Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Ludek » ned lis 15, 2009 5:30 pm

Sali BNT píše:Luďku, já si od nedělních biopsií zcela úmyslně rejpnu,
hele, když se dnes za sebou a svou kariérou člověka, který uchovní skoro vše, co za tímto účelem obdrží, ohlédneš,
nelíská te hanba za to, jak jsi umožnil vstup do chovu i jedncům, kteří by se tam sami pod laickým vedením nikdy nedostali,
a tím pádem ses aktivně spolupodílel na degradaci plemene?
ono je mi jasné, že řekneš, je to profese, když ne já, udělali by to jiní,
ale to je přesně to, co jinde vyčítáš druhým...že nejsou zásadoví a odvolávají se ve svých aktivitách na široce rozšířené úzusy, aniž by si přiznávali, že to, co je plošně rozšířené, není tím automaticky správné...
Vyvodil jsi nějaké závěry ze svých bohatých profesních zkušeností? Odmítáš třeba uchovnit zvíře, které si osaháš a vidíš, že do chovu nepatří?


V době kdy jsem cvičil Indianu,jsme si vůbec neuvědomovali,že by se mohlo jednat o dědičné problémy. Koneckonců jediný kdo tehdy nebyl mimo mísu byla Dr Brožová,ale ta její varování jsem nebral vážně.To přicházelo až postupem času. No a jak jsem si mohl ty průsery sám "osahat",tak jsem byl ostražitější.Proč myslíš,že teď nemám žádné psy na výcvik? Neb se po světě rozkřiklo,že rozkoušu kde co,lidi mi začali posílat jen odpad a tak jsem,pokud se jedná jen o zkažené psy o jeden až dva tisíce euro dražší jak můj ceník a to bez záruky,no a pokud zjistím zdravotní problém,psa vracím.A to se stalo nejednou.
Jsou i lidé,kteří teď se mnou trénují a já jim otevřeně říkám,že jim pomáhám jen proto,aby si dokázali že svého psa dokáží uchovnit. A že pokud na něm budou chovat,dám vědět do celého světa,co je to za mrdku. Kupodivu to občas funguje. A takových lidí si nesmírně vážím. Musí to být ale opravdu budoucnost likvidující odchylka,bo ináč o problémech svých svěřenců mlčím.
Na druhé straně však jsou "chovatelé" bez špetky soudnosti.Kupříkladu chovat na Brittanice Halit Paša je dle mého soudu vražda plemene,neb přenáší ten strašný strach ze střelby a nemocná záda a sama těmito problémy trpí no a také třeba nechápu proč byl již chovně využit Hydo (nebo Hido) od Dvou lvů,bo ten je povahově ouplně v řiti. Ale to je jen pro příklad.Koneckonců sama víš,že chovat na Dominice či Jasmíně HP je prasárna.
No a na ten tvůj dotaz zda mne hamba nefackuje odpovídám že nefackuje,bo to bylo až za hranicemi lidských schopností mnohdy(viz ten Čechové zvěřinec),ale žere mne,že jsem neviděl dál jak na špičku nosu již před pár lety.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » ned lis 15, 2009 5:56 pm

děkuju za upřímnost...já se to taky naučila až s prvním skutečně dobrým psem, jak vypadá ten rozdíl, který dělá PSA a jen psa...taky si dnes vyčítám, že Arne vůbec kryl....to je taky důvod, proč nic z toho, co mám doma, není dle nás dost dobrý k tomu, aby to dál šířilo své geny, není tam nikde komplex zdraví-povaha-vzhled, měkla jsem u Kiruny, ale nevyměknu, dokud se dá koupit zvíře "lepší", není co se snažit o chov.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » čtv lis 19, 2009 1:15 pm

ex post se dív ám a něco jsem přehlídla:
tohle -"Koneckonců sama víš,že chovat na Dominice či Jasmíně HP je prasárna".

No Lu´dku, to dle mne není prasárna, ale chov na velkých měkkých hřejivých společenských pinčovkách,
prasárna je chovat na zvířatech, která se bojí.

Strach a s ním spojené přestřelovací reakce jsou to nejhorší, co likviduje pohodový život se zvířetem, které třeba zrovna není určeno k kariéře pracovního parťáka...a pracovat se psem, který se bojí, nedůvěřuje cizím, je nervosní a plachý, je děs a běs a nikomu to nepřeju, stavíte na písku, co během týdnů dřiny postavíte, spadne jak domeček z karet jediným nesprávným pohybem figuranta, a spravujete to dýl, než jste to budovali, do dalšího nesprávného pohybu či doblba nenadřené situace...a ani tam to spolehlivě nefachá.

Ty dvě zmínené čuby sice nevykazují snad žádné drivy typické pro plemeno, ale taky se nebojí a cizím důvěřují, odchovy po Dominice neznám osobně žádný, ale po jasmíně znám 2 zvířata a i když jsem u nich neviděla přirozený tah na aport, tak žádný trágy to teda nejsou....
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Ludek » čtv lis 19, 2009 4:26 pm

Dominika Halit Paša a Jasmína Bohemia Gotika byly obě dvě naprosto necvičitelné. Míním tím obranu. Věř mi že mám nos na psy. Tato nebohá stvoření jen stála a hleděla,byť mne měla v oblibě a v podstatě se měla lépe jak u majitelky,bo na ně nikdo hystericky neječel a pod. Dělal jsem co se dalo. Prostě to nešlo. Nevzdal jsem to však.Vzdala to chovatelka,bo mi musela dát nějaké jiné pinčíky na uchovnění. Pochopitelně je šlo dát do rožku či na stůl a vyprášit jim kožíšek. V ČR existuje jen pár figurantů co to umí ,věřím že patřím mezi ně,ale toto jsem prostě na sebe dělat nemohl. Jednak na to nemám až tak žaludek, ale hlavně obě feny byly tak tupé,že by se třeba i tato cesta minula úspěchem. Jen pro informaci - existuje jen jediný pes,kterého jsem měl v rukách a nenaučil ho kousat. Byla to fena NO bez pp asi před patnácti lety. Ale ona alespoň byla trochu aktivní a nestála jako mouchy snězte si mne. No a co se odvahy Dominiky HP a Jasmíny BG týče,tak to že se nelekly standartních situací ještě neznamená,že jsou nebojácné. Při trošce tlaku by běžely a sraly. Pravda je,že neprodukovaly tolik útěkového adrenalinu jako kupříkladu zmíněný Hido(či Hydo) od Dvou lvů,jehož majitelky štěstím jásaly,když se třeba nechal konečně pohladit na úvazku Vítkem,který byl vybaven salámem.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » čtv lis 19, 2009 5:42 pm

no, nezapomenu na Dobřany, jak jsi roztáčel Jasmínu za pomoci Tchoře a Bobulky coby konkurence u kůžičky, na nakonec si kousnul za ní, aby se práce dvojice ukončila výhrou.
To ovšem neznamená, že to zviřátko není schopné normálního společenského života...a věř zas mě, že strachový pes má problém i normálně žít...myslíš si, že Kobru může podržet na vodítku někdo druhý????? tím méně si jí půjčit třeba na výstavu, odvézt autem někam do dža, vystavit, pak venčit s druhými psy, a pak zas odvézt z5 majitelce, jako to krásně šlo u obou těch nekousavek? a jako to jde i u jejich potomstva.....toto jasmínodominikování není katastrofa kruciální, je to pro pracovního pinče povaha zcela nesmyslná, ale jinak z hlediska psa a jeho wellfare naprosto zdravá...prasárna prasečí je reprodukovat strachové jedince, byť to mají sebelépe maskované a jsou sebecennější a sebekrásnější.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Ludek » čtv lis 19, 2009 8:40 pm

No Rozárko,vyplývá z toho jen jedno.Na sračkách nechovat,ať se staví jakkoli. Míním dobermanského pinče. Bo to je plemeno pracovní. Povahy kupříkladu Jasmíny,nechť jsou preferovány producenty pudlíků.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » čtv lis 19, 2009 10:34 pm

Dovolím si vstoupit do vaší intelektuální diskuze a lehce nesouhlasit. Ano, Jasmína a Dominika nemají kořistnický pud. Je ale otázka, nakolik jim je to vlastní a nakolik je to způsobeno mým utlumením, protože jsem vyměnila pole a cvičáky v té době za konzumní způsob života a byla jsem nucená se zapojit do pracovního procesu.
Nicméně jako štěně se Jasmínka projevovala na úvaze dost dobře.Jenže pak přišla práce a všechno bylo jinak.
ALE: stačí se podívat na jejich potomky: Rhapsody, která kouše i přes svůj srdeční handicap jak o život, Chiara, Ambrosia, Amélie a další. Po Dominice je to Pearl, která kouše jako o život a Elinka, na kterou zase nedá dopustit Eschi.
Takže je otázka, zdali na nich chovat či nechovat. Protože i feny bez kořistnického pudu daly velmi dobré odchovy. A že by obě běžely až by sraly? To nevím, dá se jim střílet kanónem u zadku a ani se nehnou. Že by to bylo tím, že byly hluché?????
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » čtv lis 19, 2009 10:39 pm

No ono je kouše jako o život a kouše jako o život :maso:

holt každý má jiné představy o plemeni dobrman
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » čtv lis 19, 2009 11:24 pm

Jinak Rozárko, souhlasím, že ty "strachovky" jsou to nejhorší, co může být. Bohužel začínají spíše převládat ti flegmatici a to u všech plemen. Je to o době, ve které žijeme. Společnost si žádá, co nejméně se projevujícího psa.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Lucie » čtv lis 19, 2009 11:33 pm

Co se týká Jasmíny tam byl hlavní problém také v tom, že ta fena byla prostě tupá / hloupá a nějak blíže to specifikovat se to nedá. To se musí zažít. Mám pocit, že mnoho dobrmanů začínají ztrácet svou přirozenou část povahy - chytrost někdy až "vychcanost". A to je třeba to, co se mi na tomto plemeni nesmírně líbí. Že ten pes se snaží být pořád o krok napřed, to že vás drží ve střehu a že při výcviku s ním nikdy není nuda (mluvím o dobrmanovi, nikoliv velkém společenském pinčovi).
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Jana » pát lis 20, 2009 12:52 am

To víš že jo. Ty jsi Pearl někdy viděla někde kousat? Nebo zase usuzuješ ze vzduchu????

Ale jo, máš naprostou pravdu. Všechny moje feny jsou naprosto a jedinečně tupé. No ale v tom případě ty musíš za chytrost dostat nejméně Nobelovu cenu.
:hop :hop :hop :hop :hop
Jana
 
Příspěvky: 212
Registrován: pon bře 12, 2007 2:32 am

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Ludek » pát lis 20, 2009 7:31 am

Ale no tak slečno magistro.Takto to přeci nefunguje. To že některý z odchovů nevykazuje vámi do chovu puštěnou vadu ještě neznamená,že nebyla přenesena. Co ti ostatní zoufalci?
Také je funny jak jste okoukala superlativy od Rozárky. Míním tím jak by se dalo těm vašim fenkám střílet za zády z kanónu. Díky své dobrodružné povaze mám osobní zkušenost co je to býti se psem - a to se psem opravdu cvičeným - pod palbou toliko z ručních zbraní.Věřte mi,že pokud by ta vaše zvířátka uslyšela kanonádu,běžela by až kam by stačila,tam se schovala a už nevylezla.
No a Lucie má stoprocentní pravdu,co se intelektu té vaší čubinky týče.Tím nechci říci,že všechna zvířata byla tupá. Ale kupříkladu vedle vaší Britanicy Goldest Diamond byla Jasmína jako robě stižené Downovým syndromem vedle Alberta Einsteina :r
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » pát lis 20, 2009 11:25 am

jaký superlativy xakru??? nikde nikde nic o žádný odolnosti vůči střelbě u jmenovanejch nepíšu, jen jsem nesouhlasila s pojmem "prasárna", protože z hlediska wellfare psa toto žádná prasárna není, prostě u části odchovů vznikne pudl v dobrmaním kabátě, je to jen slepá ulička z hlediska budoucnosti pracovního pinče.

Není důvod nechovat dobrmany na těch samých požadavcích jako pracovní maliny, selekcí se dá dosáhnout všeho, i zvířat s instinktivní inteligencí skutečně pracovního jedince, laicky řečeno postavíš ho do situace a on bude sám od sebe vědět, jak jí správně řešit... a je strašně důležité v této kategorii požadavku chovat na skutečně inteligentních jedincích, na zvířatech aktivních, zvědavých, zvídavých, takových, co neúnavně zkoušejí to či ono, aby dosáhly svého, co kombinují a vymýšlejí a dávají najevo radost z hozené rukavice...
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Sali BNT » pát lis 20, 2009 11:35 am

Jana píše:Takže je otázka, zdali na nich chovat či nechovat. Protože i feny bez kořistnického pudu daly velmi dobré odchovy.

už se stalo, takže jediné, co se dá udělat, je pokračovat v chovu jen na potomkách, ty sledované drivy vykazujících v dostatečné intensitě, prostě tvrdě selektovat směrem k požadovanému komplexu zdraví-projev-vzhled. Ta selekce ale musí být fakt tvrdá, aby se v dalších generacích to sledované zlpepšovalo, aby byla narůstající tendence správným směrem. Je to dřina a zabere to mnoho generací, než se dosáhne cíle, a taky se to vůbec nemusí povést, a chce to obrovské znalosti nejen v exteriéru, ale i ve zdravovědě a hlavně v správném posuzování povah, ono skutečně co je pro někoho super, je pro jiného jen dostatečný, a skutečně dobrý pes se nedá popsat, to je kategorie tzv. aha-vjemu, prostě to jednou v životě máš v ruce, něco s tím zažiješ, pak vykulíš oči a řekneš si aha, tak tohle je ono...
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Vzkazy a příspěvky pro HP nesouvisející s tématy drbárny

Příspěvekod Dobermann » pon srp 16, 2010 8:43 am

Dobry den :)
Dobermann
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 16, 2010 7:37 am

Předchozí

Zpět na Drbárna aneb na co není téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron