Štěněcí výchova

Vše co se týká výcviku psů

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod mercedes » sob říj 23, 2010 9:18 am

http://martinaros.rajce.idnes.cz/
pokud budete mít čas a náladu můžete se podívat na některá fota viz odkaz výše.
Doufám,že mi Gordona aspoň pochválíte(jakej je krásnej :-q )
Na jaře s ním mám v plánu udělat ZZO-protože to jsou takový zkoušky nezkoušky.Kdybych bydlela v Praze určitě bych jezdila cvičit k vám.V budoucnu mám v plánu se do Prahy odstěhovat,tak možná,že i to vyjde.
Ještě jsem se chtěla zeptat,kyd jsou dobrmani dospělí-fyzicky i psychicky?
Děkuji M.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Ludek » pon říj 25, 2010 8:11 am

No nejvíce mne zaujalo toto : http://martinaros.rajce.idnes.cz/Deskto ... f_1960.jpg

Nejste náhodou z Českých Budějovic? A třeba učitelka?
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Iris » pon říj 25, 2010 1:57 pm

:lol: nedalo mi to, to je prostě hukot, tohle :D
Iris
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte črc 28, 2009 12:34 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod mercedes » stř říj 27, 2010 6:24 am

Ludek píše:No nejvíce mne zaujalo toto : http://martinaros.rajce.idnes.cz/Deskto ... f_1960.jpg

Nejste náhodou z Českých Budějovic? A třeba učitelka?


Možná tak učitelka tanca :twisted: ani nejsem z Č.B. nýbrž z M.B. a narodila jsem se v J.H.,kde jsem do svých 16 bydlela-určitě mě neznáte.
Nicméně brýle občas nosím.

A pokud se vrátíme k té výchově,tak to jeho večerní venčení mezi králíky,zatím řeším tak,že mu vodítko připínám ze strany na kovový košík-jedná se o 10 min.proch.Vím,že by jste mohl namítnout,že to je blbost-JE a že si takhle může ublížit-Může,ale na druhou stranu neni blebej a je na sebe opatrnej a já taky.Vím,že se to musí řešit jinak.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Ludek » stř říj 27, 2010 7:06 pm

Caramba Mercedes! sem si mysle,že ste se urazila či co :-) . To vodítko na košíku je opravdu blbost,avšak dnes hojně užívaná a populární,stejně jako ohlávka. Pes má xakru poslouchat pána a ne jej nutit vymýšlet takovéto nesmysly.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Ludek » stř říj 27, 2010 7:07 pm

Caramba Mercedes! sem si mysle,že ste se urazila či co :-) . To vodítko na košíku je opravdu blbost,avšak dnes hojně užívaná a populární,stejně jako ohlávka. Pes má xakru poslouchat pána a ne jej nutit vymýšlet takovéto nesmysly.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod mercedes » čtv říj 28, 2010 7:57 am

Ludek píše:Caramba Mercedes! sem si mysle,že ste se urazila či co :-) . To vodítko na košíku je opravdu blbost,avšak dnes hojně užívaná a populární,stejně jako ohlávka. Pes má xakru poslouchat pána a ne jej nutit vymýšlet takovéto nesmysly.

Urazila-já? :lol: sic vás neznám,ale jsem se o vás dozvěděla,že jste blázen,ale nejspíš v dobrém slova smylu...

Tak jsem si myslela,že s tím košíkem to napadlo mě inspirována ohlávkou :mrgreen: ,no aspoň nejsem sama.
Ale takhle úplně stejně mi dříve vyváděl kvůli kopacím míčům,jak nějaký viděl,taky katastrofa-dva jsem i platila.A teď už ho to přešlo,stačí říct nesmíš a je klid.Možná,že u těch králíků taky pochopí,že je to k ničemu-protože to je teď novinka.
Ještě jsem se chtěla zeptat na kolik může ten náš malej jork ovlivnit Gordona?já je většinou venčím spolu a jak jistě víte,malý psy štěkají skoro na všechno-i když já malýho dost mírním,ale i tak jak malej začne,tak Gordon automaticky se naježí aniž by věděl proč a čumí kde co je a občas na někoho blafne.
Ale asi jo,protože když cvičím Gordona,tak malej chce taky a chce bejt ten lepší(ale na druhou stranu je to sranda,když malej přiběhne a předsedne),no a Gordonovi je to šumák jestli je lepší nebo ne.A ještě pamlsky,když jsem měla dříve psi,tak mě poslouchali bez nějakých dobrot a co mám Gordona,tak jsem začala mu cpát ty pamlsky a bez těch se mu tak nějak nechce,takže pamlsky pořád?Používám škvarky a rozlámaný piškoty u kterých nechám přes noc plátek šunky a ony změknou,nedrolí se a pes se nedusí.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Ina » ned úno 20, 2011 1:11 pm

Dobrý den,

mám 11 týdenní fenku dobrmana. Na obojek i vodítko se naučila bez problémů. Když však vycházíme z domova, před dveřmi si sedne a nechce jít dál. Musím jí tak 2 metry vláčet za sebou a pak se rozchodí. Celou cestu se ale otáčí a když se zastavím, tak kňučí směrem k domu. Naopak když jdeme zpět a vracíme se, tak se nemůže dočkat a skoro běží.
Pokud jsme na nějakém místě, kde to nezná, jde úplně v pořádku a můžu ji i bez problému odepnout z vodítka. Když jsme na návštěvě u cizích a jdeme na procházku, dělá to samé, otáčí se a nechce se jí...ale pokud je u nich na zahradě - tak v pořádku.

Nevíte čím by to mohlo být?

Děkuji za odpověď
Ina
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 20, 2011 12:08 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Ludek » ned úno 20, 2011 7:58 pm

Ano vím. Je to tím,že je to ani ne tříměsíční dobrman. Buďte vlídná a trpělivá. Dejte jí šanci chtít udělat to co chcete vy. Na to aby musela,je třeba ještě brzy. Doporučuji kus uzeného :r
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod mercedes » ned úno 20, 2011 8:13 pm

Ina píše:Dobrý den,

mám 11 týdenní fenku dobrmana. Na obojek i vodítko se naučila bez problémů. Když však vycházíme z domova, před dveřmi si sedne a nechce jít dál. Musím jí tak 2 metry vláčet za sebou a pak se rozchodí. Celou cestu se ale otáčí a když se zastavím, tak kňučí směrem k domu. Naopak když jdeme zpět a vracíme se, tak se nemůže dočkat a skoro běží.
Pokud jsme na nějakém místě, kde to nezná, jde úplně v pořádku a můžu ji i bez problému odepnout z vodítka. Když jsme na návštěvě u cizích a jdeme na procházku, dělá to samé, otáčí se a nechce se jí...ale pokud je u nich na zahradě - tak v pořádku.

Nevíte čím by to mohlo být?

Děkuji za odpověď

Tohle snad dělají všichni štěňátka-bojí se neznámého,každý můj pes dokud byl štěník,mělo vytyčený jakoby své území,kde se cítilo být v bezpečí,jak se mělo jít za jeho pomyslnou hranici už nechtěl.Chce to čas,trpělivost a ukázat pejskovi,že s vámi se bát nemusí.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod mercedes » pon zář 19, 2011 7:57 pm

Tak pane Šilhavý,ozývám se po delší odmlce a nedbala Vaší rady a štěně si pořídila 28.9.mu bude pět měsíců.Je to úplně něco jinýho než Gordon.Zatím žádný problém s nima nemám.Gordon je furt takovej jakej byl,celkem se dá říct,že jsem ho skazila,no nevím skazila,ale je to takovej můj ťunťa.Nemyslím,si že by se kdy měli nenávidět,pijou s jedný misky,žerou vedle sebe a lehnou si tam kam si lehne druhej.Určitě mezi nima něco bude až bude malej v bubertě,ale s tím si musím poradit.
Gordona beru takovýho jakej je,naučila sem se s ním tak žít a celkem jsme spokojený,ani žádný zázraky od něho nečekám a nemyslím si že by musel,když ho ani uchovnit nemůžu.
Ale,chtěla jsem se zeptat jestli pes,kterej je s Vámi kromě práce pořád a bydlí v bytě naučí se takový poslušnosti,jak pes kterej bydlí v kotci.Nevím kde máte svý psi Vy,ale co tak pozoruju,tak většina je zavřená v kotcích a jediná jejich procházka je cesta na cvičák.Možný,že tedy si toho člověka víc váží a tím i líp poslouchá.Výsledky jsou asi pak hezký,ale taky takových psů mi je líto.Já vím,že když nepoznaj,tak nevěděj,ale já třeba ráda pozoruju svoje psi jak běhaj jen tak a hlavně vím,že neutečou.Chodím s nima po celým městě,sice vzbuzuju pozornost,lidi mě zastavujou,ale zase mají pestrej život.
Tak jsem se chtěla zeptat jak to vidíte Vy ?
S malým bych chtěla něco dokázat,ale kámen úrazu je to vedení,jo a ještě jedna věc,on mi od dvou měsíců a něco doma zvedá nohu a včera ji poprvý zvednul venku,to je brzy ne?
Děkuji za odpověď M.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Ludek » čtv zář 22, 2011 7:09 am

Mám své psy doma,spí se mnou v ložnici a poflakují se po celém domě. Když jsem bydlel ve městě,tak jsem s nimi chodil kde se dalo. Zejmána pak snídat do kavárny. Tady je to sice už v Praze,ale jsou tu jen nákupní centra a s městem to nemá nic společného a tak je beru mezi lidi jen občas. Toto je ale u dobrmana daleko důležitější jak výcvik. Socializace. A zážitky. Těch mu nadělte co nejvíc.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod mercedes » pát pro 23, 2011 8:10 pm

Dobrý večer,
mám docela problém,který se musí řešit,ale s tímhle si teda nevím rady.Ten můj malej osmiměsíční dobrouš,se venku vykadí málokdy a většinou doma.Třeba dneska venku ani jednou a doma 3x-docela do nebe volající.Večer sem nima chodila přes půl hodiny a nic,přídem domů a než sem si stačila udělat čaj se mi pos....Že,doma ještě přes noc udělá kaluž a přes den taky,to ještě zkousnu,ale to kadění to je fakt hrůza.Tak jestli někdo víte co s tím?Děkuji
Jinak přeji krásné vánoce a šťastný Nový rok
M.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Štěněcí výchova

Příspěvekod Lucie » čtv led 19, 2012 11:37 pm

Použila bych fyzickou sílu a pak mu narvala to hovínko do tlamičky...a za každé hovínko udělané venku obrovská pochvala a klidně i pamlsek. Ve věku 8 měsíců by neměl dělat ani onu kaluž doma.
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron