Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Vše co se týká výcviku psů

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » stř črc 07, 2010 7:19 am

Odpověď na vaše otázky je obsah středně tlusté knihy o výchově psa :lol: . To co popisujete je každodenní problém skoro každého majitele štěněte dobrmana. Je to jedna z typických povah. Mohu se zeptat na matku? Kdo je chovatel?
To že začal být čistotný až v 7 měsících není u samce až tak nenormální,není to tedy vina chovatele - píšete ,že nebyl v čistotě. Pokud byl bázlivější už při odběru,jste dobrého srdce,že jste jej spasila. Chovatel nejspíš zanedbal socializaci a štěňata ponechal zavřené s matkou,bez seznamování se světem,lidmi,etc.
Tážete se zda lze povahu změnit. Do určité míry ano. Co ale jde zcela,je zakrytí tohoto strachu tak,že to nikdo nepozná a ve finále se pes převezme toto uměle vytvořené chování za vlastní,neb se mu tak bude lépe žít.
-Co tedy poradit? Pokud nechcete přijet na poradu vězte že:
-Psa co nejvíce nechat krmit a hladit od ostatních
-Co nejvíce s ním chodit mezi lidi
-Pokud se něčeho lekne,nechválit ho - ohradit se s nelibostí - netrestat! a udržet jej v povinnosti neustoupit a s předmětem či osobou vejít v takový kontakt jaký požadujete. Pokud byste jej chválila a konejšila,bude pro něj právě starchová reakce tím modelelm chování,jenž je požadováno.Je za to přeci chválen.
Pokud strach překoná,nerozplývejte se nad tím. Učinil jen to,že se choval normálně. Prostě mu ukazujte,že bání se je nenormální stav a vše kolem je OK - nic se neděje.

Nemáte až takový problém jak si myslíte. Pokud budete vytrvalá do půl roku je to OK.Po pubertě. Teď se ale připravte na nejhorší,protože rok stáří je puberta nejpubertovatější.
Při kontaktu se psy jej nenechte projebvovat dominanci ani co by se za nehet vešlo. Nemějte trauma,že se nechce postavit jiným psům. Pokud se bojí,zvládněte jeho adrenalín opět a projevem nelibosti. Prostě bát se nesmí. Ale útočit také ne.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Laliba » stř črc 07, 2010 11:39 am

Matka je patrně Cassia Goldest Diamond- CHS Restless Heart
Laliba
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 30, 2007 3:58 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » stř črc 07, 2010 6:49 pm

Tak to se není čemu divit.Pan Řežábek je přeci nýmand a budižkničemu,pídíc se po mrzké zlatce patrně,páč ináč to nikdo nechápe. Míním tím jeho takychovatelské počinky. Nicméně i tak lze z pejska udělat dobrmana,on za to nemůže.Pokud Líbo majitelku znáte,tak jí prosím poraďte,bo to vypadá,že si sama rady až tak neví. No a nejhorší by bylo,kdyby ji napájel rozumy "pan chovatel" :nee:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod mercedes » čtv črc 08, 2010 5:48 am

Laliba píše:Matka je patrně Cassia Goldest Diamond- CHS Restless Heart


Ano matka je Cassia.Ne,s p.Řežábkem se o výchově či výcviku neradím.
Vím,že by se nemělo brát bázlivý štěně,ale zase na druhou stranu,někdo by si ho stejně vzal a měl by ten samej problém.Je taky pravdou,že štěňata byli jen s matkou a žádný jiný lidi neznali.
Vím,že jsem napsala spousty otázek,ale nikdo mi pořádně nedokázal nic vsvětlit.Když se zeptám na něco na cvičáku,tak mi ti co si říkají cvičitelé akorát nedokáží odpovědět anebo to,že ti všichni mistrákový dobrmani jsou vychovávaný na elektrice a že mám být na něho ostrá :roll: co by z něho bylo?! Tam berou všechny plemena na jedno brdo.Spíš tam chodím,aby byl více mezi lidma psema.
Jinak jsem s ním mezi lidma a psema dá se říct každý den.Ale jak už jsem psala většina psů ho v lásce nemá.Hodně se píše,že dobrmani se často nesnesou s jinými psi,bych řekla že ty psi nesnesou jeho.On by se rád kamarádil,ale málkody na takovýho narazíme.Ale začala jsem poslední dobou mít problém s fenkama,na každou chce skočit i když nehárá, kolikrát se stalo že si počůrá fenku i majitelku fenky.
S tím báním,to já ho nechlácholím-když je to nějaký předmět,strom,taška atd. tak mu řeknu jdem se na to podívat,on na mě hodí takovej zvídavej pohled a už je celej natěšenej a jdem k tomu(s lidma je to horší,na každýho se jít podívat nemůžem).Když z křoví třeba vyletí nečekaně pták,tak to se leknem oba,ale to mu se zasměju a jdem dál.Jinak mu říkám co blbneš a tak.
Zakrýt strach,to je zajímavý-třeba když slyším od dětí on se bojí,tak už mě to nadzvedává.Někde psala sl.Lucie,že bes se musí bát bát,jenže aby se bál bát,by se musel bát mě a aby se mě bál to určitě nechci.
Jako když má člověk malýho psa,tak ať by byl jakýkoliv,tak se s ním dá všelijak manipulovat,ale s velkým psem je to něco jinýho.Já jsem si zatím vždycky nějak poradila,ale jde o to aby se nám dobře žilo,aby jsme byli spokojení oba dva.Už jsem psala v budoucnu bych chtěla ještě jednoho,ale ne dřív dokud nebudu mít dokonale zvládnutýho tady toho a myslím,že i do budoucna budu moudřejší.
Jinak jako s takovým plemenem jsem moc spokojena,je v něm život,takovej NO mi proti němu příde jako mrtvej pes.
A s tím,že teď se mám připravit na nejhorší,to jste mě pěkně vyděsil-co mě čeká?
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Lucie » pát črc 09, 2010 5:46 pm

Mercedes, já bych vám doporučila psychologickou poradnu u Luďka (samozřejmě se psem). Všechny vaše otázky budou zodpovězeny a vy budete vědět jak přesně se psem zacházet. Je moc fajn, že se snažíte a hledáte informace, ale někdy internet prostě nestačí, držím vám palce :e
http://www.lucieskopalova.com
tvorba www & fotografování
http://www.skolapropsy.com
výcvik psů & handling
http://www.autopujcovna.in
Autopůjčovna Brno
Uživatelský avatar
Lucie
Site Admin
 
Příspěvky: 925
Registrován: sob led 20, 2007 1:36 am
Bydliště: Brno

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod mercedes » pát črc 09, 2010 8:58 pm

Lucie píše:Mercedes, já bych vám doporučila psychologickou poradnu u Luďka (samozřejmě se psem). Všechny vaše otázky budou zodpovězeny a vy budete vědět jak přesně se psem zacházet. Je moc fajn, že se snažíte a hledáte informace, ale někdy internet prostě nestačí, držím vám palce :e


V srpnu budu v Praze,tak mám právě v plánu se s p.Šilhavým setkat a představit mu mýho psa.Určitě ocením rady od někoho zkušenýho.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Sali BNT » pon črc 12, 2010 12:31 pm

celkem chápu, o co jde, znám polosestru, má jí jedna figurantka, čuba je opracovaná parádně, ale stín matky nepřeskočí...je´dte na tu nalejvárnu, jak plánujete.
Sali BNT
 
Příspěvky: 132
Registrován: ned říj 26, 2008 9:19 am
Bydliště: Svinařov u Kladna

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod mercedes » pon črc 12, 2010 4:12 pm

Sali BNT píše:celkem chápu, o co jde, znám polosestru, má jí jedna figurantka, čuba je opracovaná parádně, ale stín matky nepřeskočí...je´dte na tu nalejvárnu, jak plánujete.


Já nevím jakou má povahu máma,když jsme tam byli tak byla za zábranou a koukala na nás jak tele a nijak se neprojevovala.A já si samozřejmě vzala psa kterej se mi líbil,ale taky nejvíc bál :roll: Tak doufám,že ta nalejvárna nám pomůže.
Ale mám teď problém,už jsem tady psala o tom rotvajlerovi.Jeho agrese se čím dál tím víc stupňuje vůči mýmu psu.Já mu zakazuju,aby na něho štěkal,ale ten rotvajler je na něho tak napruženej,že jeho majitel ho sotva udrží.Tak bych potřebovala poradit co dělat,když se mu vytrhne a napadne mýho psa?Já nevím,ale na to asi nemám abych ho pořádně kopla.Dřív si mýho ani moc nevšímal,ani v tom výběhu nechal se zavolat,ale pak už na mýho vystartoval,ten utek mezi tím si zabrečel.A teď to je katastrofa,když ho potkáme,rotvík s tím mladíkem pěkně cloumá,tak nevím co by bylo kdyby se mu vytrhnul.Aby jsme se mu vyhýbali nejde,protože bydlí vedle nás ve vchodě,tak se potkáváme dost často.Ale přitom je ten rotvík docela jinak pohodář i s jinýma psema si dokáže hrát a mýho by nejradši sežral,jestli v něm vidí nějakou konkurenci nebo co,si to nedokážu vysvětlit.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » pon črc 12, 2010 11:36 pm

Nehledejte problém dokud nenastane. Usoužila byste se. Dle popisu je majitel rtw rozumu mdlého,bo by to jinak sám zastavil. No a pokud se vytrhne a zaůtočí,kopněte jej bez milosti opakovane a silou. Byť to zní hrozně,tak nic jiného nepomůže v okamžiku,kdy nejste připravena.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod mercedes » pát srp 13, 2010 6:40 am

Dobrý den pane Šilhyvý,chtěla jsem se zeptat tu vaší psychol.poradnu děláte v Dobřejovicích?Děkuji M.
Uživatelský avatar
mercedes
 
Příspěvky: 69
Registrován: ned čer 27, 2010 5:32 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » pát srp 27, 2010 6:55 pm

Omlouvám se,že odpovídám tak neskoro. Nejdříve tábor a nyní štěně na krku. Jsem s ní od svítání do soumraku a potom i v noci :-). Poradna neprobíhá na cvičišti nýbrž u mne doma a pije se u toho káva.Po domluvě dá se říci kdykoli.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Martina » sob led 08, 2011 3:34 pm

Dobrý den,potřebovala bych radu ohledně chování mého psa.Mám psa NO (exterierového) nedávno mu byl 1 rok.Již od štěněcího věku řeším problém vyjíždění po psech.Nepomáhalo nic vyčerpala jsem různé rady od fuj až po trhání vodítkem.Od 5 měsíců chodím na cvičák.Už jsem ustoupila do jejich řadovek,neměli pro nás smysl ,protože psy z každé strany jsou pro něj důležitější než cvičení.Jak vidí psa šílený řev vypadá jako ,že je chce zabít.Tak i klidný pes nás neustojí a štěká.Jak není nikde žádný pes tak docela cvičí.To se opakuje venku i přes plot.Jinak je klidné povahy od cizích lidí se nechá hladit ,každý ho hladil.Jinak je klidný a přítulný.Přišel mezi psy i stejného věku (s bráchovo) v pohodě vychází spíš ho okřikuju jak si s nimi chce hrát.Při procházce chodíme mezi domy kde mají psy.Tam si pohrál s rotvajlerkou taky v pohodě.Momentálně chodíme ven a když spustí řeknu klidně fuj a vyvěsím ho.Zvolila jsem ,že na cvičáku přestanu cvičit řadovky a budu cvičit sama.Co s tím?Nechci si ho zkazit ,jinak je moc mazlivý.Děkuji za rady
Martina
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 12:53 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » ned led 09, 2011 12:22 am

Martino,toto jsem již psal na fóru diskutujícím Abecedu výcviku - BUDOVÁNÍ OSOBNOSTI PSA, zvládnutí negativních vzruchů – I.díl . Přečtěte si to a vězte,že podnět zastavující nežádoucí činnost musí být tak silný,aby ji opravdu zastavil. V té nežádoucí činnosti. Vyvěšením svého psa nezastavujete,ale následně trestáte. Pokud pominu onen proces vyvěšení,který mi přijde barbarský,je jakékoli trestání psa blbost. Síla ano,ale v,přímo v nežádoucí činnosti. Škubání za obojek a plácání se do stehna s povelem "k noze" nikam nepovede. Nebojte se zabrat. Pokud tomu nerozumíte anebo se bojíte či nevěříte,přijďte na lekci.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Martina » ned led 09, 2011 2:19 pm

Tak jsme Ludku přišli z lesa .Speedy měl ostnáč a košík a byl na stopovačce.Jak jsme se blížili k psu tak jsem měla vodítko volně.Před psem začal šílet tak jsem ho pořádně nakopla a on na to vůbec nereagoval a štěkal dál.Tak nevím asi je nějaký víc odolný.Chtělo by to asi nějakýho chlapa .Jen tak pro zajímavost z toho vrhu šílí 3 psy.Tak mi bylo řečeno,že to má v krvi.Snad to nějak zvládnu.Jinak budu muset si sjednat nějakou výcvikovou hodinu.A co elektrika je to to poslední ,ale myslela jsem jestli by nestačilo jednou pro vysvětlení?
Martina
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 12:53 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » ned led 09, 2011 3:35 pm

Zní to skoro až neuvěřitelně,u takto mladého psa a z takovéto linie.Opravdu si myslím,že děláte něco špatně. Elektrika,které se osobně snažím vyhnout,je jako represe použitelná,ale zrovna v tomto případě je to poněkud na hraně. Impuls který pes dostane v tom nejvyšším vzruchu,může vyhodnotit jako útok právě toho psa,který vzruch nastartoval. To znamená,že pokud již budou v možnosti fyz.kontaktu,obával bych se ještě větší agresivity.
Vládnu větším množstvím dobrotivých psů. Pokud nejste zdaleka,vracím se z USA na konci ledna a vy pak klidně přijeďte.Určitě to napravíte.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

PředchozíDalší

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron