Přehřátí

Přehřátí

Příspěvekod mercedes » pát črc 09, 2010 3:16 pm

Chtěla bych se zeptat,jak dlouho může jít dobrman na přímým slunci tady vtěch vedrech,tak aby se nepřehřál?Slyšela jsem že se lehce přehřeje.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Přehřátí

Příspěvekod Lucie » pát črc 09, 2010 5:39 pm

To je vždy individuální a na plemeni až tak nezáleží. Klasickou procházku by měl zdravý jedinec i v těchto vedrech v pohodě vydržet. Doporučuji sebou nosit flašku s vodou, aby měl vždy dostatek tekutin. Při nějakém větší fyzické zátěži je dobré na psa pro ochlazení položit mokrý ručník, popř. ochlazovat tlapky studenou vodou. No a vůbec nejlepší je chodit na procházku k vodě :wink:
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Přehřátí

Příspěvekod mercedes » pát črc 09, 2010 8:53 pm

Lucie píše:To je vždy individuální a na plemeni až tak nezáleží. Klasickou procházku by měl zdravý jedinec i v těchto vedrech v pohodě vydržet. Doporučuji sebou nosit flašku s vodou, aby měl vždy dostatek tekutin. Při nějakém větší fyzické zátěži je dobré na psa pro ochlazení položit mokrý ručník, popř. ochlazovat tlapky studenou vodou. No a vůbec nejlepší je chodit na procházku k vodě :wink:


To já mu vodu tahám pořád,ale právě k tý vodě to máme 40 min pěšky,tak aby mi v tom parnu cestou někde nepad.Protože když jdem na odpolední procházku,to se táhne jak smrad a cestou je(i jorka) ochlazuju vodou z fontánky.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Přehřátí

Příspěvekod Ludek » sob črc 10, 2010 5:09 am

tak odpolední procházky vynechte. Prostě jej nechte jen vyvenčit a netahejte ho ven. Ať si to užije ráno,večer,v noci.Pes se nemusí každý den vláčet kilometry anebo hodiny po venku. Je pak unavený a pozná se to na výkonu. Moji psi jsou nejraději v posteli.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Přehřátí

Příspěvekod Sali BNT » pon črc 12, 2010 12:37 pm

mercedes píše:To já mu vodu tahám pořád,ale právě k tý vodě to máme 40 min pěšky,tak aby mi v tom parnu cestou někde nepad.Protože když jdem na odpolední procházku,to se táhne jak smrad a cestou je(i jorka) ochlazuju vodou z fontánky.

nějak to znám, když jsem začínala....bez auta, bez zkušeností, pár let s malým kníračem a rovnou k němu dobrman, naštěstí cesta vedla kolem Vltavy a pes se měl kde chladit, když už mě hrabalo a musela jsem každý odpoledne brázdit pole a louky, a´t bylo jak bylo...v tomhle počasí nejlíp uděláte,když půjdete pádit psa už v pět ráno nebo nejdřív kolem desátý večer. Venčit dle potřeby, ale pádit jen tehdy, když nehrozí kolaps z přehřátí.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Přehřátí

Příspěvekod mercedes » pon črc 12, 2010 3:50 pm

nějak to znám, když jsem začínala....bez auta, bez zkušeností, pár let s malým kníračem a rovnou k němu dobrman, naštěstí cesta vedla kolem Vltavy a pes se měl kde chladit, když už mě hrabalo a musela jsem každý odpoledne brázdit pole a louky, a´t bylo jak bylo...v tomhle počasí nejlíp uděláte,když půjdete pádit psa už v pět ráno nebo nejdřív kolem desátý večer. Venčit dle potřeby, ale pádit jen tehdy, když nehrozí kolaps z přehřátí.[/quote]

To by se mu muselo chtít v těch pět hodin vstát,chodíme tak v půl osmý na chvíli,to ještě jde,odpoledne teď už jen za barák do stínu na čuránko a kakánko a pak až večer na tak na 2-3 hodiny,což se líbí venku i mě.Akorát jsem si myslela,že když sou ty vedra,tak by si mohl jít zaplavat,no včera večer jsme byli a skákal v tý vodě jak kozel :hop
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Přehřátí

Příspěvekod Sali BNT » úte črc 13, 2010 6:50 am

pes není člověk, aby si v létě chodil odpoledne zaplavat,
pokud máte se sebou tyto letní cíle,nechette ho doma a jdětě si plav at na plovárnu sama, nemusíte ho hlídat mezi lidmi a máte čas na sebe,
a večer v chládku vemte psa a jděte k přírodní vodě pro psy, jen pro něj, a uděláte nejlépe.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Přehřátí

Příspěvekod mercedes » úte črc 13, 2010 9:15 am

Sali BNT píše:pes není člověk, aby si v létě chodil odpoledne zaplavat,
pokud máte se sebou tyto letní cíle,nechette ho doma a jdětě si plav at na plovárnu sama, nemusíte ho hlídat mezi lidmi a máte čas na sebe,
a večer v chládku vemte psa a jděte k přírodní vodě pro psy, jen pro něj, a uděláte nejlépe.


dobře dobře,šak ho nikam netahám :wink: já jen sem myslela kvůli němu ne kvůli sobě,aby se tak nenudil.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Přehřátí

Příspěvekod Ludek » sob led 28, 2012 4:57 pm

Vůbec nechápu jak by to naši psi vydrželi. V létě mají běžně AC. No a představte si,že tady na Panenských ostrovech i v tom největším vedru pokud Mirkovi dobrmani můžou,naleznou si místo kde to nejvíc peče. A třeba po hodině takovéhoto grilování se zvednou a začnou honit.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Zdraví­ nejen dobrmana

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron