Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Vše co se týká výcviku psů

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Martina » ned led 09, 2011 4:48 pm

asi bych řekla,že při bolesti snad šílí jěště víc.Zrovna jsem odcházela ven a k plotu přicházeli lidi se psem ,když začal vyšilovat tak jsem počkala na okamžik jěště než vystřelí jsem vší silou trhla měl ostnatý obojektak zaknučel a šel znova.Jo s toho lesa šel jak chcíplá slepice.Snad jsem nic nezkonila.Je to můj první pes .Nechce se mi ho pasovat na psa zahradního.Sice máme hned za náma louku a lesy,ale psy potkáme všude .Sice vypadá,že je ostrý,ale opak je pravdou i popeláři ho hladí přes hradbu,jak jsem zjistila při dovolené
Martina
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 12:53 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » pon led 10, 2011 7:02 pm

To co popisujete je celkem běžná strachová hysterie. Takováto emoční nestálost pak běžně vede k projevům,kdy se pes snaží sám oběsit na vodítku,ječí,kálí a močí a je schopen napadnout kde co,pokud mu není umožněn útok,respektive útěk.
Prostě to zastavte. V psychiatrické pediatrii ještě do nedávna platil prut anebo sprcha ledovou vodou. Ano,příliš primitivní. Ale funkční. Prut ani vodu u psa nedoporučuji :-). Nebojte se ale zabrat právě tím ostnáčem. Pokud váháte,přijeďte na lekci.
Je mi líto,že jsem zde tázán většinou na to,jak psa "zbušit". Táhne se to se mnou celý život,i když jsem na své pejsky,myslím si,tím nejhodnějším. :t Jen pokrytecky nestrkám hlavu do písku.
Každopádně neházejte flintu do žita. To,že se váš pes nechá hladit přes plot svědčí o tom,že je pracovně využitelný. Nebojí se lidí. No a je jen na vás,abyste nalezla klíč k odemčení brány k jeho opravdové psí duši. Fakt vám rád pomohu :mrk .
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Martina » úte led 11, 2011 4:41 pm

Moc děkuji,že jsi mi tak rychle odpověděl a dodává mi to sílu takovou tu pozitivní.Ještě vyzkouším léčbu šokem,chci ho vzít na hromadní venčení.Jestli to bude bez odezvy ,tak přijedem.Je to na mě pěkný oříšek, ten můj Speedy,dává mě pěkně zabrat.Díky tak se zase ozvu.Martina
Martina
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 12:53 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Martina » stř led 26, 2011 4:19 pm

Ludek píše:To co popisujete je celkem běžná strachová hysterie. Takováto emoční nestálost pak běžně vede k projevům,kdy se pes snaží sám oběsit na vodítku,ječí,kálí a močí a je schopen napadnout kde co,pokud mu není umožněn útok,respektive útěk.
Prostě to zastavte. V psychiatrické pediatrii ještě do nedávna platil prut anebo sprcha ledovou vodou. Ano,příliš primitivní. Ale funkční. Prut ani vodu u psa nedoporučuji :-). Nebojte se ale zabrat právě tím ostnáčem. Pokud váháte,přijeďte na lekci.
Je mi líto,že jsem zde tázán většinou na to,jak psa "zbušit". Táhne se to se mnou celý život,i když jsem na své pejsky,myslím si,tím nejhodnějším. :t Jen pokrytecky nestrkám hlavu do písku.
Každopádně neházejte flintu do žita. To,že se váš pes nechá hladit přes plot svědčí o tom,že je pracovně využitelný. Nebojí se lidí. No a je jen na vás,abyste nalezla klíč k odemčení brány k jeho opravdové psí duši. Fakt vám rád pomohu :mrk .




Ludku,tak jak jsi myslel,že je to strachová hysterie tak tím si nejsem tak jistá.Potkali jsme psa malého a on začal štěkat, tak jsem sním pořádně trhala tak pořádně.Jen si to asi budu pamatovat víc já.Jelikož při trhnutí ten řetěz prask a on se přímo vrh na toho psa.Bez zaváhání.Naštěstí jsem ho včas drapla ,tak snad mu nic neudělal.Jen ten šok ,jak jsem to nečekala.Tak vyfasoval košík.Snad ten od gappaye vydrží to škubnutí.Ten den jsem byla pozvaná na jiný cvičák než jezdím,tam se očichal s pár psíkama a jednou fenkou si zaběhal.Tak už jsem se radovala a potom ten výstup.
Martina
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 12:53 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » pát led 28, 2011 8:47 am

Ale já si tím také nejsem jistý.Jen to předpokládám. Jakákoli konzultace bez přímého kontaktu se psem a problémem, je v rovině spekulace přeci. Nicméně si stále myslím,že je to to,co jsem již napsal. Vycházím jednak z tlaku vzduchu přepočteného na hladinu moře dnes v sedm hodin ráno,ale také a to hlavně,z více jak třicetileté zkušenosti. Takže doporučuji pevný obojek a po dvacátém únoru lekci se mnou. Ať to máte z krku. :wink:
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod barbora » sob úno 05, 2011 5:38 pm

Dobrý večer,dnes jsme byly venčit a jako obvykle se tam setkáváme s dalšímy psy a páníčky.Ale dnes se přichomýtl nový člen,byl to labrador,celkem velkého vzrůstu a jak už to bývá,servali se s anglickým buldokem,když sem viděla,že majitelé oněch psů nijak nereagují roztrhla jsem je opakovaným kopnutím.Buldokov utrpěl pár kousancú a trochu krve..Načež se všichni pustili do mě,že se do toho nemám nikdy plést a nechat psy si to vyřešit...?Myslím,že to je chování nežádoucí a proto by se tomu mělo zabránit,ale asi myslím špatně.Tak by mě zajímalo jestli moje reakce byla opravdu špatná :?:
barbora
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 04, 2010 9:48 am

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » sob úno 05, 2011 6:08 pm

Ne nebyla. Nic jiného nejde většinou dělat. Dát tam ruce,přijdete o prsty. Nežádoucí činnost nechť je zastavena. A pokud jde o agresivní chování,nechť je zastaveno silou. Kecy o dogwhispers co pejska umluví do klidu,anebo jej pokoušou,aby to vypadalo in,nechť si oponenti toho co jsem napsal,strčí za klobouk.
Před lety jsem se nachomýtl ku rvačce pitbula s pudlíkem. Tedy pitbul dlachnil pudlíka,který už ani nevřeštěl,jistě už drahnou chvíli. Jediný kdo úpěnlivě ječel,byla jeho majitelka. Komu patřil pit nevím,ale jen jsem ho vzal za obojek a mírně zvedl. Pudl mu vypadl z tlamy a zůstal ležet,skoro umřený nadobro. Stačilo psa jen přizvednout,tak byl jeho držením unavený. V tu se z davu vyřítil člověk v pěkném obleku a udeřil mne pěstí. Do ucha,tam to fakt příjemné není. Natáhl jsem mu ji zpět. Zlomil jsem mu,chudákovi,několik kůstek v obličeji. Byl to opravdu jistě slušný člověk,už nevím jak se jmenoval,ale pracoval v pojišťovně. Policie,neb byl PN několik týdnů(měl k topmu ještě otřes mozku,ale to si jistě vymyslel),celý případ vyšetřila a nakonec odložila,bo jsem měl několik svědků,že mne napadl. No a on,a to je jádro pudla,se hájil tím,že jsem toho nebohého pejska škrtil.
Psi se rvát nemají a basta. Nelze předvídat,jaké následky bude mít,třeba i na začátku nevinné pošťuchování. Nesmysly o smečkách,alfa samcích a samicích,o vytváření hirearchie jsou naprosto scestné. Taky nenechám psa štvát zvěř,protože je to přirozené. Problém je,že to lidé buď neřeší,anebo blbě. Psa trápí celý život na vodítku upnutém na ohlávku,místo aby mu ukázali mantinely kam až se smí a odkud už je to opravdu zapovězeno.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod barbora » ned úno 06, 2011 8:05 pm

Děkuji za rychlou odpověd.Aspoň už se necítím jako blb :( potom co jsem od ostatních dostala na frak já...
barbora
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 04, 2010 9:48 am

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Martina » úte lis 20, 2012 12:30 pm

Ludek píše:Ale já si tím také nejsem jistý.Jen to předpokládám. Jakákoli konzultace bez přímého kontaktu se psem a problémem, je v rovině spekulace přeci. Nicméně si stále myslím,že je to to,co jsem již napsal. Vycházím jednak z tlaku vzduchu přepočteného na hladinu moře dnes v sedm hodin ráno,ale také a to hlavně,z více jak třicetileté zkušenosti. Takže doporučuji pevný obojek a po dvacátém únoru lekci se mnou. Ať to máte z krku. :wink:

Ahoj Ludku ,chci ti jen napsat jak jsme pokročily během roku se svým psem ,který opravdu šílel z druhých psů.Už jsem to skoro vzdala a nic mě nenepadalo.Pak jsem si jednou řekla,že musím být chytřejší než on.Tak jsem začala cvičit,né řadouvky ,ale procházení kolem psů na cvičáku a mezi nimi.Začlala jsem dělat odložení mezi psy ne v rohu u cedulky jako dělají jiný,ale uprostřed když všichni cvičily.Po pánech na záda a už panickýho strachu co se ve mě už nahromadil.Všichni říkali,že jsou to blbosti ,ale máme první zkoušku sice zvv1 mi nepustil na obraně a tak jsme jí neudělali,ale přesto je to pro mě výhra.Dokázali jsme dojít až na obranu.Totiž cvičí tam pes a te druhý nás chtěl při odložení napadnout,ale on tam přesto zůstal. Jinak jsme udělali BH a chceme zopakovat zvv1 a IPO -Va pak IPO 1.To jsou naše plány.Díky tvým radám na které často koukám .Takže moc díky a hlavně nikdy se nevzdávat.Jde to i po dobrým ,ale trvá to déle,ale vyplatí se to.Moc díky Martina :P
Martina
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 08, 2011 12:53 pm

Re: Nedůvěra - tipy a triky pro práci i život

Příspěvekod Ludek » čtv lis 22, 2012 7:30 am

Těší mě,že se ti daří a taky to,že se o ten dobrý pocit podělíš s ostatními,protože v naprosté převaze jsou ti,kteří dosáhnou kýženého úspěchu a vytratí se jako pára nad hrncem. Páč je mi povětšinou placeno,chápu to jako daň tržnímu chování ,kdy slovo děkuji je až na posledním místě,protože zaplatit přeci stačí. No a podělit se o satisfakci po dnech ,týdnech či měsících výcviku,což vždy posílí naději těm,co ještě toho svého úspěchu nedosáhli,je jak alespoň já cítím,v naší kynologické společnosti čímsi nepatřičným.
Vycvičil jsem stovky psů,stejně tak jak mi stovky psovodů prošly rukama. Nepamatuji se,že bych jako trenér selhal,ale slov díků bylo jako šafránu. Stejně je to s mýmí radami. Tedy ještě horší patrně. Zde nečekám již pražádné ovace,naopak spíše to,kdo se chytne nějaké nejasnosti,začne slovíčkařit,protože on to přeci ovládá lépe a ví jak na to. No a tady by stačilo právě nějaké ukončení diskuse,i když po čase a je jedno zda s pozitivním anebo negativním výsledkem. Hlavně tak,aby i ostatní věděli,zda a jak se ta či ona metoda osvědčily.
Uživatelský avatar
Ludek
Site Admin
 
Příspěvky: 968
Registrován: stř led 17, 2007 8:41 pm

Předchozí

Zpět na Výcvik psů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron