stopa

Vše co se týká výcviku psů

Re: stopa

Příspěvekod Len » pát dub 23, 2010 6:53 pm



schema: 1. pachový čtverec(nášlap)----cca 8 kroků ----2.čtverec----- 8 kroků --- 3.čtverec--- 8 kroků --- 4.čtverec

1. čtverec 5ks masa, 2. a 3. čtverec 5 ks masa dobře rozmístěných, čtverce dostatečně velké, 4. čtverec asi 7ks masa (ne hromada)

2. čtverec - není pro pozorovatele zřejmé, kde je
3. čtverec - je pro pozorovatele zřejmé kde je (podle mě)

jednou se zastavila, zvedla hlavu, motivace hlasem, podařilo se a rozešla se, nemusela jsem ukazovat.

pls názor
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: stopa

Příspěvekod Ludek » pát dub 23, 2010 8:26 pm

Hola Lenko,byť to nevypadá,je to ohromný pokrok oproti tomu úprku co předvedla na prvém našem tréninku v pondělí. Chvíli po začátku tam stálas a rozhlížela ses po zemi. Myslím,žes spíše nevěděla kudy stopa vede,než žes jí nechtěla na stopu ukázat. Stopu si musíš pamatovat na centimetr. Pokud zvedne hlavu pes v tomto stádiu výcviku - t.j.úplně na začátku,neváhej a okamžitě mu ukaž na pamlsek na zemi,respektive ji nenech rozhlížet a odejít z práce. Je stále velmi nervózní a nekoncentrovaná.Nenech ji odcházet z primárního pachu stopy.Srovná se to druhým vodítkem. Jen co si bude alespoň trochu jistá,že ze šlápot na zemi roste žrádlo.Neplácej či nehlaď ji pokud ještě pracuje.Rušíš ji.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: stopa

Příspěvekod Len » sob kvě 01, 2010 11:53 am




vařený jítra, dnes táhla i na ostnáči...
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: stopa

Příspěvekod Lucie » sob kvě 01, 2010 12:05 pm

Dobrý :-q Sama za sebe: vidím tam tedy velký pokrok, hlavně v soustředění. To tahání se pak upraví s použitím druhého vodítka, navíc není nijak dramatické. Škoda, že na Youtube nejsou videa všech stop (a s datem natáčení), které jsi kdy natočila.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: stopa

Příspěvekod Len » sob kvě 01, 2010 5:52 pm

díky moc. Je tam chyba, plácám jí, ještě když nemá dokončeno, bez videa bych si to těžko uvědomila.
Taky mi vadí ty její kozí přískoky, nejde rovně, ale zatím to neřeším. Hlavně, že čuchá, hlava je dole a ještě jí to baví.
Starý videa jsem radši smazala, na to se nedalo koukat, to nebyly stopy, ale mám je někde v PC, můžu je tam dát.. Odteď budu uvádět datum natáčení, to bude zajímavý vidět pokrok, tedy doufám.
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: stopa

Příspěvekod Len » sob kvě 01, 2010 6:59 pm



pls o radu. Pes 5 let, vloni stopoval pěkně na plnou šňůru, letos 0 motivace. Tenhle pes nemá žádnou motivaci, poslušnost je pomalá, udrilovaná, 0 reakce na míček, 0 reakce na pamlsky - je to vinou předchozího výcvikáře, který učil drilu, žádná pozitivní motivace.... když dostane misku se žrádlem, tak čeká, až panička odejde a pak se nažere. Výborný obranář. Díky moc. Nevím, jestli je možná rada takhle na dálku a jestli se s tímhle dá vůbec něco dělat.
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: stopa

Příspěvekod Lucie » sob kvě 01, 2010 7:17 pm

Jednou z motivací může být na stopě hlad...a pak mu tam dát větší kusy masa - opravdu dobrého (hovězí nebo kuřecí srdíčka). Jinak dle videa, by se paní měla vrátit na začátek (pachové čtverce, krátké stopy, nepouštět psa na delší šňůru, nedovolit vracet se zpět - respektive pamlsky přejít atd.), zřejmě byl zanedbán onen základ stopování.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: stopa

Příspěvekod Ludek » ned kvě 02, 2010 5:41 pm

Lenko je to lepčí jak onehdá a mnohem,mnohem lepší jak prve. Ukáži ti jak to srovnat. O5 plácáš psa ještě když pátrá a žere. Nedělej to! Rušíš ji.
Paní s boxerem mi připadá že naprosto neví vo co gou. Nejen že překvapeně komentuje počínání toho živočicha,ale se i podivuje,že má snad,no ano,zmáčené botky a tepláčky - vanitas vanitatum, omnia vanitas. Nic jiného mne nenapadá. To se tu nedá napsat jak na to.Upsal bych se.Musela by přijet.Eslivá do toho chce investovat.
A jaxe má policejní pátrací pes po lekci zde? Už stopuje?
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: stopa

Příspěvekod Len » ned kvě 02, 2010 6:46 pm

hlavně že se lepšíme obě, pochvala je pro mě obrovská motivace, ale potřebuju vědět úplně všechno, co dělám blbě. Už chci přijet zase co nejdřív! Trošku udělat poslušnost. Nejde mi to míčkování.
Mám stejný názor na boxera, přesně, upsal by ses. ale je ho fakt škoda. Přijet nechce.
Policejní pes jede zítra na závody, MUSÍ, takže Romča to musela trochu urychlit, ví, že nezalehne předmět, resp. nechá zadek nahoře.
JInak jestli pamatuješ, na Jirku, jak se mnou přijel na obranu (taky policajt:-) ) tak vyhrál minulý týden závody policejních psů -40 závodníků.....je to můj liberecký trenér, ale teď ho moc neposlouchám.....doufám, že sem nechodí.
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: stopa

Příspěvekod Michala » čtv kvě 06, 2010 6:19 pm

Ahojte :-)
mám prosbičku, stává se mi po vypracování stopy, že když se vracím pro cedulku, tak mi Jazyk zaboří čumec znova do nášlapu a vypracuje si stopu ještě jednou, někdy i lépe, klidněji. Já za ním nejdu, před tím dostal povel volno, neodvolávám ho. Nevím, jestli ho mám nechávat, tohle dělat. Protože třeba dneska konkrétně měl stopu na vzrostlejším, hodně mokrém osení, 2,5 hodiny starou, ještě přepršelou, kde nechal několik pamlsků. Samotnou stopu šel celkem s vyšším nosem. Ale při druhém vypracování, když vlastně šel stopu čerstvou, protože jsem ji prošla znova při prvním vypracování, šel hezky s nízkým nosem a dovyjedl si všecky zbylé pamlsky. Tak nevím, asi bych ho to neměla nechat, nebo :?:
Uživatelský avatar
Michala
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 11, 2007 6:51 pm
Bydliště: Rynholec, okr. Rakovnik

Re: stopa

Příspěvekod Ludek » pát kvě 07, 2010 5:39 pm

Nejlepší by bylo Míšo,udělat stopu tak,aby Jazýk stopoval výborně už tu prvou stopu. Jenže já si to už až tak nepamatuji,jen vzpomínám,že jste dvě vodítka a ostnáč odmítala,no ato je to nejlepší jak pejska naučit hezky pomalu chodit a nepřecházet pamlsky. Takže to by se muselo vidět.
No a odpověď na otázku tedy je,že můj pes by to vyžral a já bych ho tam nepustil. No a generálně bych ho tam taky nepustil,ať si trhne,bo to měl sežrat. Good luck anebo se opravdu přijďte vokázat.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: stopa

Příspěvekod Michala » sob kvě 08, 2010 8:39 am

Ludek píše:jen vzpomínám,že jste dvě vodítka a ostnáč odmítala

jojo, a na tom se nic nezměnilo :mrgreen:
Ludek píše:No a generálně bych ho tam taky nepustil,ať si trhne,bo to měl sežrat.

ok, diky moc za odpověď
Uživatelský avatar
Michala
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát kvě 11, 2007 6:51 pm
Bydliště: Rynholec, okr. Rakovnik

Re: stopa

Příspěvekod Len » úte kvě 18, 2010 5:41 pm



komentář...
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

Re: stopa

Příspěvekod Ludek » úte kvě 18, 2010 7:28 pm

Zkrať ještě šňůry,ať se dá pes opravdu ovládat. Nezdráhej se ji navádět do šlápot. Pokud je to možné,v závislosti na terénu a tedy i na schopnosti stopu zcela přesně vizuálně rozpoznat tebou,klaď ji v mírných obloučcích,ať to není prjamo dlja linějky. Ale třebas to tak udělala a nebylo to jen vidět. Ináč lze pochopitelně,pokud je maso v každé šlápotě,jít klikatě kdekoli.Dle pamlsků se zorientuje úplně každý. Největší chybou na tomto videu jsou tedy ty šnůry. Pokud by pes opravdu selhal a vydal se k Neumětelům,nemáš šanci to srovnat. Ni při největším rozpažení.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: stopa

Příspěvekod Len » úte kvě 18, 2010 7:37 pm

aha, tak napravíme, a nezvykne si, že jí chodím za zadkem, aby se to nemuselo odbourávat
Len
 
Příspěvky: 46
Registrován: sob bře 28, 2009 1:53 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron