Proximo - STOPA

Vše co se týká výcviku psů

Proximo - STOPA

Příspěvekod Libor » pon srp 02, 2010 1:34 pm

Ahoj Luďku.

Konečně se mi to podarilo na ten YouTube dostat.

Za všechny rady předem MOC děkuju.

Libor

http://www.youtube.com/watch?v=rDd8kKKvEuk
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned črc 12, 2009 7:02 pm

Re: Proximo - STOPA

Příspěvekod Ludek » pát srp 06, 2010 5:21 am

Proximo už chodí po stopě a žere žrádlo,aniž by ho přecházel. To je ohromný skok v porovnání s tou hrůzou co předváděl. Správně jej brzdíš,aby nepřešel ani kousek. Vyhledávej místa bez mravenců,anebo zkus toto viewtopic.php?f=7&t=283 ,protože jeho reakce na ně ukazuje,že by to mohl být důvod,proč po mase na zemi pátrat. Místo posledního koláče bych již použil předmět. Maso na něm anebo kapsa - maso uvnitř. Pokud ti to čas dovolí,mohl bys krmit jen na stopě. Ptal si se na možnost vynechávání kroků s masem. Je to na tvém uvážení. Pokud nebude ve šlápotě maso,pes musí začít více pátrat a stopa je pro něj zajímavější. Zároveň však se může stát,že se ze stopy stane opět úprk a budeš mít co dělat i s ostnáčem na krku. Takže já bych před tím to krokem ještě naučil Proxima chodit na dvou šňůrách.Mezitím se ještě víc vychodí,no a potom bych třeba začal žrádlo vynechávat.
Na předmětu,pokud jej začneš používat,ať není žádná buzerace. Jen lehké zatlačení na kohoutek a mírný povel.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Proximo - STOPA

Příspěvekod Libor » pát srp 06, 2010 8:41 pm

Moc děkuju za pochvalu i za cenné rady.

1.) Myslím, že Proximo nemá problém (uskočení od stopy :nee: ) s mravenci, ale špatnou zkušenost s bodlákem, která se mu promítne, pokud ho polechtá tráva na čumáku. Bodlákům se vyhýbám a pevně věřím, že lechtání trávy časem přestane vyhodnocovat jako nebezpečí . . .

2.) Předmět rád zavedu do výcviku - už jsem se těšil na nějaký pokrok :D
Ale dotaz: Ve videu v Abecedě říkáš „ten pamlsek POD tím předmětem…“ a tady píšeš „Maso NA něm…“ Takže: POD nebo NA nebo je to jedno? Promiň, že slovíčkařím, ale nerad bych zase něco po… :wink:

3.) Rád zavedu i krmení na stopě.
Nicméně zase se doptám na detaily: Proxima krmím 5 až 6 krát týdně vždy večer po deváté hodině. Stopu dělám obden vždy ráno - nejsem utahanej a do práce nespěchám  Jak bys to zkombinoval? Krmit ráno - někdy na stopě někdy doma nebo krmit výhradně na stopě (jen 3 až 4 krát týdně) nebo dělat stopu (i když nerad) odpoledne - večer případně častěji (5 až 6 krát týdně) . . . Dalším variantám se nevyhýbám - chci to dělat dobře . . . :wink:

4.) Kroky s masem zatím vynechávat nebudu - nerad bych v budoucnu přibrušoval „ostnáček“ … :r

5.) Do dvou šňůr určitě půjdu - snad to zvládnu a nepokazim, co jsem doteď vybudoval . . . :wink: Je někde detailně popsáno jak na to?

6.) Předpokládám, že všechny změny mám zavést postupně a ne najednou - doporučíš mi nějaké pořadí nebo je to jedno?

Předem děkuju za další čas, který věnuješ mně a mému psu - VÁŽÍM SI TOHO. DÍKY!
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned črc 12, 2009 7:02 pm

Re: Proximo - STOPA

Příspěvekod Ludek » úte říj 05, 2010 8:50 pm

Omlouvám se ,že jsem na to zapoměl. Ještě žes zavolal...

1,vyhýbej se polím s bodláky

2,dej maso na předmět,anebo ještě lépe -použij jako předmět kapsu,která je k mání v e-shopu

3,pokud chceš krmit jen na stopě,jde to pokud je pes žravý. Není to pražádný problém,mnohá staopa bude mít jen pár desítek kroků,takže je to možné denně

4,jednou to budeš muset vynechat. Pes také začne opravdu pátrat,aby našel odměnu.

5,dvě šňůry drž jako opratě,ale těsně za psem. Mírným tahem jej naváděj ze šlápoty do šlápoty. Naváděj. Ať je jasné,že je ti jasné kudy to vede.Návod kupříkladu i zde http://dogschoolk9.com/cz/abeceda_5_08.htm

6, nalož mu to postupně.vzhledem k tomu,že od tvého dotazu zde uběhl už nějaký pátek,jsem si jist,žes to již započal.

7,hodně štěstí tedy :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm


Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron