13, 2009 7:49 pm

ALe ale copak, že mi mažete příspěvky? Nehodí se vám do krámu? tak najednou jde zase o můj svinčík? To je zajímavé, napřed šlo o štěňata, pak o štěňata nešlo, pak šlo o můj nepořádek, údajný, pak zase ne a zase šlo o moje psy a najednou když dojdou argumenty a točíte se pořád na místě, tak mi moje příspěvky mažete.
Jo, tak tomu se říká cenzura. Máte strach z pravdy?
MOje selhání, Rhapsody? Jo, já jsem vlastně vševědoucí a u 9 týdenního štěněte jsem věděla, že má PDA, Sice jsem nevěděla co to je, ale věděla jsem, že má nemocné srdce. Dobrá pohádka.
Já jsem se zachovala tak, jak by se žádný chovatel nezachoval. Všichni by tu fenu jen nechali utratit. Já jsem jí zaplatila operaci, kterou naštěstí přežila a dělá radost svým majitelů.
ALe co se tady snažím, stejně to zase vymažete, jak je vaším dobrým zvykem, když vám dojdou fakta.
Přeji hezký večer.
Moc se vám to nepovedlo. Chce to více zmanipulovaných fotografií, více překroucených dat a více lží a nesmyslů. Pak by vám možná i někdo uvěřil. Ale takhle, nevím nevím, moc důvěryhodnosti jste zrovna nevzbudili.
:hop :hop :hop :hop :hop :hop :hop :hop
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » pát lis 13, 2009 7:53 pm

Bože mojho, tys opravdu duševně chorá... Tvé další příspěvky NETÝKAJÍCÍ SE TÉMATU v této sekci budou nemilosrdně vymazány. Doporučuji založit nové téma :wink: s vhodným názvem. Hezky se tu bav.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sabik SA » pát lis 13, 2009 8:57 pm

ADD To : Problematika poškození předního zkříženého vazu (LCC) v kolenním kloubu

Poškození LCC dělíme na:
-částečné- parciální-chronické
-kompletní-totální-akutní
Totální přetržení se diagnostikuje snadněji díky výraznějšímu zásuvkovému pohybu v kolenním kloubu. U částečného natržení je koleno stabilnější a zásuvkový pohyb je malý nebo může i chybět.

Klinické projevy:
A) Kompletní poškození LCC- pacient vykazuje náhlý nástup kulhání, kdy si končetinu několik dní až týdnů nosí. Po několika dnech se začne lehce opírat o polštářky prstů, ale není schopen plně zatížit končetinu a opřít se o hlavní polštářek. Většinou při běžné domácí prohlídce není zjištěna bolestivost. Pes při sednutí vetšinou postiženou končetinu vytáčí do strany. Jednoznačným důkazem je kompletního poškození je pozitivní zásuvkový pohyb.
B) Částečné poškození LCC - klinický projev kulhání se může vyskytovat jen občas po vetší zátěži, občas si pacient v klidu končetinu vylehčuje. Zde je rovněž patrná změna při vytáčení končetiny v sedu. V některých případech může docházet k dlouhodobému chronickému mírnému kulhání, jehož výsledkem je rozvoj artrotických změn v kolenním kloubu. Při klinickém vyšetření se zjišťuje mírná bolestivost při maximálním napnutí nebo ohnutí v kolenním kloubu, může být zjištěna mírná nestabilita kolenního kloubu a zbytnění a zesílení kloubního pouzdra a v oblasti vnitřního postranního vazu.

Příčiny:

- Nadměrné přetížení LCC- úraz, pád
- Chronické přetěžování - obezita, velký temperament psa, časté přeskakování překážek
- Zánětlivé stavy - infekční i neinfekční mohou LCC částečně "nahlodat" a poškodit
- Hormonální onemocnění - Cushingův syndrom, hypothyreóza
- Vliv stáří
- Nekvalitní výživa
- Plemenná predispozice - velká a obří plemena

Zde jsem Vám v kostce shrnula co a jak. LCC jsem osobně probírala s MVDr. Musilem, který je na toto onemocnění (dále také DKK, DLK, Spondylka..) odborník, v obavách, že se nám to přihodí také. Jelikož mám doma dva hyperaktivce a vazy dostávají pořádně zabrat. Bylo mi sdeleno, ze v případě, že se to má stát, tak se to stane. Že za celý život toho psa v tomto vazu praskají vlákenka postupne a zalezi jen na svedomitosti majitele, jak se k tomu postaví. Psa by mel zatezovat primerene jeho veku a kondici. Mel by zvolit odpovidajici a hlavne vyvazene krmivo a nejlepe podavat chondro s MSM po x-mesicnich kurach.

S pozdravem Sabina Hrabovská
Sabik SA
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned úno 17, 2008 9:02 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » pát lis 13, 2009 9:59 pm

Mám naprosto blbej dotaz. Před cca 20 lety byl dobrman normální pracovní a služební plemeno, jako NO, maliňáci a jiná plemena. Dnes už není. Nechci rozebírat otázku povah, proč už není služební plemeno. Ale, tenkrát se pracovalo ještě tvrději a intenzívněji, než dnes, viz třeba Svazarm. A vazy praskaly nebo nepraskaly? Otázka pro někoho, kdo tu dobu zažil. Nebo je to zase jen v dnešní době nakupení dědičných dispozic? A proto si myslím, že je to v hlavní příčině dědičné. Hyperaktivita přece není důvodem pro praskání kolenních vazů. Ani denní intenzívní výcvik.
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Ludek » pát lis 13, 2009 10:09 pm

Ne nepraskaly.Dobrman byl zdravé plemeno.Bohužel alespoň část vašeho "chovu" spadá do genetické zátěže ( míním v důvodech popsaných Sabinou). Konkrétně Indiana Elva,matka vaší Frézie, toto vedla.Stejně jako onemocnění páteře a strach z výstřelu. Na fenách s poškozeným kolením vazem by se vůbec chovat nemělo.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » sob lis 14, 2009 7:23 pm

Zcela výjmečně s vámi souhlasím.
Co se týká Frezie, tak nikdy žádný z jejích dětí ani dalších potomků neměl žádné problémy s kolenními vazy.
Co se týká zad, tak snad až jen na Brittaniku, vše mám ovšem jen z doslechu, také žádný z potomků nemá problémy.
Je ovšem otázka, nakolik jsou vaše tvrzení pravdivá a nakolik chcete uškodit chovu Jany Krejčí. Neboť s ní se znám velmi dobře a žádný z jejích odchovů neměl problémy s koleny ani se zády.

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Ludek » sob lis 14, 2009 9:17 pm

Hm,tak to je typická odpověď pro vaše černobílé chápání světa. Janě Krejčí nemohu uškodit. Ani kdybych chtěl. A to nechci. Jen tady píši,jak se věci mají,respektive měly. Tím že se píše pravda se neškodí.Naopak. To ale asi těžko pochopíte.
Indianina dcera na které Jana dál chovala - Ema? - měla zoperované koleno.Jeden pes z jejího prvého anebo druhého vrhu - bylo to B anebo D,bo A a C Bohemia Gotika bylo po mé Afře - měl problém s oběma koleny. No a tuším že ten černý pes z vašeho A vrhu Halit Paša (Angelo? nevzpomenu si) co jsem ho cvičil byl dokonce kvůli tomu utracen.Alespoň jste to tehdy říkala.
No a záda jsou kapitola sama pro sebe,bo tento problém je opravdu těžko zachytitelný. Každopádně máte pravdu že Brittanika Halit paša je nemocná a úspěšně tento problém předává. A nejen záda ,ale i panický strach z výstřelu. Tím také trpěl Aramis. Vzpomínáte? Prošel výcvikem bez problémů,dokonce absolvoval i MS. Pak stál přes zimu u vás a když jsem ho dostal pro předvedení na Korungu,bál se až sral. To je typické pro genetický přenos strachu z výstřelu. Pes se začne bát až se trochu lekne,kdykoli po dobu svého života. Mohu říci,že zvládnutí tohoto jeho problému během těch dvou dnů v Něměcku, patří mezi mé nejhusarštější kousky.
Indiana sama o sobě byla zdravotní průser. Kupříkladu její třes hlavy,který nám tehdy připadal nedůležitý,patří k fatálním problémům dnešního dobrmana.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod CMOKY » sob lis 14, 2009 10:27 pm

K TOMU TŘESU HLAVY,
ZAJÍMALY BY MNE ZKUŠENOSTI OSTATNÍCH A JEJICH NÁZORY,MOŽNÁ BY TO STÁLO ZA TO ZALOŽIT VLASTNÍ FORUM K TOMUTO.
JÁ SE S TÍM SETKALA V MENŠÍ MÍŘE U JEŽIBABY A PAK NÁSLEDNĚ U LABELLY,KTERÁ HO MÁ POMĚRNĚ ŠASTÝ A SILNÝ.JEŽIBABA TO MÍVALA,POKUD SE ROZRUŠILA,ALE ČÍM TO???
JANA TEHDY ŘÍKALA,ŽE SE NA TO PTALA,ŽE JE TO SNAD JAKÁSI FORMA EPILEPSIE???
CMOKY
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 28, 2009 6:47 pm
Bydliště: PRAHA

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » sob lis 14, 2009 10:30 pm

Je to Headbobbing Syndrome. Jedná se "o kosmetickou vadu", pes je většinou po kompletním neurologickém vyšetření shledán zcela zdráv. Mnohdy příznaky odezní s věkem psa.

Navrhuji také založit tomuto tématu samostatnou sekci ve Zdraví ...
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod CMOKY » ned lis 15, 2009 12:16 am

NO,POKUD MŮŽU ZA SEBE PROSIT,ZALOŽ NOVÉ FORUM:-).
ZKUSÍM O TOM NĚCO NAJÍT NA NETU,ALE MĚ TO JAKO KOSMETICKÁ VADA NEPŘIPADALO,
MUSÍM SE PŘIZNAT,ŽE NÁS TO S MAMKOU DOCELA VYDĚSILO(TEDYJI,JÁ U TOHO NEBYLA,NEB BUBU DOSTALA TEMNTO TŘES PRÁVĚ Z NERVÍČKŮ,KDYŽ JSEM JI TAM NECHALA A ODEŠLA),ALE MÁMA CHUDÁK U NÍ SEDĚLA A SKORO BREČELA.
PAK JSEM ZJISTILA,ŽE STAČÍ ODPOUTAT POZORNOST,ABY SE PES UKLIDNIL,PIŠKOTEM,JAKKOLI,ALE ZAS JEN KOSMETICKÁ VADA BYCH TO NENAZÝVALA,NENÍ TO PŘÍJEMNÉ PRO MAJITELA A PSA PODLE MNE TÍM MÉNĚ:-).
ALE ZAJÍMALO BY MNE JAKÉKOLI INFO O TOMTO,
PŘEDEM DÍKY.BOHUŽEL BUBU JSEM MĚLA DOMA JEN OMEZENÝ ČAS A LABELLU MÁ KAMARÁDKA,TAKŽE NEMŮŽU POSOUDITZ VÍC,JAKÝ JE VÝVOJ,ZDA SE TO S VĚKEM LEPŠÍ,ČÍ NE,....
CMOKY
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 28, 2009 6:47 pm
Bydliště: PRAHA

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 15, 2009 7:24 am

syndrom třesu hlavy jsem měla u svého prvního dobrmana Arne Tekram (Begin zkanape-Esprit zkanape) a už si vybavuju, to bylo tehdy, jak se říkalo, že Indina má nějakou formu epilepsie, tak tedy to bylo toto, tehdy se mělo za to, že třes hlavy patří do malých epi paroxysmů, a časem to výzkum vyloučil.
Pes tím trpěl opravdu zcela kosmeticky, dá se to přirovnat k imperativnímu cukání víčka, stačilo ho rázně vzrušit a odeznělo to ihned.
Pes kryl dvakrát, jednou ještě před uchovněním též neuchovněnou papírandu, netajila jsem se s tím, pak slovenskou čubu po Ektorovi, Belinda Akire, z té krve je na Slovači pes Audro zelené jabloko, nevím, zda kryje
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 15, 2009 7:42 am

Ludek píše:..... panický strach z výstřelu. Tím také trpěl Aramis. Vzpomínáte? Prošel výcvikem bez problémů,dokonce absolvoval i MS. Pak stál přes zimu u vás a když jsem ho dostal pro předvedení na Korungu,bál se až sral. To je typické pro genetický přenos strachu z výstřelu. Pes se začne bát až se trochu lekne,kdykoli po dobu svého života. ..

typické pro "střelbu" je zhoršování se s věkem psa, je to z hlediska nervové činnosti jen nízko nastavený práh spouštění adversní reakce na nárazové podněty, a patří k tomu celkově křehčí nervová sostava, ti psi jsou citliví, aktivní, rychlí, snadno vzrušiví...... dá se to vysledovat už od mala, aktivní reakce na cokoli rychlého a náhlého, neustálý rychlý monitoring všeho kolem, ze začátku s zas bleskurychlým srovnáním se, a pak stačí, třeba ve středním věku, aby někdo blbě hodil dělbucha, nebo nastala hodně hnusná bouřka...a objeví se skutečný strach.
Dá se to ladit, dá se s tím pracovat, ale ta reakce zvířete tam prostě je.
Otázkou je, zda na tom chovat či nechovat, i když se to manifestuje (zatím bez toho fatálního leknutí) jako jen velmi vzrušivé zvíře, které musí vědět o všem a na každý zvuk se orientuje a věnuje mu až nevhodnou pozornost...
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 15, 2009 11:05 am

Luďku, já si od nedělních biopsií zcela úmyslně rejpnu,
hele, když se dnes za sebou a svou kariérou člověka, který uchovní skoro vše, co za tímto účelem obdrží, ohlédneš,
nelíská te hanba za to, jak jsi umožnil vstup do chovu i jedncům, kteří by se tam sami pod laickým vedením nikdy nedostali,
a tím pádem ses aktivně spolupodílel na degradaci plemene?
ono je mi jasné, že řekneš, je to profese, když ne já, udělali by to jiní,
ale to je přesně to, co jinde vyčítáš druhým...že nejsou zásadoví a odvolávají se ve svých aktivitách na široce rozšířené úzusy, aniž by si přiznávali, že to, co je plošně rozšířené, není tím automaticky správné...
Vyvodil jsi nějaké závěry ze svých bohatých profesních zkušeností? Odmítáš třeba uchovnit zvíře, které si osaháš a vidíš, že do chovu nepatří?
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » ned lis 15, 2009 11:10 am

Mohu odpovědět za Luďka alespoň v něčem - odmítli jsme uchovnit zvíře, jež mělo zdravotní problémy, které by mohlo předat svému potomstvu a to ve více případech. A to se týká i samotné povahy (kouzla jaksi neumíme :wink: )
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » ned lis 15, 2009 11:18 am

Jinak sama za sebe - co se týká samotného chovu, každý ty nároky má jiné. Každý má jinou představu o tom suprovém psu. Ve většině případů jde lidem o exteriér, ty co jdou čistě po povahách si většinou své psy vycvičí sami. Zajímavé je, že vždycky byla dobrá zvířata z Ruska nebo spíše od lidí z Ruska pocházejících. Nevím čím to je, asi jejich mentalitou a následnou výchovou psa, ale s těmito psy (nehodnotím exteriér či rodokmen) bylo vždy radost pracovat.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Drbárna aneb na co není téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron